Една отчаяна майка!

  • 13 204
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Имах такъв случай. Шефа (вече бившия) беше взел племенника си на работа. Той естествене не вършеше кой знае колко работа. За хамалската да носи кашони нямаше проблем за разлика от по-високо интелигентните неща. Като започвах там ми каза, че мястото е едно и след две седмици ще реши аз или той ще остане. След 2 седмици момчето си отиде.
За разлика от частните и по-малките фирми държавните и по-големите създават по-добри условия за шуробаджанащина. Когато пчеличките са повече или друг дава парите може да се съберат роднини до девето коляно.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Докато си седиш вкъщи, помисли и за повишаване на квалификацията в някаква област. Предполагам, че това също може да е една от причините за затруднения при намирането на работа.
Успех!

# 17
  • Мнения: 12 662
Ако ти беше работодател, нямаше ли да се интересуваш?

# 18
  • Мнения: 5 370
НА един мой познат на мениджърска позиция му се роди дете. Таааа....вчера имало някаква спешна случка с детето и отишъл по-късно на работа, наложило се.
По принцип, когато е наемал на работа, наличието на дете никога не е играло роля. Сега, обаче, след като той самият е вече в кюпа, може би ще разбере и когато на една майка и се налага да отсъства.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 024
]Търся работа без значение каква,но като се явя на интервю първото нещо което ме питат е дали имам деца!Абе какво им става на тези хора да не би те да нямат  все едно не трябва да раждаме а трябва да слагаме кариерата пред най- прекрасните моменти в живота си!Какво да ви кажа не знам на къде отива този свят,но е потресаващо това което ни се случва!Дъщеря ми е на 6 г. и ходи на децка,а аз си седя отчаяна в къщи по принуда защото не ме искат на работа никъде понеже имам дете и съм негодна вече по тяхните закони за съжаление!

На ДЕЦКА???
Да, пък после работодателите лоши, конкуренцията с връзки.
Учи и се квалифицирай вместо да люпиш семки по площадките.

# 20
  • Мнения: 12 662
Жената не е казала за какво кандидатства.  Приемам, че е за позиция, отговаряща на квалификацията й.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 024
За каквото и да кандидатства - има си елементарна грамотност.
Преди няколко години се наложи да преглеждам СВта на кандидати за работа в цветарска фирма.
Не поканих на интервю нито един с правописни грешки.
По време на интервюто моментално отхвърлих кандидатите със слушалки в ушите.
Няма как да проведа интервю докато насреща ми дъвчи дъвка и тресе глава в тон с музиката.
Нали и пред  клиентите в магазина така ще се представят.
А повечето желаещи бяха студенти или скоро завършили Лесотехническия.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мен не са ме питали. А и аз не съм ходила при такива, които може да попитат за деца.
Ето ме, в малък град, но работя и на всичкото отгоре имам и две деца.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
kamenska, има такива работодатели, но далеч не са всчки.
Успокой се и продължавай с търсенето.
Успех.
М/у др. миналата година, когато ходих по интервюта, в 2-3 от фирмите наистина започваха със "... здравейте, имате ли деца, на колко години и т.н....". Честно казано, никога не бих избрала подобен работодател. На едно от местата, дори упорито ми настояваха да заповядам при тях /харесали ме бяха хората/, но пък шефката категорично ме предупреди, че "такива неща като болнични за деца - да ги нямаме".  Аз до тогава болничен за дъщеря ми не бях ползвала, но беше въпрос на личен избор, а не условие от работодателя. Пожелах и приятен ден и продължих с търсенето.
На повечето места, обаче, изибщо не е ставало въпрос за деца и семейно положение.

# 24
  • Мнения: 116
То си е нормално работодателят да пита.Все пак трябва да знае какво да очаква.Човешко е да вземеш болнични за себе си,или детето,но ако ще идва по 2-3 дни в седмицата на работа-ами няма нужда.Така че,разбирам ги защо питат.

# 25
  • Мнения: 4 555
Аз пък понякога се чудя, какво точно искат работодателите  newsm78
- да не си без деца, защото има вероятност да забременееш
- да не си с деца, защото боледуват
- да не си много млада, защото нямаш опит, а може и да забременееш
- да не си над 35-40, защото си стара
и още, и още ....
Искат просто да си мъж... И тогава няма  да има значение нито дали имаш деца, нито дали планираш да имаш....

# 26
  • Мнения: 759
Аз пък понякога се чудя, какво точно искат работодателите  newsm78
- да не си без деца, защото има вероятност да забременееш
- да не си с деца, защото боледуват
- да не си много млада, защото нямаш опит, а може и да забременееш
- да не си над 35-40, защото си стара
и още, и още ....
  202uu

# 27
  • Мнения: 12 662
Станете и вие работодатели или поне  се замислете кого ще наемате.

# 28
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Аз пък понякога се чудя, какво точно искат работодателите  newsm78
- да не си без деца, защото има вероятност да забременееш
- да не си с деца, защото боледуват
- да не си много млада, защото нямаш опит, а може и да забременееш
- да не си над 35-40, защото си стара
и още, и още ....

 PeaceТочно

# 29
  • Мнения: 2 192
Цитат
Станете и вие работодатели или поне  се замислете кого ще наемате.

Моят опит показва, че ако работодателят е свестен, дали си с деца или не, няма значение.
Първата ми работа след завършването беше в магазин за хранителни стоки (което е не особено привлекателна работа като цяло) и я получих, въпреки, че нямах опит и въпреки, че беше ясно, че някой ден ще си потърся по-квалифицирана. След мен взеха майка на малко дете, защото според собственичката на магазина, майката ще бъде добър работник именно, защото има отговорнист към детето, семейството и семейния бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт