Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте Simple Smile, все по често срещам по форумите деца които на 1г и 8м - 2г редят пъзели, сортират предмети и т.н. и започнах да се притеснявам за моя син Rolling Eyes. Той проявява желание понякога да реди примерно тези конуси с ринговете, и като не сложи правилното по ред рингче аз му подавам правилното и той се изнервя и се отказва. Имаме 2 кубчета с картинки на животни и като съвпаднеш двете половини на животното и то издава съответния звук - опитва се да ги среща по различни начини и все не успява, отново като поискам да помогна и губи интерес. Пробвали сме да сортираме щипки по цветове - не иска, да пълним разни неща в кутии - накрая става така, че аз пълня а той просто хваща кутията и я изсипва на земята newsm78. Имам карти с двойки картинки, опитвам се да му покажа как да ги търсим - две по две, но той просто ги разглежда и толкова.
Ще ми бъде интересно да споделите с какви игри от този род занимавате вашите деца, от каква възраст започнахте, детето проявява ли интерес?

# 1
Дъщеря ми е на 4г и все още не нарежда пъзели. От 2 до 3г се притеснявах, после разбрах, че с това никога няма да мога да я заинтригувам и се отказах.
Наистина има деца, които на 2-3г нареждат по 40-50 парчета пъзели, но има и такива, на които това изобщо не им е забавно.
Иначе между 1 и 2г имаше няколко играчки тип shape sorter и много дълго време прекраваше в игра с тях.
Но и до сега не може да подреди картинка от кубчета. А примерно с танграм се справя. Явно картинките й създават трудност, а не формите.

Мемори игрите също станаха много популярни в един момент, но не беше на 2г. По-скоро на 3.5. На 2 реагираше също като твоето момче - искаше да си ги разглежда.

Един съвет - остави детето да играе с каквото си иска. Всякакви опити да го караш да прави определени неща, може да имат предимно негативен ефект. Играта трябва да е две неща - забавна и породена от собствения му интерес.

# 2
  • София
на вашата възраст редеше само пъзел от две части - например заек и морков - какво яде зайчето - тя намираше моркова и го слагаше, много обичаше и дървените пъзели - дето трябва да сложиш например мечо пух в неговата дупка, други пъзели до ден днешен няма интерес да реди, както и пъзели от кубчета.
По цвят от много малка сортираше, конусите ги редеше, но бързо й омръзнаха, харесваха й тези игри, при които трябва да пъхнеш например триъгълника в триъгълната дупка, кръгчето в кръглата и т.н.
Не съм насилвала за нищо - следвах я - което й е интересно, него да реди, синът за справка почна да реди дървени пъзели заедно с щерката, т.е. 3 години по-късно, до тогава изобщо не можеше да вдене, какво трябва да прави, или просто не му беше интересно и не искаше Peace

# 3
И аз си мисля, че все всяко дете си има интереси и предпочитания за игри и забавления, но нали се водят игри за развиване на интелект и умения та затова гледам да наблегна на тях Simple Smile. Но явно е, че насила хубост не става и може би наистина трабва да го оставя сам да реши кое му е интересно.

# 4
  • София
Моята дъщеричка започна да реди пъзели на около 2 годинки. Има едни книжки с пъзели - мисля, че картинките бяха с по 9 парчета. В книжката имаше общо 6 картинки. За да й е по-сложно, малката почна да изсипва всички парчета и да ги омешва, но пак си ги нареждаше за отрицателно време  Mr. Green Сега вече изобщо не й представлява интерес да реди пъзели.

На зълва ми момченцето е на 2 год. и 3 мес. Палав е и изобщо не може да му прикове вниманието с каквото и да било! Да седне и да реди нещо - абсурд. Той е постоянно в движение  Wink Дай му да бута коли и камиончета!

# 5
Малко преди да навърши 2 години започна да реди пъзели.
Бях купила дървени с животни и интерактивни Клементони.
Предпочете вторият вид.

Авторката, място за притеснение няма. Всяко дете е напълно различно и са му интересни различни неща.

# 6
Най -вероятно зависи от детето.
Моя син реди пъзели с дръжки. Реди пъзели с обличане /сменят се дрехите на кукла/.
Реди многослойни пъзели, като този :
http://malchugani.com/index.php?page=shop.product_details&fl … art&Itemid=53
Разделя по цветове...играем като вземаме само зелени или само червени играчки.
Лично за моето дете смятам, че когато му подавам играта в пригоден за него вид той играе с удоволствие. Има игри с които играем не по показания начин а измислм такъв който на него ще му е интересен и пак стигаме до крайния резултат.

# 7
  • Стара Загора
Всяко дете е индивидуално.

# 8
  • софия
Сега (на 2г.и3м.)започна да проявява интерес и да реди пъзели.

# 9
Моят син започна да реди пъзели от по 9 части малко преди 2 годишна възраст.Сега нарежда такива с по 32 части.
Цветовете научи на около година и половина,сортира количките си по цветове от около 2 годишен.
Моят съвет е за начало да почнете с дървени пъзели от този тип-  http://detski-igrachki.com/product_info.php?cPath=28_162_269&products_id=5151
-максимално опростени са и са пъстро оцветени,така,че могат да привлекат лесно вниманието.
Чак след това пробвай пъзели-книжки.

# 10
  • София, център
От 2г. нататък!

# 11
  • София
 На 2 години познаваше основните цветове и редеше ''бебешки'' пъзели- дървени и с по 9 части, в книжки пъзели и др.  От тези с 60 части сам след 3-та си годинка. Но пък не може и'' картина'' от 2 части да нарисува или оцвети, никакво желание. Всяко дете е различно  Peace

# 12
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
Моят син /2 г. и 7 месеца/ реди един пъзел от сладкарница неделя но само пробва кое къде става и е много доволен - въпреки че много рядко съвпада мястото на частта от пъзела

# 13
Синът ми прояви желание да реди пъзели от около третата година. Преди това му показвах, но не успявах да го заинтригувам. Също сортираше предмети по определен признак и т.н. Сега дъщеря ми не проявява никакъв интерес към пъзелите, но не я насилвам

# 14
Към пъзелите никога не е проявявал кой знае какъв интерес. Ако е с друго дете, което обича да реди пъзели, ще нареди и той, но сам да прояви интерес, е малко вероятно.
С кубчета си играе от много малък, доста преди да навърши две години. Реди какво ли не. Цветовете познава от същата възраст.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт