Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 24 септ. 2011, 12:29 ч.

След лечение с антибиотик

  • 923
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

Надявам се с ваша помощ да намеря отговори на въпросите, които ме вълнуват. Минавам направо на проблема. Преди известно време започнах лечение с Азитрокс  500 изписан ми от личния лекар поради съмнение за възпаление на синусите. Направих 6 дневен курс. Помогна ми, но ми създаде друг проблем. 9 дена след спирането на антибиотика ми се появи жълтеникаво вагинално течение с неприятна миризма, което ме навежда на мисълта, че това са гъбички. През това време съм водила полов живот с моя  партньор. Въпросите ми са следните:

Възможно ли е въпросното течение да се е появило в следствие на приема на антибиотика?

Възможно ли е течението да е вследствие на полово предадена инфекция при положение, че партньорът ми твърди, че няма външни симптоми / зачервявания, парене, бели петънца/ за такава?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

Препоръчваме Ви да си направите преглед при акушер-гинеколог, по време на който да се вземе секрет за микробиология. Това изследване ще установи наличието или липсата на патогенни микроорганизми. Едва тогава ще можете да разберете причинителя на Вашето неразположение. В случай, че се открие наличието на такива микроорганизми, изследването ще бъде придружено и от антибиограма, установяващо към кой антибиотик са чувствителни те. В зависимост от резултатите на изследването се назначава и съответното лечение.

Поздрави,
Екип на АГ Болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт