Обяд и работно време.

  • 24 370
  • 242
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 908
Скоро имаше такава тема с изненадващи отговори. Аз не те разбрах съвсем какво питаш?

Всичко- фирми, вериги, предлагащи  готова здравословна храна.Или в максимална степен здравословна.
Идеи за  домашна храна, която  все пак да  е приемлива за консумация в офиса.

И това,  което е в  темата на Ним/ до момента не бях  виждала темата/ за  отношението ви към носенето на храна в офиса, както и за  отношението на околните към това.

# 16
  • Мнения: 1 567
Кой  вариант  за  обяд избрахте вие,  работещи дами?Вариант,  щадящ  здравето ви и фигурата ви?И съобразен с  все пак ограниченото време за  обяд?Притеснявате ли се да си носите храна от вкъщи?Как се гледа на това във вашия офис?

Аз, като цяло съм против готовата храна. Причините -  нито знам продуктите (колко са пресни, как са измити), в какви съдове са приготвени, с каква мазнина, при каква хигиена.
Всеки ден си нося храна от вкъщи. В пластмасови кутии. Не, не се притеснявам. Почти всички си носят от вкъщи.
Единствените "неписани" изисквания са - храната да не смърди на чесън или нещо друго супер дразнещо. Mr. Green Mr. Green

Мога да ти напиша днешното ми меню  Whistling Mr. Green
- в къщи - мюсли с мляко.
- в офиса в 11 ч. две нектарини.
- в офиса в 14 ч. - варено пилешко бонфиле с варен кръгъл зелен фасул. овкусени само със сол и черен пипер. (ще ми се да не съм толковка закрънгленка  Flutter Mr. Green bowuu)
                         - една филия черен хляб
                         - един нарязан домат, само с малко сол.
- в къщи 17,30 - ще си спретна май една салатака и евентуално кисело мляко.

иначе за домочадието има пиле с ориз на фурна.  bowuu

# 17
  • Мнения: 19 482
Аз се притеснявам да си нося от къщи храна, както и да си взимам такава готвена за в офиса, защото както вече казах - нямаме отделна стая и е много неприятно стаята ти да смърди на манджа...не че колежката ми се съобразява винаги с това, но аз лично не смятам да го правя. Просто и една баничка да се изяде, после си мирише, а е офис все пак.

# 18
  • Мнения: 198
Здравословната храна бива доста различна за различните хора. Аз например ям животински мазнини, пълномаслени сирена, млека, месо и то много, сметана, зеленчуци. Това считам за здравословно към момента. Това се намира относително лесно, например понякога обядвам 100 гр пастърма и 100 грама ементал купени от близката Била. За много хора е здравословно да хапват пълнозърнест хляб, обезмаслени продукти, никакво месо. В този смисъл е трудно да се намери заведение за такава храна, да не говорим, че не знаеш кои продукти и с какво ниво на хигиена се ползват в заведенията. Да носиш от къщи е най-здравословно, като според мен са подходящи много от бг манджите като мусака, печено месо с картофи, печено пиле с ориз, пълнени чушки (без сос), кюфтенца, шницели, руло стефани, картофено п'ре, задушени или сурови зеленчуци, сирене, кашкавал, сухи колбаси. Все неща, които можеш да сложиш в кутия за 1 порция и да си хапнеш по обяд. Отделно както казах и по-горе - плод нарязан, кисело мляко.

# 19
  • Мнения: 19 482
Да, така е, но предполагам всички ще се съгласите, че масово в заведенията се предлагат доста солени и мазни ястия. Десертите пък няма да ги коментирам - всеки на обяд поне може да мине и без това. Но ми става тежко, когато се храня на обяд редовно от такива места, предполагам, че се дължи на не твърде здравословните храни /по моему за всеки/, които се приготвят там. И ако за един 20 годишен човек това не е проблем, за мен  на моите години, пък имам и хронично заболяване това не е подходяща храна. Овесените ядки в кисело мляко мисля са добър вариант за обяд, с някакъв плод след това. И пак зависи кой какво обича и дали ограничава калориите или не му се налага да прави това.

# 20
  • Мнения: 64
 Mного скоро имаше такава тема!  Wink
Ако нямам време за  заведение просто пропускам обеда! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 91
Напоследък започнах да се храня по-добре на закуска и обяд, отколкото на вечеря (благодарение на бременността) и започнах да си нося храна от вкъщи. Ние сме само двечки в офиса, и колежката понякога се оплаква от миризмата на кисело зеле  Laughing Laughing Laughing, но за щастие и тя е бременна като мен, така че ми се разминава. Освен това взе въобще да на ми пука кой какво ще каже, защото като освирепея от глад пък, после си купувам тотални буклуци. Така че с две ръце гласувам за храна от вкъщи, като родя смятам да продължа с тази практика. Много е удобна (а и спестява пари и подобрява здравето!).

Е, понякога си купувам преди работа, ако няма какво да взема отвкъщи, но е по-скоро изключение. Много се радвам, че почнах да си нося храна от вкъщи. Мъжът ми прави същото (той не работи в офис, но все пак...)  Peace

# 22
  • Мнения: 1 567
Аз се притеснявам да си нося от къщи храна, както и да си взимам такава готвена за в офиса, защото както вече казах - нямаме отделна стая и е много неприятно стаята ти да смърди на манджа...

пропуснах да отбележа  ooooh!, че си имаме отделно помещение за хранене.
Иначе по стаите е забранено да яде.  Naughty Само може да се консумират вода, кафе, безалкохолно или сок.
Който иска да хапне - отива в кухничката с малка трапезарийка и там кльопа Whistling

# 23
  • Мнения: 6 992
Имаме бистро в сградата, хапвам салата там.
Понякога ходим до съседно бистро и там се лигавя с пица Blush
Но като цяло за обед предпочитам салата или плодове от магазина, ако не им се ходи никъде на колегите.
Че освирепявам, освирепявам, но се сдържам вкъщи, намалям си порциите.  Rolling Eyes

Не нося храна от вкъщи. Преди носех, когато работех на ненормалните нощни смени и нямаше какво да се яде наоколо.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Нося си от вкъщи и не мисля и да спирам с тази си практика.Навремето нещата, които се предлагаха в училище и малкия дневен бюджет плюс тютюнопушене  ми докараха гастрит и колит и затова сега изобщо не ми и идва на акъла кой какво щял/не щял да си помисли.Около моята работа няма заведение за хранене, което да е в голяма близост и да има в него готови ястия.Имаме супермаркет, от който понякога вземам нещо, ако не е останало от ястието вкъщи.Освен всичко това, аз съм си приготвяла ястието и знам как и с какви продукти.  Wink Абе не може да се отрече, че "домашното си е домашно" / демек мноооого вкусно, щото си е наше  Laughing /.
И мисля, че в крайна сметка е важно да си гледаме здравословния начин на живот, отколкото какво говорят/мислят хората.

# 25
  • Мнения: 465
Нося си всеки ден, много рядко пропускам.  Peace

Да се храня с обяд, приготвен от мен има редица предимства:
- знам точно какво ям;
- по-добре контролирам теглото си, защото не съм изправена пред възможността да си поръчам каквото си искам;
- храня се здравословно, според личните ми виждания по въпроса;
- пестя пари;

Не се смущавам от колегите си ни най-малко. Най-редовно идват да ме проверяват какво ям и да си опитват. Simple Smile
По въпроса какво ям - каквото съм сготвила. И ядене си нося, и супички. Ако няма сготвено - варени яйца със зеленчуци на пара, плочка сирене със зеленчуци, овесени ядки с кисело мляко и т.н.

Утре ще си нося миш-маш.  Peace

# 26
  • Мнения: 22 430
От 2седмици съм на нова работа и в сградата има стол, където със записване от предният ден може да се хапва.
До сега не съм се възползвала, тъй като си нося нещо в чантата (банан, или бисквитки), а до към 14.30ч съм се прибрала в къщи и хапвам нещо.

# 27
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Добре, бе, аз не мога да разбера как повечето от вас успяват да издържат на 1 салата или мляко с плод на обед? Или даже без изобщо да обядват? Не се заяждам, просто ми е интересно?

В работната седмица уточнявам как ям:
-към 7,00ч. закусвам задължит. всеки ден. Филийка препечена с кашкавал и домат. Или нещо подобно.
-към 10,00-10,30ч. понякога, не всеки ден, ако си нося хрупам нещо - банан, ябълка, солени бисквити, ядки.
-към 12,30ч. обядвам. Както вече писах, поради невъзможност за друго, готвено. В зависимост от манджата понякога с 1, понякога с 2 филии хляб, понякога и без хляб
-към 15,00-16,00ч. понякога и тук не е всеки ден, много ми се дояжда нещо сладко и изяждам по някоя вафла или бисквита, или 2 парченца шоколад
-към 18,00ч., като се прибера в повечето случаи съм освирепяла от глад.

Искам да уточня, че не тежа 100кг, а съм под 50кг. И просто ако не обядвам, ще припадна в буквалния смисъл.

Но това ми е менюто, като съм на работа. В поч. дни е съвсем различно. Не огладнявам толкова и понякога минавам с 2 хранения.

# 28
  • Мнения: 19 482
fam, въпрос на навик е дали издържаш или не. А и като ме завърти шайбата в офиса - въобще не се сещам даже вода да пия. Режимът ти на хранене никак не е лош впрочем. Но аз минавам и с по-малко. Остана ми навик от преди три години, когато трябваше спешно да отслабна по здраводсловни причини и успях  Laughing. А сега си имам навици да ям по-малко, тъй като по цял ден съм на бюро и не горя почти нищо - това също има значение. А и много ме е страх да не напълнея. Вчера на обяд например минах само с един таратор Не е само от суета.

# 29
  • Мнения: 198
Добре, бе, аз не мога да разбера как повечето от вас успяват да издържат на 1 салата или мляко с плод на обед? Или даже без изобщо да обядват? Не се заяждам, просто ми е интересно?

В работната седмица уточнявам как ям:
-към 7,00ч. закусвам задължит. всеки ден. Филийка препечена с кашкавал и домат. Или нещо подобно.
-към 10,00-10,30ч. понякога, не всеки ден, ако си нося хрупам нещо - банан, ябълка, солени бисквити, ядки.
-към 12,30ч. обядвам. Както вече писах, поради невъзможност за друго, готвено. В зависимост от манджата понякога с 1, понякога с 2 филии хляб, понякога и без хляб
-към 15,00-16,00ч. понякога и тук не е всеки ден, много ми се дояжда нещо сладко и изяждам по някоя вафла или бисквита, или 2 парченца шоколад
-към 18,00ч., като се прибера в повечето случаи съм освирепяла от глад.

Искам да уточня, че не тежа 100кг, а съм под 50кг. И просто ако не обядвам, ще припадна в буквалния смисъл.

Но това ми е менюто, като съм на работа. В поч. дни е съвсем различно. Не огладнявам толкова и понякога минавам с 2 хранения.

Еми...как се издържа:) Издържа се: "Трай, бабо, за хубост". Аз също вече не мога често да държа на глад, но режимът ми позволява да ям засищаща храна. Ти си от късметлиите с бърз метаболизъм и просто не ти се лепи, за което благородно ти завиждам. Имах позната, която само за закуска сутрин изяждаше 4 филии хляб с разни неща, а беше перфектно слабичко миньонче.

Общи условия

Активация на акаунт