упорити брадавици

  • 7 577
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!Имам един проблем,с който не мога да се справя от доста време.Дъщеря ми е на 5 години има една брадавица на брадичката.Ходихме на лекар и там ни казаха,че варианта е само с течен азот.След това я мазах с една билкова течност,един лечител я препоръча,но изчезваше само за 15-20 дни и пак се появяваше,и пак започва да расте.Ходихме няколко пъти и при една баба да й бае,но.....нищо!Четох доста за тези бабини рецепти,но не знам коя от всички е ефикасна.Притеснява ме това че е на лицето,страхувам се да не остане белег!Моля ви,ако някой е пробвал нещо и е имало ефект да ми пише,защото вече не знам какво да правя!Предварително му благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 20 045
Здравей. Баща ми си излекува брадавици по ръцете с кислородна вода. Купува се от аптеката, обикновено е 3%-на. Процедира се по следния начин: лицето /мястото/ се измива с вода, избърсва се добре и с навлажнено памуче се нанася кислородната вода в концентрация 1-1.5%, тоест трябва да разредиш купената с водичка поне наполовина. Моят съвет е да започнеш с 1%-на концентрация, заради нежната кожа на детето, а после може да вдигнеш постепенно дори до 2%. След 20-30 минути лицето се изплаква с топла вода. Прави се всеки ден до изчезване на брадавицата.
Друг вариант е да използваш ензимен крем - Пана Вейксал. Купува се от ветеринарните аптеки или от самия вносител Вейкс Фарма - http://www.veyx-bg.com/contact
Не трябва да се притесняваш, че пише, че е за ветеринарна употреба. Истината е, че все повече се ползва и в козметиката. Аз го ползвам за ензимен пилинг на лицето и за заличаване на белези, а дъщеря си мажа като падне и ожули нещо - минава по-бързо и не остава белег.
Но ако се спреш на втория вариант, бих те посъветвала да се обадиш в офиса на фирмата и да попиташ дали е ОК да се ползва това кремче във вашия случай, просто за по-сигурно.
Успех с лечението!

# 2
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Това с брадавиците е много неприятно още повече, че са и на лицето. Аз също страдах от плоски брадавици по лицето. Започнаха точно от брадичката и с течение на времето се разпространиха по цялото лице. В началото ги замаскирвах с фон дьо тен, но накрая и той не помагаше. Мазала съм с какви ли не щуротии - сок от смокиня, от глухарче от едно жълто цвете не му помня името обаче - нямаше ефект. Изпратиха ме при познат дерматолог, тя реши, че ще ги гори с азот. Представи си раните по цялото лице, а и боли. Изтърпях го, но след около година се появиха отново. Втори път азот и рани - ужас. Добре че не останаха белези. И пак се появиха. Накрая отидох в Токуда, обясни ми дерматоложката, че това е вирус и горейки брадавиците вируса си остава. Пих противовирусни лекарства по схема и проблема се реши. Вече около 3 години гаадовете ги няма и се надявам да не се появят Praynig
Така че не се отчайвай, решение има, а брадавиците са много видове и може би към всеки вид се подхожда различно - все пак става и въпрос за дете.
Ако решиш пиши ми на лични мога да ти дам името на лекарката и противовирусния препарат, за да не ги пиша тук Peace
Успех Hug

# 3
  • Мнения: 2 269
Най-добре е консултация с дерматолог, но ползващ по-съвременни методи.
Има електрокоагулация като метод за премахване на брадавици, но все пак е добре да се направи и хистологичен анализ за всеки случай.
Не пречи да се използва и ензимният метод,а  преди време имаше тема за това, че се използва и масло от чаено дърво за премахване на брадавици.

Успех!

# 4
  • Мнения: 18
Здравейте на всички
След много методи восъци, хомеопатия и други подобни .....
Закупихме от Гърция Verruca Hermal (WART TREATMENT) 13 ml опаковка с четчица.
Четохме че имало лекарство в Гърция което помагало но вече не се продава.
Препоръчаха ни това, не беше нещо скъпо, но не съм сигурен колко точно.
След намазване с него около 2 седмици почнаха да се прибират, а имаше много по пръстите.
Не е киселина да щипе, но върши работа.
Така че горещо препоръчвам който има възможност да го пробва.

# 5
  • Мнения: 57
Най-добре е консултация с дерматолог, но ползващ по-съвременни методи.
Има електрокоагулация като метод за премахване на брадавици, но все пак е добре да се направи и хистологичен анализ за всеки случай.
Не пречи да се използва и ензимният метод,а  преди време имаше тема за това, че се използва и масло от чаено дърво за премахване на брадавици.

Успех!
да, вярно!

# 6
  • Мнения: 5 277
Аз си реших проблема с брадавиците по ръцете с Ацетокаустин, но не бих рискувала да го ползвам при малко дете и то на лицето. Иначе ако някой друг има проблем - препоръчвам с две ръце. Вече втора година не са излизали.
Иначе е истина, че се дължат на вирус и ако има начин той да се изкорени би било най-добре. Също и ако не се лекуват се уможават и разпространяват.
Успех ви желая Peace

Общи условия

Активация на акаунт