РЪЧЕН ХЛЯБ.Висок и въздушен!Лесен и истински!

  • 38 522
  • 170
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 070
Благодаря ви момичета за съветите- ще пробвам надявам се различни вариянти Hug
mama Tin , точно две такива тавички имам и си мислех,че щом е толкова обемен ще са ми нужни и двете и ти си отговорила много точно Hug

# 136
  • Мнения: 4 070
Направих хляба- използвах пълнозърнесто брашно, освен това мааалко не ми шупна маичката, но все пак хляба стана прекрасен, много вкусен и напълних двете продълговати тавички.

# 137
  • Мнения: 1 746
Чудесен е хляба, Селма, да дам отзив най-после.  Hug При нас от бързане да го опитаме, втаса само веднъж, но пак е мек и невероятно вкусен, с хрупкава коричка. Много ти благодаря за рецептата, отново. Ще го правим редовно със сигурност. Който не е опитвал, препоръчвам го с две ръце. Peace

# 138
  • Мнения: 4 070
Снощи пак го правих тоя път с типово брашно и стана много по- пухкав и хубав дори и от първия ми, въпреки вида брашно. Явно задобрявам, много лесно и прекрасно нещо. Страшна си, Селма. Желая ти много здраве и късмет през новата година и много хубави празници, сигурна съм , че за роднините ти ще са прекрасни, понеже ще си им сготвила вкусни неща Hug

# 139
  • Мнения: 2 774
Искам да направя двойна доза тесто, как мислите, трябва ли да сложа 2л оцет или да остане само 1 ?

# 140
  • Мнения: 7 418
Искам да направя двойна доза тесто, как мислите, трябва ли да сложа 2л оцет или да остане само 1 ?
   За двойна доза бих удвоила всичко.  Peace

# 141
  • Мнения: 767


Честита Коледа, момичета и момчета!  madnoel Честит празник и на всички, носещи името Христо и неговите производни!   smile3525
На Селма искам да кажа огромно БЛАГОДАРЯ за рецептата - хлябът стана прекрасен! newsm20  Не се е изпекъл добре отдолу и отстрани, но за това обвинявам фурната си, която има особено мнение винаги.  Mr. Green Това, обаче не му пречи да е пухкав и вкусен и една осма бе изгълтана от моя милост със светлинна скорост. newsm47
Хубави празници!

# 142
  • Мнения: 7 418
petu6ka63,не знам,какво не му се е изпекло на хляба.....На снимката изглежда направо перфектно!  thumbsup Hug

# 143
  • Мнения: 767
Селма, както винаги си много мила. Hug И на снимката личи, пък и ние обичаме по-препеченки хлебчета, но аз успявам да проваля и най-лесните за изпълнение неща Embarassed Mr. Green Сигурно за това повече ви чета... Blush

# 144
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
 Whistling

# 145
  • Мнения: 282
Селма, още веднъж Благодаря!

Хляб с типово брашно... Страхотен!




# 146
  • Мнения: 282
Селма, още веднъж Благодаря!

Хляб с типово брашно... Страхотен!







 

# 147
  • Мнения: 4 070
И аз го правя с типово и пълнозърнесто. Но последния път ми се склисави- по- скоро не се опече добре в средата, това в ония формички за хляб- май са малко мънички за тая доза, др. път мисля да го направя в много по - широка тава, че да не стават грешки. Това което най- много ми харесва е, че е разделен- аз сега се опитвам да се храня разделно и той ми е сред няй- големите фаворити. Hug

# 148
  • Мнения: 383
Aз понеже нямам кръгла форма си правя хлебчетата в правоъгълни форми за кекс - стават невероятни франзелки.






много добре изглеждат   bouquet

 Hug

# 149
  • Мнения: 5 228
Искам да ви кажа, че по хубав хляб не съм опитвала.
Селма, много благодаря за рецептата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт