Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 29 септ. 2011, 11:02 ч.

ESCAPELLE

  • 47 544
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте,

Създадох нова тема, защото по някаква причина не мога да пиша във вече съществуващата "Мнения за Escapelle" - предполагам е или проблем с моя акаунт или със самата тема.
Все пак мисля, че има много момичета (включително и аз), които могат да искат да зададат въпрос или просто да си пишат с други които са минали по пътя на това хапче.

Лично аз го взех преди 3 дена (днес получих въпросното кървене). Лошото е че го взех един ден след като ми свърши цикъла и евентуално до следващата ми редовна дена остава близо месец, което лично за мен е някаква лудница. Да живееш в напрежение и очакване цял месец Sad

Ако някой друг иска да сподели да пише Simple Smile

ПС: Съжалявам ако темата не е за тук ... нова съм във форум и може все още да съм малко дезориентирана в обстановката Simple Smile

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 2 840
ти по време на цикъл ли прави секс без предпазни средства ...
Извинявай ,но нещо не те разбирам.... аз съм пила хапчето .....

# 2
  • Мнения: 60
Мадам Тиква ...  Не Simple Smile
Инцидента стана един ден след като ми свърши цикъла.
Казвам Инцидент, защото използвахме предпазно средство - презерватив, но той се скъса и всичко остана в мен.
Още на 6-тия час взех хапчето ... и днес 3-4 дена по-късно ми почна това междинно кървене, за което се споменава в листовката.
По принцип много теми изчетох през последните дни, консултирах се с лекарката си ... Според нея шанса да забременея 1 ден след цикъл е много малък, но все пак съществува.

Просто нещо съм се луднала, защото в момента няма друго какво да направя освен да чакам до другия месец да ми дойде цикъла.... Затова реших да пиша тук. Ако други момичета са го минали това напрежение или в момента го минават да пишат за малко подкрепа Simple Smile

При тебе помниш ли как протекоха нещата след приема на Ескапел?

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 2 840
аха вече разбрах- извинявай  Blush
Ами при мен нямаше кървене...... даже ми закъсня цикъла и щях да лудна-пиех доста силни лекарства и беше важно, да не се стига до така желаната ми вече бременност.....
Да ти кажа обаче следващия месец забременях така ,че се пази и другият месец......
Сестра ми е пила и каза че е имала кървене  което е спряло .....
Спокойно колкото и да е трудно ... Hug

# 4
  • Мнения: 60
Мадам Тиква, Мерсиии много за инфото  Heart Eyes

Ще е голямо шашкане един месец, но някак си ще го преживея .... Важното е накрая всичко да е наред Simple Smile
И при мен в момента евентуална бременност е крайно нежелана и в момента нямам търпение да дойде края на другата седмица. Тогава стават точно 14 дена и може да проверя какво е положението с тест ... Ще пиша тук за резултата Simple Smile

Все пак много се надявам това кървене да показва, че хапчето е подействало.



# 5
  • Мнения: 60
Хм сега нещо се обърках малко .... Тук в една тема четох, че по принцип междинното кървене се получава ако по време на половия акт си била в овулация, която не може да бъде спряна.

Това малко ме притесни, защото аз имам такова кървене, но гафа стана 1 ден след края на цикъла ми ... и не би трябвало толкова рано да е настъпила овулация.

Има ли някой с повече познания по темата ... Каква е причината за това междинно кървене и задължително ли е то да показва наличието на овулация при приема на хапчето?

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте
В Тема: мнения за ЕСКАПЕЛЕ прочетох 30 страници иии..... вече и аз не знам какво да мисля!   
Моят случай е следният: по време на секс се скъса презерватива /позната история/ и приятелят ми вече беше свършил
/една част в мен, друга беше останала по презерватива/ това се случи на 14.11. два часа след това изпих Ескапеле. Цикълът ми по принцип е редовен /28 дни/ сега трябва на 22.11 да съм в МЦ /ако всичко е нормално/ по моите изчисления овулацията ми трябва да е била към 8-ми /което значи, че не съм била в о-я/
След приема на Ескапелето се чувствам като ,,бомба,, всичко ме дразни, постоянни болки в стомаха долу ниско, болят ме гърдите и са ми подути..... което от една страна ме радва, защото си мисля, че това по-скоро са ПМБ. Единственото нещо което остана е да се моля хапчето да е подействало!!! 
Моля, кажете мнение по въпроса, че ще се побъркам вече!!! 
иии относно въпросното кървене мисля, че не е задължително! или греша /аз лично кървене не съм имала/.  Shocked  Praynig   newsm78

# 7
  • Мнения: 0
Zdraveite!!Bih iskala da pitam nqkoi ,koito naistina razbira- priqtelq mi svarshi v men nqkolko pati,sled 30 chasa pih ESCAPELLE.Priqtesnqvam se ,zashtoto kogato tova se sluchi mislq che bjh v ovulaciq.Kakva e veroqtnostta da zabremeneq?

# 8
  • Мнения: 0
Аз лично не вярвам на това хапче .... От личен опит ...
Миналата година февруари месец на 4-тия ден след като ми свърши цикъла, с приятеля ми правихме секс и свърши в мен... по принцип го правим с презерватив, но този път решихме да бъде без.. и забравихме, колкото и смешно да звучи... както и да е . . на 7мия час взех хапчето и го изпих... Вече спокойно си чакам цикъла, имам си симптомите преди да ми дойде, всичко точно. Нямах кървене .. Закъсняваше ми с 3 дни и реших да си направя тест - беше  EFP Изтръпнах цялата, направо се разтреперих  Sad С приятеля ми говорихме за това и двамата бяхме и така и така ... бях в 4та седмица след 3 дни получих кървене последвано на другия ден с кафяво гъсто течение и отидох на лекар .... Тогава гинеколожката ме посъветва да направя аборт, защото не се знае от това хапче какви усложнения би причинило на бебето, тъй като е много силно хапче ... 

sexoslava не искам да те плаша, това е индивидуално все пак ...
Но ако не желаеш бременността, тогава стискам палци да е подействало .

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте!И при мен стана гаф,изчетох доста мнения от предишната тема,всички бяха различни.Случаят ми е подобен на описаният от Egoist888.На 6.01 ми дойде всичко нормално 4 дни както е попринцип.На 14.01 стана гафа,не бях в овулация.Пих "Ескапел" 8 часа след акта,имах леки болки в корема 2 часа след приема,но после спряха.След 8 дни се появи кървене,тъмно с нещо като малки съсиреци,не беше обилно.Така е 3ти ден,почти е спряло,но си има.Имам и обичайните за мен симптоми (болки в гърдите,подуване,леки боли в яйчниците,раздразнителност и пъпки)Въпросът ми е това ли представлява междинното кървене,което е възможно да се появи (на цвят,продължителност)?Цикълът ми е през 26 дни,нормално трябва да дойде на 2.02.Четох,че е възможно преместване,другият от датата на това кървене ли да го считам?Ще съм благодарна ако ми помогнете,защото съм изключително притеснена.Благодаря  Embarassed

# 10
  • Мнения: 10
Здравейте!
По повод Ескапел аз също имам въпрос. Налагало ми се е да го пия преди доста време. Сега ми се налага отново, но проблемът е следният: с приятелят ми правихме секс непосредствено преди датата на менструацията ми. На другият ден, т.е. днес още не ми е дошло - по принцип понякога ми закъснява с 3-4 дни, все още усещам предменструалните болки, но е изключително важно за мен да не допускам нежелана бременност, затова мисля днес да си взема въпросното хапче. Та въпросът ми е, как ще се отрази това, предвид факта, че всеки момент би трябвало да ми дойде, ако всичко е наред?
Благодаря Ви предварително!

# 11
  • Мнения: 542
Здравейте!
Ще споделя какво ми се случи снощи, защото съм доста притеснена. При полов акт се е изхлузил презерватива в края и не зная нещо дали е останало вътре. Последно ми дойде на 14.06 при 28 дневен цикъл ,точен, т.е. вчера е било 2-я ден след края на цикъла. Като разбрах за белята, отвън бях омазана, веднага се мих обилно, това сигурно не е от значение. Чудя се, да взимам ли това хапче, или да треперя до другия месец. На 41г. и друга бременност ще е рискова.
При това изхлузване на презерватива си мисля, като аз съм станала/бях отгоре Blush/, не е ли по-вероятно спермата да е изтекла от гърлото му навън? newsm78 Не беше спукан, а изхлузен.
Излиза, че и с хапчето пак няма гаранции? newsm78 Пък ако не е успешно, тогава следва задължителен аборт заради негативни влияния на плода, така ли? newsm78

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 129
За жалост много трябва да се внимава с това хапченце!На 12,06 го пих,дойде ми 6 дена след това ,при положение ,че на 04,06 ми свърши цикъла.От всичко което изчетох следващия цикъл трябваше да ми дойде на 19,07.Вече е 28,07-т.е 9 дни ми закъснява.Тотално вече се обърках!Преди малко си правих тест,ей богу отрицателен е!!!Сега идея си нямам кога точно трябва да ми дойде ,но съм категорична-връщам се при старите Ясмин.Това Escapelle си е жива хормонална бомба.

# 13
  • Мнения: 15
Здравейтее,името не темата говори какъв е проблема ... На 03 през нощта се скъса презерватива .. след 15 часа веднага изпих въпросното хапче и нямаше повръщане след 3 часа.  .. обаче ме притеснява че днес кам обяд ми се появи едно главоболие и малко дискомфорт на корема придружен с леко гадене ... Много се притеснявам че хапчето не е подействало ..

# 14
  • Мнения: 15
пише че един от страничните ефекти са тези но не знам дали не е най - лошото.... много съм притеснена

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт