Анемия

  • 1 898
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Според вас какъв трябва да бъде хемоглобина на 6 месечно бебе - като направихме изследванията нашият беше 107 - лекарката ми каза че това е нормално за 6 месечно бебе, това не е ли анемия според вас и не трябва ли да се дават някакви медикаменти в листа с изследвания пише че референтните с-ти са от 135 - 160 дали обаче това се отнася и за бебетата?

# 1
  • Мнения: 2 731
И ние скоро си правихме изследвания и хемогл беше 110 казаха ми че прави някаква анемия и да ги повторим след седмица ако е под 110 ще пием желязо .Но ние сме на 2.4 -за толкова малки бебета не знам колко е нормално .

# 2
  • Мнения: 5 713
Не е анемия. При бебетата, а и при малките деца, не можете да о4аквате да има стойности като на голям 4овек. За притеснение е, ако е под 100. Специално за хемоглобина има толкова много публикувани теми. Пуснете търса4ка и сами ще се убедите в това, което ви пиша.

# 3
  • София
  • Мнения: 84
А на нас хемоглобина преди 5 дена беше 76 #Crazy, днес взех повторните резултати и е 102 cry , но за съжеление не мога да открия педито да я питам добре ли е ,утре рано ще я търся пак.

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 17:43 от gushi

# 4
  • Мнения: 423
И според не е анемия.

На нас хемоглобина ни се движи така: на 6м - 107; на 8м - 102; на 1г и 3м - 117.
Отначало педито искаше да й давам Малтофер, но аз отказах и тя се съгласи с мен. И май като слушам за повечето педиатри Hb над 100 наистина не е проблем, особено когато става въпрос за толкова малко бебче. Обаче винаги има и изключения (говоря за лекарите), някои и 118 им се вижда малко и изписват лекарства.
Това са моите наблюдения.


П.С. Аз защо знам, че референтните стойности са 120-160 g/l за жените и 130-180 g/l за мъжете.

# 5
  • Мнения: 2 731
Да такива са и какво?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 526
На 6 месеца нашия хемоглобин беше само 93. Слагах й по няколко капки малтофер за няколко седмици и всичко се оправи. След това като стана по-голяма хемоглобина й се движи между 127 и 135, защото яде повече месо (и то телешко) и й давам червено цвекло. Преди й давах орехи - те вдигат много хемоглобина, но сега съм ги спряла заради съмнение за алергии, въпреки че от тях нищо й няма. Не се притеснявай за такъв хемоглобин, при вас анемия няма. На кърмачетата до 1 година референтните граници са от 90 до 160, въпреки че под 100 не е много добре. За деца над 1 година границите са от 107 до 150. Колкото е по-голямо детенцето и хемоглобина ще му се покачи, защото вече ще приема по-разнообразна храна. Много зависи в коя лаборатория се правят изследванията и на какъв компютър, защото има разминавания. Тези стойности, които съм ти написала са от "Кандиларов".

# 7
  • Мнения: 574
Най лесният и изключително бърз начин за повишаването на хемоглобина и повишаването на имунната защита ечервеното цвеклоТова е вълшебно средство.Към всеки сок се добавя сок от цвеклото/суров/ и ,за да е приятен вкусът се слага лимон или друг кисел плод.Повярвайте ми от опит го знам.Дъщеря ми пиеше такъв сок редовно и имаше хемоглобин над нормата,бяхме поцял ден навън през зимата с червени бузи ,а има голяма трета сливица Crazy Nature Snowman

# 8
  • Мнения: 515
Ние на 6 м сме имали хемоглобин - 112 при реф.120-160 за жени и чак когато падна на 107 /1г и 4м/започнахме с малтофер. Но пък до 8 месец беше на адаптирано - милумил в което има желязо съобразено с дневните нужди на детето за съотв. възраст и след това нестле джуниър


честно казано и аз не знам какви ст-сти са нормални за бебе на 6м. . Ние сме на 1г, и близо 6 месеца и сега пием малтофер. Според нашето GP има опастност от анемия при ст-сти под 110( може би има в предвид нашата възраст). Понеже последните два месеца и взехме 2-3 пъти кръв, странно ми се стори че след приема на малтофер дори й беше паднал. Може би наистина в лабораториите не си калибрират апаратите и затова ст-тите варират- винаги можеш да питаш лаборантите.

А иначе можеш да познаеш дали  има анемия по някои клинични признаци - вялост, прозрачни ушни миди, побелели лигавици , дъното на околоочната ябълка. Прегледай в заглавната стр. на бг-мама здраве и след това здравословни проблеми при бебета и деца.


Също съм чувала че киселото мляко смъква хемоглобина, но...дали е така ?

А ако даваш адаптирано - виж дали съдържа желязо, въобще прочети опаковката

Аако сте се захранили - взимай такива пюрета в които има телешко месо, цвекло.
Йоана не иска да приема плодове и зеленчуци на сок или пюре, аз все си казвах че има време и сега виж докъде я докарах....Иска ми се да бях по-настоятелна при даването на плодови пюрета...

# 9
  • Мнения: 535
Здравейте, стойностите на синът ми при изследванията му на 6 месеца не са никак добре. Лекарката ни каза, че хемоглобинът му е нисък, както и хематокритът, а също и еритроцитите. А ето и самите стойности: Хемоглобин 92, хематокрит27.8, а еритроцитите са 3.94. Ако е нужно ще ви напиша и другите стойности. Нубни ли е да се дават непременно лекарства или мога и с даването на пюрета с телешко и с цвекло да му вдигна хемоглобина?

# 10
  • Мнения: 1 428
Хемоглобин над 100 за бебе е нормален.За анемия се говори ,чак когато стане към 80.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 439
Stansi аз запо4нах да слагам в пюрето и по1 4аена лъжица суров сок от цвекло  / освен това, което се вари за пюрето / и постепенно ще го увели4авам....при нас сок4етата водят до кървави жилки в акото, но този ще въведа мн бавно. Не знам в какъв срок да о4аквам падане или повишаване на хемоглобина след като не давам малтофер и кога да пусна следващите изследвания?

# 12
  • Мнения: 535
soleil , Mисля, че трябва да изчакаш поне месец, поне така ми казаха и във форума, а и самата педиатърка. Знаеш ли, днес чух нещо интересно- купуваш си замразено броколи и го вариш, пасираш и даваш. Така един месец и хемоглобинът се вдига по естествен начин. Аз обаче мисля да не прибягвам чак до там. Ще видим какво ще излезе.Късмет!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 439
Нашето педи каза да давам в пюрето 4ервено цвекло ама за сурово нищо не каза пък и аз не питах. Така ме е подгонил тоя хемоглобин. Пък и така го подкарах това захранване...скоро няма да има храна която да не е опитала.
Късмет и на вас!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт