Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 септ. 2011, 21:55 ч.

Идват месеци с вируси - как да предпазим децата?

• 59 604
  • 272
  •   1
Отговори
От няколко дена преравям нета за мнения на специалисти и майки за това как да предпазим децата от вирусите, как да им засилим имунитета. Не видях тук такава тема и се надявам, че не дублирам. Ще се радвам всеки да сподели какво ще предприеме за своето дете.

Аз от няколко години подсилвам имунитета на моето дете с клеева тинктура, цитросепт, сребърна вода (с паузи) и сок от бъз. Предните години давах и Бронховаксом, но тази година мисля да го прескоча. Някой има ли мнение за Бронховаксома?

Тази година мисля от октомври да започнем с клеева, ехинация, сребърна вода, бъз и енгистол - по 1 табл. 3 пъти седмично. Мислите ли, че прекаленото количество препарати са излишни/вредни? Ще е чудесно да споделите своя опит и намерения.

Дано са живи и здрави децата ни!  Praynig  bouquet

# 1
Здравей. Да те попитам как даваш клеевата тинктура?

# 2
Давам я във фреш, като схемата е 1-2 капки за брой години живот по 1-2 пъти дневно. Аз лично я пия директно и много ми помага при зачервено гърло.

Някой дали е пробвал продуктите от аптеката на д-р Михайлов?

# 3
  • София
Дано повече мами се включат с изпитани методи.
 Mili, защо няма да даваш Бронховаксом?

# 4
Когато беше на 2, за първи път дадох Бронховаксом по препоръка на един професор пулмолог. Тогава бяхме в болница със сериозни проблеми, даже ни казаха, че няма да може да посещава ясла и градина. Професорът каза никакви ваксини, само Бронховаксомът бил свестен. Оттогава всяка есен давам по един курс. Тази година изчетох страшно много за природните методи, за хомеопатията и реших да опитам само с тях. Не зная дали съм права, но ще опитам. Започвам от първи октомври с по една доза Осцилококцинум на седмица. С Бронховаксома не мога да определя дали е било добре детето или не. Всяка година изкарваше поне по едно боледуване, но май няма как без хич, нали имунитет се гради.

Четох главно методите и рецептите на д-р Михайлов. Някакви мнения за него и продуктите му?

# 5
  • Пловдив
Хом. лекарства не се дават "профилактично", а при някакви симптоми, все пак...И след консултация с хомеопат.
Въпреки че, масово осцилококцинума се предписва точно по този начин от ЛЛ...
 ooooh!

ПП: Бронховаксона не ща изобщо да го коментирам. Не съм и не бих давала на детето си.

# 6
  • София
Пинам така упорито за този Бронховаксом, защото детенце  е на 3 год., а вече е с две пневмонии и няколко бронхита. Една приятелка ме посъветва да си взема Бронховаксом, и след консултация с ДЖ.П. си ги купих, обаче съм в дилема дали да ги давам. Изобщо има ли ефект от тях, имат ли странични ефекти и т.н.
В тази връзка Бенджи, би ли ми казала повече.

# 7
  • София
Здравейте!
Много съм доволна от методите на д-р Михайлов, както за детето, така и за цялото ни семейство.
Според него, Броховаксон-ът не е решение поради странични ефекти.
Мили, хубаво си започнала с Осцилоскокцинум веднъж седмично. Можеш да даваш за подсилване и сок от моркови или бета каротин по 1 табл, бирена мая - 3х 2 табл, вигантол-по 2 капки или пробиотик за стомахчето. Това са все хранителни добавки за по-добър имунитет, а не лекарства.
Все пак, дори да не се дават тези добавки, само клеевата т-ра е чудесна за предпазване.

Извън темата, Angela Go, децата на наши приятели също боледуваха много, още преди да тръгнат на градина. Сложиха от новата ваксина Превенар 13 и децата поспряха с болестите, поне сериозните като бронхити и пневмонии. А преди това бяха болни по 2 пъти на месеца от какво ли не.
Това е странично мнение, не зная, дали при вас би подействало така. Успех!

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 01:04 от denizara

# 8
  • Варна
Mili, не разбрах колко е голямо детето ти, но ми се струва, че мислиш да даваш излишно много неща.

Хомеопатията не е безвреден метод, хранителните добавки също не трябва да се дават без нужда.

Иначе по въпроса. В различни периоди съм давала Цитросепт, клеева тинктура, есберитокс и някакъв сироп. Мислех си, че действат, докато с времето не разбрах, че и без тях е същата работа...

# 9
  • Пловдив
Здравейте!
Много съм доволна от метедите на д-р Михайлов, както за детето, така и за цялото ни семейство.
Според него, Броховаксона не е решение поради странични ефекти.
Мили, хубаво си започнала с Осцилоскокцинум веднъж седмично. можеш да даваш за подсилване и сок от молкови или бета каротин по 1 табл, бирена мая - 3х 2 табл, вигантол-по 2 капки или пробиотик за стомахчето. Това са все хранителни добавки за по-добър имунитеет, а не лекарства.
Все пак, дори да не се дават тези добавки, само клеевата т-ра е чудесна за предпазване.

Извън темата, Angela Go, децата на наши приятели също боледуваха много, още преди да тръгнат на градина. Сложиха от новата ваксина Превенар 13 и децата поспряха с болестите, поне сериозните като бронхити и пневмонии. А преди това бяха болни по 2 пъти на месеца от какво ли не.

Аааа,не!Кое му е хубавото?????????Това не се дава просто ей така........Хич не се подвеждайте и не прекалявайте с каквото и да е!Това,че да "добавки" дори ги прави по-опасни от много други неща...особено в комбинация по няколко  Crazy То организма на детето ви ще "гледа" точно така  Shocked!!!!Минали сме от там-полза няма!Само си давате парите на вятъра.

А за ваксината просто не коментирам... ooooh!Как може да дадете такъв съвет!По-вредно от това не знам да има...Тя ще ви навлече само главоболия.

# 10
  • София
Здравейте!
Много съм доволна от метедите на д-р Михайлов, както за детето, така и за цялото ни семейство.
Мили, хубаво си започнала с Осцилоскокцинум веднъж седмично. можеш да даваш за подсилване и сок от молкови или бета каротин по 1 табл, бирена мая - 3х 2 табл, вигантол-по 2 капки или пробиотик за стомахчето. Това са все хранителни добавки за по-добър имунитеет, а не лекарства.

Аааа,не!Кое му е хубавото?????????Това не се дава просто ей така........Хич не се подвеждайте и не прекалявайте с каквото и да е!Това,че да "добавки" дори ги прави по-опасни от много други неща...особено в комбинация по няколко  Crazy То организма на детето ви ще "гледа" точно така  Shocked!!!!Минали сме от там-полза няма!Само си давате парите на вятъра.

А за ваксината просто не коментирам... ooooh!Как може да дадете такъв съвет!По-вредно от това не знам да има...Тя ще ви навлече само главоболия.

За ваксината изказвам мнение от други хора, това, което съм видяла. Не означава, че си натрапвам мнението. Както и Вие не би трябвало да натрапвате Вашето.
Авторката пита за методите на д-р Михайлов и аз отговарям за тях. Вие отговорете, ако искате, за методите на доктора, при когото се лекувате.
Няма смисъл да се шокирате от всяко мнение, различно от вашето.

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 01:06 от denizara

# 11
Хом. лекарства не се дават "профилактично", а при някакви симптоми, все пак...И след консултация с хомеопат.
Въпреки че, масово осцилококцинума се предписва точно по този начин от ЛЛ...
 ooooh!

Изчетох десетки страници от специалисти, консултирах се с познати лекари, родители и т.н. Осцилококцинум се дава профилактично! Пише го и на опаковката му.

Mili, не разбрах колко е голямо детето ти, но ми се струва, че мислиш да даваш излишно много неща.

Хомеопатията не е безвреден метод, хранителните добавки също не трябва да се дават без нужда.

Иначе по въпроса. В различни периоди съм давала Цитросепт, клеева тинктура, есберитокс и някакъв сироп. Мислех си, че действат, докато с времето не разбрах, че и без тях е същата работа...

На 7 е детето. Не зная дали са много. Питала съм лекар, на когото вярвам - той каза единствено, че Цитросептът не трябва да се комбинира с други лекарства, защото намалява ефективността им.

И аз много пъти съм се питала дали "с тях и без тях същото" - мисля, че не можем да кажем и да сме сигурни. Не знам какво би било, ако не ги давахме. Не знаем и какво би било, ако ги даваме. Миналата година въпреки силното закаляване през лятото (три морета и доста плуване), Бронховаксома, Цитросепта, клеевата и огромните фрешове всяка сутрин + специално разработена програма от хомеопат в голям хомеопатичен център програма за заздравяване на имунитета се разболя с висока температура в началото на годината, изпи цели два курса антибиотици. Но да стоя и да не давам нищо и да не правя нищо ми се струва безотговорно и съвсем малко редно. Това е моето усещане, но затова пускам темата - за да се събере опитът на много майки и техните деца, а пък всеки за себе си ще направи извод   bouquet

# 12
Здравейте!
странично мнение, не зная, дали при вас би подействало така. Успех!

Благодаря! Много подобна схема си изготвих - Осцилококцинум през октомври веднъж седмично, после - веднъж месечно. Всеки ден - клеева, ехинация, бъз и по една седмица в месеца - сребърна вода. Дано сме здрави всички, най-вече дечицата!  Hug

Искам да попитам за приема на клеевата, ако някой е наясно. Зная, че се дават 1-2 капки на година живот по 1-2 пъти на ден. Ако даваме два пъти на ден, това значи ли, че и двата пъти даваме двойно на годините живот или двойното на годините живот се разпределя в два приема?

И още - ако човек е на 40, значи ли, че трябва да пие по 80 капки?  newsm78

# 13
Миналата зима за първи път дадох на детето си Бронховаксом( след като за 1 месец ми пи 2 АБ, тъй като първия не подейства и не можа да се излекува напълно) и бях много доволна. Чак не очаквах такъв резултат. Помните от януари месец като се почна с вирусите, постоянно по телевизията обявяваха грипни епидемии и пр. Ами незнам дали е от Бронховаксома, но детето ми беше нон стоп на градина и не се разболя нито веднъж до към средата на май месец, когато беше с кашлица. Както е известно на всички, в градината ходят не само здрави деца, цяла зима има кашлящи и със сополи деца. За мен това е показно, предвид че дори нослето не и течеше цяла зима и смятам сега пак да направя един 3 месечен курс. Разбира се като всяко лекарство, то не е универсално, много зависи от организма на детето. На едни може да действа, на други - не, така че е много относително. Просто трябва да се пробва. Аз лично съм против даването на каквито и да било химии целогодишно, било то и витамини. Предпочитам само през зимния период да дам някакъв имуностимулант, а през останалото време разчитам само на витамините от плодовете и от време на време давам мед, ако пожелае.  Peace

# 14
  • Пловдив
Аз съм против даването на каквото и да било на здраво дете.
Осцилококцинума се дава като всяко ХЛ при картина, на която то отговаря, не профилактично.
Витамини и други химии не давам. Не давам и имуностимулатори, нито слагам ваксини на децата.  Mr. Green

Не бързам и с лекарствата, било то и хомеопатични, при разболяване.
Изчаквам и ако преценя, че детето не се оправя, а се влошава след разумно изчакване, тогава търся хомеопата и следвам неговите съвети.
Лично мнение.

За бронховаксона: има достатъчно странични ефекти, за да го давам. В нета има достатъчно инфо.  Peace
И още нещо: още преди доста години, може би преди 8- 9г., когато още се лекувахме алопатично, съм настоявала нееднократно пред ЛЛ, по препоръка на други мами, да изпише бронховаксон на детето. ЛЛ винаги е била против с този аргумент: това е ваксина, натоварва излишно имунната система и има странични ефекти. Може да е подходяща за други деца, но за твоите не е. И съм я слушала... Flutter

# 15
  • София
Здравейте!
Много съм доволна от методите на д-р Михайлов, както за детето, така и за цялото ни семейство.
Според него, Броховаксон-ът не е решение поради странични ефекти.
Мили, хубаво си започнала с Осцилоскокцинум веднъж седмично. Можеш да даваш за подсилване и сок от моркови или бета каротин по 1 табл, бирена мая - 3х 2 табл, вигантол-по 2 капки или пробиотик за стомахчето. Това са все хранителни добавки за по-добър имунитет, а не лекарства.
странично мнение, не зная, дали при вас би подействало така. Успех!

Благодаря! Много подобна схема си изготвих - Осцилококцинум през октомври веднъж седмично, после - веднъж месечно. Всеки ден - клеева, ехинация, бъз и по една седмица в месеца - сребърна вода. Дано сме здрави всички, най-вече дечицата!  Hug

Искам да попитам за приема на клеевата, ако някой е наясно. Зная, че се дават 1-2 капки на година живот по 1-2 пъти на ден. Ако даваме два пъти на ден, това значи ли, че и двата пъти даваме двойно на годините живот или двойното на годините живот се разпределя в два приема?

И още - ако човек е на 40, значи ли, че трябва да пие по 80 капки?  newsm78

За клеевата т-ра - 1-2 пъти на ден по 1-2 капки на година живот, т.е. ако детето е на 3 г. - 1-2 пъти на ден по 3-6 капки за профилактика. Ако детето е болно - по 3 пъти по 3-6 капки на ден.
Ако човекът е на 30, 40 и повече години - 1-3 пъти на ден по 20-30 капки.

Само да допълня, тъй като чак сега прочетох първия пост над този, температурата не трябва да се лекува, това означава, че организмът се бори с инфекцията. Даването на имуностимуланти профилактично не означава, че децата няма да се разболяват. Целта е да прекарат болестта по-лесно. А и самата температура не е повод за пиене на антибиотици.

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 01:11 от denizara

# 16
От няколко дена преравям нета за мнения на специалисти и майки за това как да предпазим децата от вирусите, как да им засилим имунитета. Не видях тук такава тема и се надявам, че не дублирам. Ще се радвам всеки да сподели какво ще предприеме за своето дете.

Аз от няколко години подсилвам имунитета на моето дете с клеева тинктура, цитросепт, сребърна вода (с паузи) и сок от бъз. Предните години давах и Бронховаксом, но тази година мисля да го прескоча. Някой има ли мнение за Бронховаксома?

Тази година мисля от октомври да започнем с клеева, ехинация, сребърна вода, бъз и енгистол - по 1 табл. 3 пъти седмично. Мислите ли, че прекаленото количество препарати са излишни/вредни? Ще е чудесно да споделите своя опит и намерения.

Дано са живи и здрави децата ни!  Praynig  bouquet

Mili, здравей Simple Smile И според мен е излишно да даваш толкова неща профилактично. Аз не бих давала Бронховаксом и Цитросепт. По-добре изтисквай пресен портокал и грейпфрут, отколкото да даваш цитросепт. Моят съвет е ако искаш да подсилиш давай си клеева и сребърна, плодове, зеленчуци и това е достатъчно при здраво дете. На каква възраст е дечко?

# 17
Малкият откакто тръгна на детска много боледува. Накрая личната лекарка ми каза, че трябва да взима имуностимулант, за да му се подсили организма. Препоръча ми Самбукус сироп за деца. Е, страшен е! Наистина му действа добре, а и е страхотен на вкус. Докторката каза, че е направен от черен бъз и ехинацея и е много полезен и за здрави деца, за да не се разболяват.

# 18
Здравейте отново!

Малкият е на 7. Специално за Цитросепта съм се интересувала много. Не мисля, че има нещо вредно в него. Това е извлек от семките на грейпфрута и не може по сила и ефект да бъде сравнен с 1-2 портокала и грейпфрута на ден. Аз търся имуностимуланти, но каквото и да давам, това не се отразява на количеството плодове и зеленчуци - тук не става въпрос за избор между тях въобще. Те така или иначе трябва да присъстват.

Засега обаче не съм включила Цитросепт. Давам бъз, клеева и ехинация. И веднъж седмично този месец по 1 дозичка осцилококцинум.  Peace

# 19
  • Варна
А какво е мнението ви за пчелното млечице като имуностимулатор за децата?

# 20
  • Пловдив

По-добро отколкото всички други химии...

# 21

По-добро отколкото всички други химии...

Пчелното млечице и пчелният прашец са много добри. Не съм сигурна, но мисля, че би трябвало да имат същото действие като клеевата тинктура. Колкото до цитросепта, клеевата, ехинацията и бъза, ако визираш тях, точно това не са химии. Химии могат да са всички витамини, повечето сиропчета, ваксини и т.н., но тези неща са продукти от природата, приготвени по начин за по-добро усвояване и по-добър ефект съответно. Бъза ние сами си го набрахме и приготвихме. Може би нямаш предвид тях, но искам да уточня, за да не прозвучи на някого погрешно Peace

# 22
  • Бургас
Здравейте Simple Smile Записвам се да ви следя, защото ние вече сме на ясла и една седмица ходим, една сме вкъщи с хрема. За сега давам Умкалор и все още нещата са под контрол - до хремата сме, но не е станало по-сериозно и се надявам другата седмица вече всичко да е наред.
Обаче ми се иска да давам нещо за подсилване на имунитета, може ли да ми препоръчате нещо?

# 23
Здравейте Simple Smile Записвам се да ви следя, защото ние вече сме на ясла и една седмица ходим, една сме вкъщи с хрема. За сега давам Умкалор и все още нещата са под контрол - до хремата сме, но не е станало по-сериозно и се надявам другата седмица вече всичко да е наред.
Обаче ми се иска да давам нещо за подсилване на имунитета, може ли да ми препоръчате нещо?

Синът ми беше в яслата, когато се разболя и казаха, че по-добре да го спра от ясла и че няма да може да ходи и на детска градина. Оставих го два месеца вкъщи - януари и февруари, и започнах Цетросепт. Не че след това въобще не е боледувал, но като че ли по-малко и по-леко. Четох много за Цитросепта и бих го препоръчала. Освен това педиатър, на когото вярвам, потвърди прочетеното от мен за този продукт, така че можете да опитате.

Ако искате нещо още по-леко и нямате алергия от мед, започнете поне клеева тинктура в сокчето или млякото сутрин и вечер. Може и по лъжица сребърна вода на ден, но от сребърната вода се почива. Тоест пие се няколко седмици, няколко се почива. Докато клеевата може да се взима постоянно.  Peace

# 24
  • Бургас
Нямаме алергия към мед със сигурност - един ден баща ми без да се консултира му топил бисквити в мед и малкия се облизвал до ушите  hahaha  изобщо не му дошло на акъла на дядото, че може да е алергичен  Crazy  Това става преди месец Simple Smile 

Един глупав въпрос - клеева тинктура и сребърна вода от билкова или от нормална аптека купувате?

Цитросепта ще го взема още днес  Peace Благодаря за помощта  Hug

# 25
Всичките неща ги има във всяка аптека. Прави ми впечатление, че в грипния сезон и добре зарадени аптеки свършват често сребърната вода, но се намира все пак. Имай предвид, че Цитросептът е скъпичък и ужасно горчив. В портокалов сок обаче това се тушира и никога моето дете не е имало проблем с приема. Но пак казвам, давам го в чаша с портокалов сок и добре разбъркан, защото е тежък и пада на дъното и там вече горчи.

Желая много здраве!   bouquet

# 26
Аз съм против даването на каквото и да било на здраво дете.
Осцилококцинума се дава като всяко ХЛ при картина, на която то отговаря, не профилактично.
Витамини и други химии не давам. Не давам и имуностимулатори, нито слагам ваксини на децата.  Mr. Green

Не бързам и с лекарствата, било то и хомеопатични, при разболяване.
Изчаквам и ако преценя, че детето не се оправя, а се влошава след разумно изчакване, тогава търся хомеопата и следвам неговите съвети.
Лично мнение.

За бронховаксона: има достатъчно странични ефекти, за да го давам. В нета има достатъчно инфо.  Peace
И още нещо: още преди доста години, може би преди 8- 9г., когато още се лекувахме алопатично, съм настоявала нееднократно пред ЛЛ, по препоръка на други мами, да изпише бронховаксон на детето. ЛЛ винаги е била против с този аргумент: това е ваксина, натоварва излишно имунната система и има странични ефекти. Може да е подходяща за други деца, но за твоите не е. И съм я слушала... Flutter

И аз си мислех, че не е хубаво да даваш на здраво дете нещо - било то имуностимулант, но сме от месец на ясла и за втори път се разболяваме. Аз нямам вариант да изчакам да видя какво ще стане и тогава да почна с лекарствата, защото мойта дъщеря за ден прави бронхит - първия път, а сега за малко се разминахме с ларингит. Просто всяко дете по различен начин се справя с болестите. при някой протичат по тежко.
Аз от вчера почнах да давам Имунокол Перфект коластра. Прочетох доста позитивни коментари и се надявам да ни помогне. Ясно е че ще се боледува, но поне по - леко да протича.

# 27
  • Пловдив/София
И аз съм на менение,че когато детето е здраво и видимо жизнено,не е уместно да се дават допълнителни екстри  Crazy
За Цитросепта мога да споделя моя опит ,давах го на дребната един месец преди да тръгне на градина...и последната седмица преди заветния ден беше болна  ooooh!.
За ваксина,каквато и да е съм против. Всеки има своите съображения и гледни точки,всяка от нас познава детето си най-добре и преценя как да действа.  Hug

# 28
"Цитросепт" го има и като вариант сиропче-сладко Simple Smile,

Здрави деца пожелавам Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 12:02 от Еластина

# 29
Здравейте!
Следя темата с интерес, тъй като моята дъщеричка ще тръгва на градина сега! И естествено има притеснения за здравето й! Simple Smile
Моя позната ми препоръча витамини на NWA. Тя ги дава на детето си и каза, че не е имала проблем миналата зима! Подсилвали имунитета и били концентрат от различни плодове и зеленчуци и витамини.
Някоя от вас ползвала ли ги е и имате ли наблюдения как действат?

# 30
От две години ползваме Самбукус за деца и сме много доволни ето за какво става въпрос:
http://revita.bg/1893/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … %BE%D0%BF-120-ml/

# 31
Каква Ехинацея давате на децата? Тази на чай или извлек на сироп?
Аз миналата година, като усетех, че започва да се разболява и започвах да давам Ехинацея. Тя е добра за горните дихателни пътища и на нас много ни помагаше. Обаче на листовката си пише, че не трябва да се дава повече от две седмици, защото води до привикване или нещо такова.
Също трябва да се следи извлекът или чайят да е от цветовете на растението, а не от долната част.

# 32
Аз миналата година, като усетех, че започва да се разболява и започвах да давам Ехинацея. Тя е добра за горните дихателни пътища и на нас много ни помагаше. Обаче на листовката си пише, че не трябва да се дава повече от две седмици, защото води до привикване или нещо такова.
Също трябва да се следи извлекът или чайят да е от цветовете на растението, а не от долната част.

Давам ехинацеята като капки на Тайс. Не знаех, че трябва да се почива от нея, но ще проверя. Благодаря много за информацията! Ако някой знае повече, нека пише.   bouquet

# 33
здравейте, много актуална тема.
Макар че вече моите момчета са големички, вкъщи ползвам две неща. За малкия с деликатния стомах - имунобор БИОТИК , за баткото ,който вечно ходи гол и настива - Им,Бронхо.
Преди време давах Респивакс , но като че втората и третата година все по слабо действие.
затова минах на по горните. 
Мнението ми е че никой неможе да очаква 100% да не се разболеят децата, но ми стига че като вдигна дозата по време на разболяването успявам да мина само с Имуноборите и някой нурофенче или аспиринче.

# 34
по повод ехинацеята: в бронхото има ехинацея : пурпура и палида .  Имат и детски вариант , пак комбинирана. не дават почивка до три месеца. А защо се почива нямам идея

# 35

Давам ехинацеята като капки на Тайс. Не знаех, че трябва да се почива от нея, но ще проверя. Благодаря много за информацията! Ако някой знае повече, нека пише.   bouquet
Точно днес си видях шишето на д-р Тайс, купувано от България. Предишната я купувах като живеехме в Германия. В листовката на д-р Тайс също пише да не се употребява по-дълго от 2 седмици.  Според мен, ако искаш постоянно, по-добре купи чай от Ехинацея. Аз давах такъв зимите, но не всеки ден. Казаха ми, че в БГ има някакъв на Цяръ в зелени кутии, но още не съм го намерила. Ето тук в немски сайт пак пише да не се дава по-дълго от 2 седмици и след това да има поне две седмици почивка. В противен случай може да натовари имунната система.

А бъз по колко давате? Аз имам домашен и се чудех да давам ли на детето.

# 36
Има една много сполучлива комбинация -Детски самбукус смес от цвят и корени на еханицея,прополис и черен бъз американско производство.Продава се по аптеките . Давам го профилактично  на децата в края на октомври и много рядко боледуват от грип.

# 37
А бъз по колко давате? Аз имам домашен и се чудех да давам ли на детето.

Червения бъз го давам по една супена лъжица сутрин. Горе-долу месец и половина го пие или докато той и аз не изпием една бутилка. Ето тук има хубава рецепта за бъза, а все още може да се набере бъз. Само гледайте да не берете от пътища, покрай които минават автомобили. Качете се някъде из планината. Не е нужно да е много високо. Миналата година се набрахме по това време някъде от Симеоново.

# 38

Пчелното млечице и клеевата тинктура имат благоприятно действие и са добри естествени имуностимулатори. Само хубави неща съм чела за тях  Hug

# 39
Действително ехинацията трябва да се взима две седмици и след това да се почива. Смятам през почивката да давам вместо ехинация сребърна вода. От нея също трябва да се почива.  Hug

# 40
  • София
Записвам се да ви следя  Peace .Темата ми е много интересна и наболяла ,живот и здраве ,декември малката ще почне ясла и много ме вълнува въпроса с предпазването от вируси.

# 41
Самбукус за деца!Един наистина сполучлив продукт, освен това е приятен на вкус и децата го приемат без проблем

# 42
  • Пловдив
Самбукус за деца!Един наистина сполучлив продукт, освен това е приятен на вкус и децата го приемат без проблем

Дааа и цената е приятна! Mr. GreenВместо българския вариант - сироп от 5,50 !!!!!

# 43
  • Пловдив
Абе, важното е рекламка да става... Mr. Green

# 44

Дааа и цената е приятна! Mr. GreenВместо българския вариант - сироп от 5,50 !!!!!

Кой е българският вариант от 5.50?

# 45
  • Пловдив

http://www.bgdrogeria.com/images/1_1700/969.JPG Така изглежда. Peace

# 46
  • Русе
А каква е цената на този сироп Самбукус  и става ли за дете на 1 год

# 47
  • Пловдив/София
Точно този български вариант съм давала на малката, добри отзиви мога да дам  Peace.

# 48
  • Пловдив/София
Самбукуса е към 20 и няколко лева,зависи от къде го купиш  Crazy.

# 49
  • Пловдив
Точно този български вариант съм давала на малката, добри отзиви мога да дам  Peace.

А вие не се ли лекувахте с хомеопатия?И ако-да,разрешават ли ти да го даваш и по колко???

И от къде в П-в го купи? Peace

# 50
  • Русе
а българския вариант има ли го по аптеките или в другериите да го търся и в какви пропорции се дава

# 51
  • Пловдив/София
Ами аз миналата година го давах,купих го от магазин "Лечител" на бул"Руски" беше,ама сега май са го преместили.

Да с хомеопатия се лекуваме,но нашата хомеопатичка например,когато имахме пауза ми каза,да взема на дребната Цитросепт .

Давах го ,доколкото си спомням 3 пъти по една лъжица,но то на самото бурканче си пише. Много е сладък и гъст сиропа,пише че може да се подслаждат и чайове с него.

Аз всъщност не мисля,че даването на подобни сиропи,би оказало влияние в/у хомеопатичното лечение.

# 52
  • Пловдив
Ами аз миналата година го давах,купих го от магазин "Лечител" на бул"Руски" беше,ама сега май са го преместили.

Да с хомеопатия се лекуваме,но нашата хомеопатичка например,когато имахме пауза ми каза,да взема на дребната Цитросепт .

Давах го ,доколкото си спомням 3 пъти по една лъжица,но то на самото бурканче си пише. Много е сладък и гъст сиропа,пише че може да се подслаждат и чайове с него.

Аз всъщност не мисля,че даването на подобни сиропи,би оказало влияние в/у хомеопатичното лечение.

Да,но в конкретната тема точно за това ми се скараха на мен... GrinningНе трябва,щото си оказвало влияние.

# 53
  • Пловдив/София
Да,видях че са те нахокали  Mr. Green,обаче тогава и мед не би трябвало да даваме,нито чай да пием  Crazy . Аз не съм толкова фанатично настроена сякаш ,но това си е моето мнение.
Както ти бях казвала,точно от много последователно и стриктно спазване на хомеопатичните закони,веднъж стигнахме до двустранна пневмония  Rolling Eyes.

# 54
А какво съдържа този Самбукус?

# 55
  • Бургас

18.90лв. е в аптеката до нас. Малко е скъпичък наистина, но се надявам да е ефективен, ние от няколко дни го ползваме. За по-сигурно комбинирам с Умкалор - последния също е растителен продукт, така че няма от какво да се притеснявам при комбинацията на двете лекарства. Умкалора го давам при хрема и кашлица, каквито имаме сега, а Самбукус за общо подсилване на имунитета. За сега гърдичките са ни чисти и до някъде, това че не се задълбочава го отдавам на Умкалора, защото Самбукус го ползваме от 2-3 дни  Thinking

# 56
  • Пловдив
А може ли да се дава на деца под 1 годинка или е по-добре аз да го пия ( кърмим се) ?

# 57
  • Пловдив/София
А може ли да се дава на деца под 1 годинка или е по-добре аз да го пия ( кърмим се) ?
Ами в повечето има добавена захар,а и според мен,щом още кърмиш е доста малка вероятността да имате нужда от подобни добавки  Hug

# 58
  • Пловдив
Ами в повечето има добавена захар,а и според мен,щом още кърмиш е доста малка вероятността да имате нужда от подобни добавки  Hug

Да, и аз сега прочетох, че има добавена захар. Да се надяваме, че кърмата ще го пази Simple Smile  Hug

# 59
  • Пловдив
ivka, не се надявай...бъди сигурна, че ще го пази... Hug

Като престанах да подскачам при всяка кихавица и кашлица на децата и на приятелчетата им /да не би пък да се заразят  Mr. Green/ и те престанаха да боледуват... Flutter

# 60
  • Пловдив
ivka, не се надявай...бъди сигурна, че ще го пази... Hug

Като престанах да подскачам при всяка кихавица и кашлица на децата и на приятелчетата им /да не би пък да се заразят  Mr. Green/ и те престанаха да боледуват... Flutter

Бени,май ще идвам на уроци при теб... Hug

# 61
дАВАМ КЛЕЕВА И САМБУКУС СЪМ ДАВАЛА-СОКЧЕТА,МЕД И ВСИЧКО ЗА ПОДСИЛВАНЕ БЕЗ ДА ПРЕКАЛЯВАМ Peace

# 62
Самбукус е черен бъз. Сиропът се прави или от цветове, или от плодове. Аз си купих от една дрогерия за  5 лв. сироп от плодове /на български производител/.

# 63
  • около Варна
Давала съм за подсилване на имунитета есберитокс, клеева тинктура, сребърна вода, мултивитамини, сега ни изписаха Саменто, от нищо не видях полза. Мисля да пробвам сиропа от черен бъз, чувала съм доста добри отзиви. Според мен има деца, които са здрави и рядко боледуват, има и такива като моите, които всичко прихващат, с каквото и да ги тъпча.

# 64
искам да попитам за витамините на Амуей- били натурални и безвредни-това от дистрибутора, има ли майки които са ги ползвали и са видели ефект

# 65
  • Пловдив/София
Според мен има деца, които са здрави и рядко боледуват, има и такива като моите, които всичко прихващат, с каквото и да ги тъпча.
ммм,да и моята госпожица е от прихватливите  Confused

Аз витамини не давам,защото са пълна химия,а тези за пръв път ги чувам - Амуей. И какво значи натурални и безвредни  Thinking?

# 66
  • Пловдив
искам да попитам за витамините на Амуей- били натурални и безвредни-това от дистрибутора, има ли майки които са ги ползвали и са видели ефект

Поредната скъпа и прехвалена "боза"... WhistlingНатрапват ви ги от рекламите и хоп! Ефекта е налице...

# 67

По аптеките Самбукуса за деца може  да се намери и за 19-20 лв, а също и по интернет.Може да се приема от деца навършили 1 година.

# 68

Сравнението само между цените е дълбоко погрешно. Тия сиропи са точно толкова ефективни колкото и  билковите хапчета на д-р Тошков.Концентрацията и чистота на активното вещество е в пъти по- голяма, а оттам и ефективността на продукта.Да не говорим ,че Самбукуса за деца съдържа освен черен бъз и ехинацея плюс прополис които също имат някаква стойност и то не малка.Когато се купува нещо трябва да се чете внимателно съдържанието за да се правят сравнения.Отделно големите фирми имат много строг контрол върху качеството и чистотата.Високите технологии водят и до по- високо качество,а то струва пари.Така,че не всичко е заради рекламата.Когато става въпрос за детското здраве не трябва да се правят компромиси

# 69
  • София
Аз пък искам да ви попитам какво имате предвид под "доволни сме от....."? Децата не са боледували, боледували са, но по-леко, отколкото преди или са боледували по-рядко отколкото преди? Много ми е трудно да измервам ефекта на нещо, когато нямам база за сравнение.

Иначе на моя синковец, който е 1 група в детската (не е ходил на ясла) давам Ехинацея форте, мия очичките със сребърна вода след детска градина и капвам в нослето физиологичен разтвор с малко прополис. Това след една ужасна седмица с отит, гнойна ангина и херпангина (последователно за 6 дни). Като приключим с Ехинацеята ще давам клеева тинктура. От сребърната вода ще се въздържа, що се отнася до вътрешното и приемане.

# 70
Така като чета ми се струва, че съм давала от почти всичко изброено до тук - но не едновременно. В момента давам пчелно млечице за деца и после ще продължа със сироп Имуномикс с ехинацея и прополис.

# 71
Самбукуса не сме го пробвали. Какво съдържа, че толко го хвалите? Аз съм доволна от комбинацията клеева т-ра и умкалор, както и клеева и сребърна вода.

# 72
Не сме пробвали този Самбукус, но не бих се учудила, че сте доволни от него, щом съдържа черен бъз. От години в моето семейство се тачи сиропът от черен бъз и мисля, че по-горе бях дала линк за това как се прави.

Колкото до въпроса как разбираме, че сме доволни - няма база за сравнение. Не знаеш дали, ако даваш нещо, детето щеше да боледува по-малко или пак толкова, нито можеш да си сигурен, че ако не даваш, няма да боледува по-тежко.

Мога обаче твърдо да кажа от какво съм доволна по личен опит върху самата мен. Заболи ли ме гърло, накапвам си директно клеева тинктура в устата и ми минава след малко. Другите неща ги давам по преценка на прочетени коментари на лекари, консултации с такива, както и техните книги (визирам главно д-р Михайлов и Димков донякъде). А те все пак имат дългогодишен опит. Та това е. Няма как да си сигурен. Имам сравнително добър опит и със следната зависимост - ако аз съм разстроена, чувствам се емоционално нестабилна или слаба, нервна съм, детето ми боледува. Не знам дали и при вас е така?

# 73
  • София
Включвам се и аз, основно да споделя опит. Моята госпожица от тръгването на градина - преди 3 години ходи 2-3 дни, после 2-3 седмици в къщи с възпалено ухо(вследствие на задна хрема) и антибиотик. Пробвах доста неща, в т.ч и при 2 водещи се за добри хомеопати - детски лекарки. За съжаление не можаха да попаднат на точното лечение и поне за сега съм се отказала от този вид лечение. Личният ни лекар много държеше да й постави ваксина Пневмо 23. Около половин година отказвах, изчетох всичко до което се добрах за ваксините, в т.ч. мненията на д-р Бърди и д-р Тонев по др. форуми, консултирах се с имунолози и т.н. и в крйна сметка, когато малката навърши 5.5 години, се съгласих да я поставим. От тогава до сега - около 8 месечен период на два пъти се събужда през нощта с болки в ухото, но й мина с нурофен и отипакс за 1 ден, т.е без антибиотик. Не знам дали е от ваксината, или просто е поизрасла, но се надявам да не съм я слагала напразно. Сега й давам имунобор кидс, но не зная какъв ще бъде ефектът. При кака й преди години ми се струва, че от него имаше ефект и затова сега започнах да давам на малката.

# 74
  • София
Не сме пробвали този Самбукус, но не бих се учудила, че сте доволни от него, щом съдържа черен бъз. От години в моето семейство се тачи сиропът от черен бъз и мисля, че по-горе бях дала линк за това как се прави.

Колкото до въпроса как разбираме, че сме доволни - няма база за сравнение. Не знаеш дали, ако даваш нещо, детето щеше да боледува по-малко или пак толкова, нито можеш да си сигурен, че ако не даваш, няма да боледува по-тежко.

Мога обаче твърдо да кажа от какво съм доволна по личен опит върху самата мен. Заболи ли ме гърло, накапвам си директно клеева тинктура в устата и ми минава след малко. Другите неща ги давам по преценка на прочетени коментари на лекари, консултации с такива, както и техните книги (визирам главно д-р Михайлов и Димков донякъде). А те все пак имат дългогодишен опит. Та това е. Няма как да си сигурен. Имам сравнително добър опит и със следната зависимост - ако аз съм разстроена, чувствам се емоционално нестабилна или слаба, нервна съм, детето ми боледува. Не знам дали и при вас е така?

Според мен също има зависимост. Децата усещат и се притесняват също. Когато съм напрегната, защото бързам, изморена от болести и нервна, детето ми плаче, не иска да ходи на градина и ми прави напук. Затова повече сън, разходки и спокойствие, до колкото може. Аз започнах да пия Биоформула 1 на д-р Михайлов и вече спя по-добре и съм доста по-спокойна. Grinning Е, на фона на нощните ми смени, когато не трябва да спя, все пак имам сън през останалите нощи, а преди това хич го нямаше.  Peace

# 75
Малкият откакто тръгна на детска много боледува, почти всеки месец. Накрая личната лекарка ми каза, че трябва да взима имуностимулант, за да му се подсили организма. Препоръча ми Самбукус сироп за деца. Е, страшен е! Наистина му действа добре, а и е страхотен на вкус. Докторката каза, че е направен от черен бъз и ехинацея и е много полезен и за здрави деца, за да не се разболяват.

# 76
Днес при Гала коментираха нуждата от вземане на пробиотици. Дадоха схема за профилактика - 3 месеца, 3 пъти дневно по 1 капсула преди ядене с много вода.

Дали могат да се комбинират с другите неща, които обсъждаме тук?

# 77
  • София
Днес при Гала коментираха нуждата от вземане на пробиотици. Дадоха схема за профилактика - 3 месеца, 3 пъти дневно по 1 капсула преди ядене с много вода.

Дали могат да се комбинират с другите неща, които обсъждаме тук?

Да, пробиотиците са лактобацили или кисело мляко. Помагат за нормализирането на флората и може да се дават с всякакви лекарства. Peace

# 78
    Може ли някой да ми каже, който е давал на детето си Самбукус по каква схема го е давал?Дъщеря ми,която е на 2г, започна да го пие от 3 дена,по 2ч.л на ден, след изкарана вирусна пневмония, може  и да си въобразявам, но тя кашляше,като магаре, въпреки,че си беше изчистила гърдите от хриповете с антибиотик, още след първия ден след пиенето на сиропа кашлицата и буквално почна да изчезва,като до края на втория ден изобщо вече не кашляше и мисля,че това се дължи точно на Самбукуса,защото тя пи 7 дена Мукоплант без особен ефект!
   Та с каква продължителност да го давам!- като си изпие шишенцето,което е 120мл и по мои преценки стига за 10-12 дена, трябва ли да правя почивка или да и купувам, направо нов сироп без да има прекъсване?

# 79
  • В горичката, до рекичката
От вчера започнах да давам на малкия сироп от черен бъз (българския вариант)+ клеева тинктура. Ако  има ефект догодина ще правя домашен.

# 80
  • Пловдив
От вчера започнах да давам на малкия сироп от черен бъз (българския вариант)+ клеева тинктура. Ако  има ефект догодина ще правя домашен.

А от къде го купи?И по колко даваш?

# 81
  Моите деца(4 и 11г.) са на "Respivaks".Баткото го пие от 4 годишен всяка есен по схема,а малката от мин.година.Боледуват,но избягвам усложненията.

# 82
Кажете ми, моля как да давам Ехинация на дете на 1г.8м.

# 83
Кажете ми, моля как да давам Ехинация на дете на 1г.8м.

АКо е тази на д-р Тайс я давам по 10 капки в малко вода и  с лъжичка.

Някой има ли опит с Имуномикс сироп.
Самбуксуса го търся из Варна ама нещо не са го и чували, а и Имуномикса е поизчезнал нещо? newsm78  bouquet

# 84
   Може ли някой да ми каже, който е давал на детето си Самбукус по каква схема го е давал?Дъщеря ми,която е на 2г, започна да го пие от 3 дена,по 2ч.л на ден, след изкарана вирусна пневмония, може  и да си въобразявам, но тя кашляше,като магаре, въпреки,че си беше изчистила гърдите от хриповете с антибиотик, още след първия ден след пиенето на сиропа кашлицата и буквално почна да изчезва,като до края на втория ден изобщо вече не кашляше и мисля,че това се дължи точно на Самбукуса,защото тя пи 7 дена Мукоплант без особен ефект!
   Та с каква продължителност да го давам!- като си изпие шишенцето,което е 120мл и по мои преценки стига за 10-12 дена, трябва ли да правя почивка или да и купувам, направо нов сироп без да има прекъсване?

Прави се задължително прекъсване от две седмици.Освен това, ако е напълно здрава не е задължително да продължавате.Най- добре я заведи на педиатър да види да ли всичко е отшумяло и се консултирай с него.

# 85

Прави се задължително прекъсване от две седмици.Освен това, ако е напълно здрава не е задължително да продължавате.Най- добре я заведи на педиатър да види да ли всичко е отшумяло и се консултирай с него.

Да, да нищо и няма вече, но нали този сироп се дава за подсилване на имунната система, не само при конкретни болестни състояния и аз искам малко да и я подсиля  с него и се надявам поне от малко да помогне и да не боледува.Ами освен да си изпие шишенцето, да направим пауза от две седмици и да взема някакъв друг имуностимулант т.е да ги редувам newsm78

# 86
Някой има ли опит с Имуномикс сироп
  От този сироп сина ми получи алергия /отоци/ по цялото тяло. Според лекарката се дължи на прополиса, който е силно алергизиращ за предразположените към алергия деца.

# 87

Да, да нищо и няма вече, но нали този сироп се дава за подсилване на имунната система, не само при конкретни болестни състояния и аз искам малко да и я подсиля  с него и се надявам поне от малко да помогне и да не боледува.Ами освен да си изпие шишенцето, да направим пауза от две седмици и да взема някакъв друг имуностимулант т.е да ги редувам newsm78

Добро решение е да смениш имуностимуланта и то с такъв който коренно се различава по принципа си на действие.

Collactate-натурална коластра има го в повечето аптеки поне в София.Колстрата е идеалният вариант за деца ,като имуностимулант най- малкото защото е природно приспособен за подрастващи организми.Основната функция на коластрата е точно изграждане и укрепване на имунната система.Няма да изпадам в подробности какви антитела и имуноглобулини съдържа има май отделна тема за нея.По- горе стана въпрос за пробиотиците искам да добавя, че сътава на коластрата подпомага развитието на чревната флора и укрепва целия стомашно- чревен тракт особенно при децата.

Този имуностимулант ще е добър вариант да смениш временно Самбукуса за деца.Непремено пиши, ако го направиш!Убедена съм, че тази комбинация на имуностимуланти от растителен и животински произход ще ти помогне.

# 88
katerina22, това значи ли, че ако се пие коластра, няма нужда от пробиотици?

# 89
  • Пловдив
По-добре пробиотик от коластра! Peace А най-добре е без нищо,де...

# 90
От вчера започнах да давам на малкия сироп от черен бъз (българския вариант)+ клеева тинктура. Ако  има ефект догодина ще правя домашен.

Извинявай, малко късно видях въпроса ти. Купих го от аптека, а вчера го намерих и в една дрогерия. Давам по една лъжичка сутрин и вечер, а клеевата веднъж на ден.

# 91
  • Бургас
Да кажа и аз как определям дали съм доволна: след 3 седмици с хрема, започнах да давам Умкалор + Самбукус + Флорадикс Киндервитал (витамини) + Мукоплант морска вода (чиста) и след още една седмица хремата напълно изчезна.
Вече е една седмица на ясла и да чукна на дърво все още няма признаци за хрема  Peace

Четох в един форум, че профилактично за хрема е добре да се "промива" нослето сутрин и вечер с морска вода. И сега преди да тръгне на ясла всеки ден му пръскам Мукоплант-а, вечер понякога забравям  Blush Но съм доволна, защото има резултат - няма хрема  Peace

Имам въпрос: когато давате витамини - всеки месец ли давате(всеки ден) или правите почивки? Една приятелка ми каза, че трябва да правя почивки, за да не  го предозирам, но това не е ли предвидено в дозите? И как посред зима да спра да му давам витамини?  Thinking

Вие как процедирате с витамините? Споделете pls  Praynig

# 92

Аз мога да ти препоръчам един много добър вариант за консултация, чрез д- р Аелита Петрова- специалист биохимик.Отговаря на всички здравни въпроси в един сайт давам линк http://revita.bg/10882/article-1/лекар-отговаря-на-вашите-въпроси/

Аз няколко пъти съм се консултирала с нея за мен и за детето и винаги ми е отговаряла компетентно.

# 93

Аз мога да ти препоръчам един много добър вариант за консултация, чрез д- р Аелита Петрова- специалист биохимик.Отговаря на всички здравни въпроси в един сайт давам линк http://revita.bg/10882/article-1/лекар-отговаря-на-вашите-въпроси/

Аз няколко пъти съм се консултирала с нея за мен и за детето и винаги ми е отговаряла компетентно.

Благодаря!   bouquet

# 94
  • Boston, MA
Мийте си ръцете, другото са глупости.

# 95
Според тебе може би трябва да спрем и да дишаме, защото вирусите се разпространяват основно по въздуха.

# 96
Кой Самбускус купувате и как го давате ако детето е здраво?
Събирам мнения...

# 97
Мийте си ръцете, другото са глупости.

Ехааа, как отрече трупаните със столетия знания и опит на лекари и родители?! Да не говорим за животните, които също използват някои от тези лекове (черния бъз например, с цветовете на който се хранят птичките, преди да излетят на юг, за да имат сила).  newsm78

# 98
  • Boston, MA
Няма научно доказано средство, което да "подсилва" имунната система. Поинтересувайте се, прочетете нещо извън рекламните листовки.

Нормално е децата да преминават през период на по-засилено боледуване, обикновено това се случва първата година, когато тръгнат на детско заведение. Научете ги на хигиена, гледайте да се хранят добре и да почиват - пълноценният им сън е много важен - и това е.

Да не говорим колко е несериозно лекари да препоръчват препарати за имунната система. Това означава, че не знаят как работи тя, което е малко страшно.

# 99
  • На небето
Основно със сребърна вода.

# 100
Кой Самбускус купувате и как го давате ако детето е здраво?
Събирам мнения...

Аз ползвам Самбукус за деца -120мл на Нейчърс Уей по препоръка на семейния педиатър в следната дозировка за едното дете на 3 години 5 мл. дневно и за другото на 10 год. 10 мл. дневно в продължение на три месеца. Грип не ги е хващал откакто практикувам тази схема.

# 101
Ние също ползваме Самбукус за деца плюс витамини Алайв и с това горе-долу изкарваме зимата без поражения.

# 102
Какви пробиотици давате на децата? Вчера купих Ентеросан основен и се оказаха доста големи за детето хапове. Дали Ентеросанът за деца е в друга форма?

А Биогайа на капки?

# 103
  • София
Какви пробиотици давате на децата? Вчера купих Ентеросан основен и се оказаха доста големи за детето хапове. Дали Ентеросанът за деца е в друга форма?

А Биогайа на капки?
Коко е глямо детето? Ако не може да дъвче, капките са за предпочитане. Има Биогая таблетки за дъвчене, тези с вкус на ягода моето дете ги обожава.

# 104
  • Бургас
Ще се самоцитирам:

Имам въпрос: когато давате витамини - всеки месец ли давате(всеки ден) или правите почивки?

Rolling Eyes

# 105

А Биогайа на капки?
Коко е глямо детето? Ако не може да дъвче, капките са за предпочитане. Има Биогая таблетки за дъвчене, тези с вкус на ягода моето дете ги обожава.

Да, бих взела за дъвчене, макар че има опасност пък те да са с разни добавки и подсладители...

# 106
  • Mediterraneo
Ще се самоцитирам:

Имам въпрос: когато давате витамини - всеки месец ли давате(всеки ден) или правите почивки?

Rolling Eyes

Обикновено давам веднъж дневно половин месец, другата половина почивка.

# 107
Аз ползвам  комбинация от Ехинацея, Самбукус и витамини Алайв на Natures Way препоръча ми ги един приятел от САЩ там били много популярна марка.Има ги и в нашите аптеки цените са съвсем прилични.

# 108
От вчера започнах да давам на малкия сироп от черен бъз (българския вариант)+ клеева тинктура. Ако  има ефект догодина ще правя домашен.

Извинявай, малко късно видях въпроса ти. Купих го от аптека, а вчера го намерих и в една дрогерия. Давам по една лъжичка сутрин и вечер, а клеевата веднъж на ден.

Може ли да напишеш на кой производител е и как е името на българския сироп от черен бъз. Днес обиколих няколко аптеки, но дори не бяха чували за такъв.

И още един въпрос за клеевата тинктура, тъй като до сега не съм давала. Та днес купих от аптеката и ми дадоха 30%-ва на Хигитест, но видях, че съдържа и етанол.  Всъщност се оказа, че е 30% разтвор на етанолов спирт. Вие каква купувате, имали въобще други марки - по-добри или по-силни?  Извинявам се за въпросите, но до сега дори не бях виждала какво представлява. А преди малко като се разтърсих в нета, някъде прочетох, че за деца е по-подходящ водния разтвор на прополис, поради отсъствието на спирт в него. Моля по-опитните за мнение и съвет, за да знам дали да купувам друга клеева тинктура или пък прополис.
Благодаря ви предварително   bouquet

# 109
  • Пловдив
Само това излиза  Rolling Eyes не знам кой е производителя...http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&products_id=969

# 110

Много ти благодаря  Grinning скоро имам път към Пловдив, та ако не го намеря при нас ще го купя от там. Ти от коя аптека го взимаш. Той направо си изглежда като сладко в това бурканче  Mr. Green
Ще го давам за профилактика на двете ми принцеси и да попитам едно бурканче за колко време ви стига - да зная колко да си взема, за да имам за повечко време  Peace
А на самото бурканче не пише ли кой е производителя. Би трябвало да има такава информация - име на фирма, адрес, телефон  Peace

Някой ползвал ли е този сироп от черен бъз:
http://www.viltrade.bg/index.php?page=shop.product_details&f … mart&Itemid=1

Редактирам се  Grinning сега видях, че и ти питаш от къде може да се купи. Ще се радвам някой да ни отговори Peace

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 18:19 от Baby Mon

# 111
  • Пловдив
Аз все още не съм го купила,но казаха,че го има по здравословните магазини...

# 112
  • Варна
Включвам се с въпрос за българския сироп от бъз:

http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&products_id=969

Мирише леко на вкиснато, иначе на вкус е ОК. Нормално ли е или моят не е читав?

# 113

Може ли да напишеш на кой производител е и как е името на българския сироп от черен бъз. Днес обиколих няколко аптеки, но дори не бяха чували за такъв.

Производител ЕТ"И.П.-Юлия-Й.П." 1784,София
На етикета си пише сироп от черен бъз.

На нас ни стига за около 2 седмици, т.к. и таткото се включва. За мириса не знам, на мен си ми мирише като сладко.

# 114

На нас ни стига за около 2 седмици, т.к. и таткото се включва. За мириса не знам, на мен си ми мирише като сладко.

Благодаря   bouquet  по една лъжичка сутрин и вечер - това профилактично или когато сте болнички. Пише ли подробно какво съдържа - дали само черен бъз и захар или има и нещо друго. Тъй като не го намерих никъде и явно ще го поръчвам, та за това питам по-подробно  Peace

# 115
Не се подлъгвайте по ниската цена на българския сироп от бъз.Ползвайте проверени и доказани в световен мащаб продукти.Самбукус за деца на Нейчърс Уей е един от тях , консултирайте се с педиатър, ако се съмнявате.

# 116
  • София
Не се подлъгвайте по ниската цена на българския сироп от бъз.Ползвайте проверени и доказани в световен мащаб продукти.Самбукус за деца на Нейчърс Уей е един от тях , консултирайте се с педиатър, ако се съмнявате.

ooooh!
E за какво да ползвам Нейчърс уей, след като и сама мога да направя в домашни условия сироп от бъз?? Хич не се съмнявам в цитирания от  теб продукт,  но в случая силата на сиропа от бъз се запазва така или иначе, какъв е проблема?

В този сироп на пазарджишката фирма пише, че има бъз, захар и лимонена киселина.

# 117
  • Пловдив

Оооо,моля от такива като теб страда бъгларското!!! Stop

Нашето е най-добро!За какво да даваш четворна сума за американски бъркочи...Нееее! NaughtyТова е поредната пропаганда!

# 118

Благодаря   bouquet  по една лъжичка сутрин и вечер - това профилактично или когато сте болнички. Пише ли подробно какво съдържа - дали само черен бъз и захар или има и нещо друго. Тъй като не го намерих никъде и явно ще го поръчвам, та за това питам по-подробно  Peace

Съдържание: екстракт от черен бъз, захар, лимонена киселина. Давам го профилактично. Не мога да кажа дали има резултат, т.к. няма още месец, от както го пие.

Оооо,моля от такива като теб страда бъгларското!!! Stop

Нашето е най-добро!За какво да даваш четворна сума за американски бъркочи...Нееее! NaughtyТова е поредната пропаганда!

Подкрепям  Peace

# 119
  • Mediterraneo
Абе няма ли най- после тези със Самбукуса да си ходят от форума?! То реклами, то чудо!

# 120
  • Пловдив
Абе няма ли най- после тези със Самбукуса да си ходят от форума?! То реклами, то чудо!

Ха-де...и аз това викам Laughing То освен тях като ходих да търся Бълг.сироп ме гледаха като луда,а и се спукаха да ми навират в лицето Самбукуса ooooh!Аз им казвам,че искам Българския,те пак...Ужас!!! #Crazy

# 121

Ха-де...и аз това викам Laughing То освен тях като ходих да търся Бълг.сироп ме гледаха като луда,а и се спукаха да ми навират в лицето Самбукуса ooooh!Аз им казвам,че искам Българския,те пак...Ужас!!! #Crazy

Даааа, заляли са пазара. И мен ме гледаха учудено и ме питаха: "Ама за деца или за възрастни? И за кашлица или за друго?"  А аз питах просто за сироп от Черен бъз - български. Не са и чували, че има и родно производство.

Относно това, че в българският има лимонена киселина, ето съдържанието на така прехваленият 
                                             САМБУКУС 120 мл.
Оригианлен сироп от черен бъз!
Хранителна добавка
Съдържание в 100 мг:

Черен бъз - 100 мг. Фруктоза, пречистена вода, глицерин, натурален вкус от малина, лимонова киселина.

САМБУКУС СИРОП НА ДЕЦА 120 мл
Хранителна добавка

Съдържание в 2 к. л. (10 мл)       дн. доза

Смес от              239 mg          717 mg

Ехинацея пурпуреа течен екстракт (цвят)
Ехинацея аугустофолия (корен), Прополис

Черен бъз            50 mg           150 mg

BioActive стандартизиран екстракт (плод) от 3200 mg висококачествени култивирани плодове

Въглехидрати       6 g               18 g

Захар                    5 g                15 mg

Калории                25                 75

Други съставки: фруктоза, пречистена вода, глицерин, натурален вкус от малина, лимонова киселина.

# 122
Когато беше на 2, за първи път дадох Бронховаксом по препоръка на един професор пулмолог. Тогава бяхме в болница със сериозни проблеми, даже ни казаха, че няма да може да посещава ясла и градина. Професорът каза никакви ваксини, само Бронховаксомът бил свестен. Оттогава всяка есен давам по един курс. Тази година изчетох страшно много за природните методи, за хомеопатията и реших да опитам само с тях. Не зная дали съм права, но ще опитам. Започвам от първи октомври с по една доза Осцилококцинум на седмица. С Бронховаксома не мога да определя дали е било добре детето или не. Всяка година изкарваше поне по едно боледуване, но май няма как без хич, нали имунитет се гради.

Четох главно методите и рецептите на д-р Михайлов. Някакви мнения за него и продуктите му?
MILI и аз давах бронховаксом 3 г но останах доволна синът ми прекарва зимата без сериозни проблеми на малката започнах бр след като лежахме 1 седмица на болница със бронхо пневмония тази година реших да спра бр и да започна с нещо др. за сега им давам марсиянци и домашни средства като чай мед лимони и т.н.

# 123
Даааа, заляли са пазара. И мен ме гледаха учудено и ме питаха: "Ама за деца или за възрастни? И за кашлица или за друго?"  А аз питах просто за сироп от Черен бъз - български. Не са и чували, че има и родно производство.

При нас беше точно обратното. Казаха ми "Ами то самбукус е черен бъз и ми предложиха бурканчето". Не бяха чували за друг сироп.

# 124
Ооо много хубава темичка!
Аз преди една седмица след многочасово четене в нета се насочих към пробиотиците и в частност Ентеросан основен за деца. В аптека Санита, аптекарката ме изгледа така Shocked, после започна да спори, че той бил само един вид Ентеросан основен, нямало за деца Laughing Аз й обяснявам, че са много видове, тя-не!Хаха, аз все паак разгледах сайта им, нямам чак такава богата фантазия, за да си измислям видове пробиотици Laughing Записа поръчка, но на другия ден каза, че доставчикът нямал изобщо newsm78
Някой купувал ли е скоро и от къде?  bouquet
Сега съм се ориентирала към схема с Шислерови соли, дано и за тях не ме гледат така Shocked

# 125
  • Пловдив
Аз съм давала Ентеросан за деца,но като сме имали стомашни проблеми.Така просто като имуностимулатор newsm78

А за Шуслеровите соли си има отделна тема,питай и се поинтересувай там! Peace Но те Не се приемат ей така.../като вит.С напр. Crazy/Трябва да ти ги изпише специалист.

# 126
Аз съм давала Ентеросан за деца,но като сме имали стомашни проблеми.Така просто като имуностимулатор newsm78

А за Шуслеровите соли си има отделна тема,питай и се поинтересувай там! Peace Но те Не се приемат ей така.../като вит.С напр. Crazy/Трябва да ти ги изпише специалист.

И аз така Peace.
Пробиотика действа добре при стомашни проблеми, но според мен не е имуностимулатор.

# 127
  • София
Ооо много хубава темичка!
Аз преди една седмица след многочасово четене в нета се насочих към пробиотиците и в частност Ентеросан основен за деца. В аптека Санита, аптекарката ме изгледа така Shocked, после започна да спори, че той бил само един вид Ентеросан основен, нямало за деца Laughing Аз й обяснявам, че са много видове, тя-не!Хаха, аз все паак разгледах сайта им, нямам чак такава богата фантазия, за да си измислям видове пробиотици Laughing Записа поръчка, но на другия ден каза, че доставчикът нямал изобщо newsm78
Някой купувал ли е скоро и от къде?  bouquet
Сега съм се ориентирала към схема с Шислерови соли, дано и за тях не ме гледат така Shocked

Скоро не съм купувала, но определено има проблем с доставката. Купувай от обикновения, все е кисело мляко. Разликата, че на този за деца таблетките са малко по-малки и по-лесни за гълтане. Иначе и аз давам зимата всеки ден по 1 табл. като имуностимулатор.