РЪЧЕН ХЛЯБ.Висок и въздушен!Лесен и истински!

  • 38 519
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
тази вечер и аз направих този хляб.....ами просто нямам думи невероятно вкусен  и красив се получи.Цялото семейство останахме очаровани от него.Препоръчвам на ,който още не го е направил незабавно да си го приготви. Благодаря на СЕЛМА, за споделената рецепта- един специален букет за нея   bouquet

# 151
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
   ето и снимици от хляба

# 152
  • България
  • Мнения: 490
утре ще пробвам и аз този хляб

# 153
# 154
  • Мнения: 6 873
Мога ли да приготвя хляба като питка за утре вечер или наличието на мая е проблем?

# 155
  • Мнения: 7 418
Мога ли да приготвя хляба като питка за утре вечер или наличието на мая е проблем?
   Точно това се дискутира по празничните теми.....
   Едните казват "може" ,другите "не може" ....

   Ти си прецени ....
   Иначе хлябът си е постен  !  Hug

# 156
  • Мнения: 7 418
   Вчера от същото тесто направих едни чуднейши колачета !  Party
   От втасалото тесто се отщипват парченца колкото голям орех ,от тях се оформят гевречета ,оставят се да починат 15-20-на минути и се пържат в сгорещено олио .
   Още горещи се овалват обилно в пудра захар .
   Да ви е сладко !

# 157
  • Мнения: 1 078
Страхотен хляб! Тази вечер го направих и половината вече - изяден  Simple Smile . Нищо не съм променяла в рецептата, освен : маята е суха 1 пакет;вода - около 400 мл; брашното - 500 гр бяло/ 200 гр. пълнозърнесто; замесване и втасване в машина за хляб, второто втасване - на стайна температура - около 1 час.
Благодаря за рецептата!
Скрит текст:

# 158
  • Мнения: 6 873
По тази рецепта ще е и тазгодишната ни питка за Бъдни вечер. Миналата годиа всички  я оцениха подобаващо.

# 159
  • Мнения: 4 070
За Бъдни вечер такава питка ? У дома, ако няма содена мъжът ми ще ме уволни Joy Но за Коледа става.

# 160
  • Мнения: 7 418
  Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile

# 161
  • Мнения: 4 070
 Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile
абе то май и киселото мляко не е редно, но в нашата има  Wink

# 162
  • Мнения: 6 873
Аз не обичам дъха на сода, не смятам, че има нещо нередно в това, което приготвям камо ли пък смешно. Всеки с разбиранията си.

# 163
  • Мнения: 7 418
   За редно/нередно споменах само защото маята не се води продукт , който е разрешен повреме на постите .
   Но разбира се всеки сам си преценява какво и кога да готви .  Hug

   
  Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile
абе то май и киселото мляко не е редно, но в нашата има  Wink
    Да , и моята содена питка е с кисело мляко .
    Така или иначе все по нещо нарушаваме .   Simple Smile Hug

# 164
  • Мнения: 1 906
Тестото можелида се ползва за мекици  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт