Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • В уютен дом!
Здравейте на всички  Hug

От доста време насам се каним да си направим жива ограда, но искаме да е от растения от типа на туята, много ги харесваме.А пък в повечето теми прочетох за декоративни храстчета и дръвчета дори, които ние не харесваме, всъщност, не и за оградка Thinking

А  съм виждала много добре аранжирани и поддържани такива дълги редички с туи...Защо да не става, знам ли, споделете, моля Ви, ако сте имали подобна дилема, или пък ако има и тесни специалисти още по добре  bouquet

# 1
  • DE
Не съм специалист, но ти пускам снимки за разглеждане.
Има градинарска тема и ако неЩо те интерсува може да питаш там.

# 2
  • В уютен дом!
Страхотни снимки мила, благодаря  Hug

Красота, точно това си представях  Peace

# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
в София, на ул. "Симеон" има кафе с оградка от туи, насадени направо в земята (не в саксии) и са си супер.

от друга страна много от новозасадените туи не оцеляват, може би това спира хорат да опитват  Thinking

# 4
  • DE
Разбира се, че става за жив плет, страхотно даже. Миналия уиекенд си насадих 12 броя 120-сантиметрови храста туя баш за жив плет.

# 5
Стават за жив плет и не са капризни. Трудното е да се захванат, първите 6 месеца искат доста грижи и внимание, но след това няма проблеми.
Можеш да ги насадиш ако са малки по-нагъсто и после да ги разредиш, мен така ме посъветваха, а разреждането всъщност се махнаха няколкото, които не се хванаха и така се освободи и място за другите да се развиват.
През зимата, ако е много студено придобиват един кафеникав цвят и се уплаших че са измръзнали, но се оказа че било нормално, напролет пак си станаха зелени.
След втората година почват много буйно да растат.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт