Вие отблагодарявате ли се?

  • 5 531
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Исках да сложа в краката на жената, която
спаси живота на детето ми и го изтръгна
от лапите на смъртта, целия свят.
Каквото и да й дам ще бъде малко.
Вече не си спомням колко точно рози й поднесох,
когато ни изписваха, но помня, че букета не минаваше през вратата,
но дори и всички цветя на света да й бях поднесла, те пак
щяха да бъдат съвършено малко за всичко, което направи за детето ми   bouquet
Д-р Боянова е нашата добра фея  Hug

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Исках да сложа в краката на жената, която
спаси живота на детето ми и го изтръгна
от лапите на смъртта, целия свят.

Стомахът ми се сви, защото съм извървяла същия път.

Обичам те и съм ти вечно благодарна, доктор Зоя Радева.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 476
Интересува ме дали,кога и как се отблагодарявате на лекарите.Не става въпрос за подкупи,а за това,че когато човек е доволен от полученото внимание,понякога му се иска да се отблагодари с нещо.С или без конкретен повод.Аз го правя понякога,не винаги.

Не. Особено днес, когато изнудват един от най-близките ми хора да плати за измислен избор на екип, защото болницата нямала пари и министърът така бил казал! Използват, че е млад човек и дрънкат врели-некипели- става дума за Ортопедията в Горна баня.

# 18
  • Мнения: 12 648
Не става дума за думи, нали?

За мен е цинично да благодаря на човек, погрижил се за здравето ми с хартийки, бонбони и газирани напитки. Как да благодаря на хората, които денонощно вече месец се борят за живота на дъщеря ми?!? Да ги почерпя кафе???

 Peace

Много са ми трудни тия отблагодарявания. Имам чувството, че унижавам човека в бяла престилка.
Но някои не се чувстват унижени.

Не. Особено днес, когато изнудват един от най-близките ми хора да плати за измислен избор на екип, защото болницата нямала пари и министърът така бил казал! Използват, че е млад човек и дрънкат врели-некипели- става дума за Ортопедията в Горна баня.

Това с избора на екип е голяма гавра, но не знам кой го е измислил. Бях поставена пред такъв избор - екипите са два, ти трябва да избереш единия. Във всеки случай плащаш за избор.  Во пък сестрата се разсипа да ми се извинява и обяснява, че тези пари не отиват при тях.

# 19
  • Мнения: 1 446
Единствено ако някой ми направи лична услуга, която не му е включена в задълженията, тогава се чувствам длъжна да се отблагодаря. Иначе за стандартни услуги, за които са ми удържали здравни осигуровки, не се отблагодарявам.


И аз така. С думи да, но не и с подаръци. Така искам да се отнасят и към моята работа, а не да ми предлагат пари и да ми носят подаръци.

Е, сега--ако говорим за спасяване на нечий живот, не знам как бих постъпила. Ако е на мъжа до мен, или на детето ми и имам възможност--сигурно ще го позлатя, знам ли...не съм се сблъсквала с нищо подобно до този момент.

# 20
  • Мнения: 116
Трещерица,права си,че не се знае човекът отсреща как ще приеме тази благодарност.
Вярно е също,че когато става въпрос за спасяването на човешки живот,няма благодарност/подарък,който да е достатъчен.

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 12:52 от Мидичка

# 21
  • Мнения: 21 266
   Давала съм пари на доктори. Ужасно съм се чувствала неудобно, но те не особено - даже си казват колко. След това съм получавала и съответното внимание, така че, сигурно не е хубаво да се... оплаквам.
  Корупционно е и вредно, естествено, но смея ли да оставя нещата на случайността? А и тези, които се смятат за добри си имат тарифа - всички го знаем.

   
   

# 22
  • Мнения: 2 719
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

# 23
  • София
  • Мнения: 23 036
Всичко, което куца в тая държава, е заради корупцията.  Peace

# 24
  • Мнения: 12 648
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

Когато катаджия ми поиска благодарност, е едно, когато е лесар, е друго.

# 25
  • Мнения: 2 719
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

Когато катаджия ми поиска благодарност, е едно, когато е лесар, е друго.
Защо?

# 26
  • Мнения: 116
Уточних няколко пъти,че не става въпрос за случаите,когато лекарите сами си искат,а за тези случаи,когато на вас ви се иска да дадете,защото сте останали доволни.

# 27
  • Мнения: 14 817
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

Когато катаджия ми поиска благодарност, е едно, когато е лесар, е друго.
Защо?
и аз това се питам

# 28
  • Мнения: 12 648
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

Когато катаджия ми поиска благодарност, е едно, когато е лесар, е друго.
Защо?
и аз това се питам


Дали пък не може да се сетите? Ами уважавам професията, разбира се.

# 29
  • Мнения: 14 817
Когато си част от порочна система и я поддържаш с действията си е нелепо да се говори за неудобство.

Когато катаджия ми поиска благодарност, е едно, когато е лесар, е друго.
Защо?
и аз това се питам


Дали пък не може да се сетите? Ами уважавам професията, разбира се.
Коя по точно на лекаря или на катаджията

Общи условия

Активация на акаунт