С КАКВО ви дразнят СВЕКЪРВИТЕ? - 9част

  • 60 877
  • 788
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
 Hug здрави нерви

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 334
за да не е гол запис, да кажа и аз
моята свеки разбра, че на мен не може да се налага и си трае вече, отначало й беше зор, докато свикне, че синчето й се е оженил и вече не трябва да се меша в нашите неща, трудно е , но се свиква, с помощта, на мъжо ми тя се кротна...не знам как , но разбра, че след като се отделихме вече е друго, ще я видим колко ще помага за бебето, като съм и студентка на 100 км и как ще стане не знам, но като цяло разчитам на мъжо си, на нея доверие не мога да й имам, отдавна го загуби
та...онзи ден ми звъни, понеже ми е дала сапун за пране, аз си го настъргах и си го взех, звъни да ми каже да го смесвам 1 към 1 с прах за пране, добре, че беше тя, че аз сигурно не знаех, та ей такива дребни глупости, отначало се дразнех, но сега въобще не й обръщам вече внимание...не си заслужава
хората са казали, че свекърва се раждаш, все да каже и тя каквото си знае, без да съм я питала.....

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Милинка,твойта свекърва е случила на снаха !
Разбира се,че трябва да се обади по телефона,
най-малкото за да е сигурна,че ще има някой у дома.
Не се притеснявай,че всичко е "пълна лудница" - тя нали за това е дошла - да помага?!!!!
Освен съпругът ти,има ли други деца ?

Съпругът ми е единствено дете. Аз я разбирам, че иска да го види. Това, което ме възмути е, че не се обади, за да предупреди. Както писах, той по изключение е вкъщи, защото е болен. В противен случай щеше да отиде на работното му място, такава изненадваща поява не й е за пръв път.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 073
...
хората са казали, че свекърва се раждаш, все да каже и тя каквото си знае, без да съм я питала.....
Аха, моя баща например е по-зле от свекърва. Ама пред зетя си трае  Mr. Green.

Милинка, аз в случая хич не бих се притеснила, че не е прибрано и няма с какво да посрещна гостите. След като нито са канени, нито са предупредили. Виж за издръжката и изплащането на заеми си имам мнение. Аз също не се меся в отношенията между мъжа ми и майка му. Но стане ли дума за пари, не смятам, че здрава жена в работоспособна възраст трябва да тежи на гърба на децата си / независимо син или дъщеря/. Още по-малко да ѝ се изплащат заеми за ремонти.

# 6
  • Мнения: 3 929
Във връзка с турските сериали... не смятам, че сериалите са "виновни" за социалните отношения - вътре в семейството или извън него и в частност - между снахи и свекърви. Всичко опира до човек. Ако човек позволи нещо да му влияе и да навлезе в живота му и да стане начин на живот, то му влияе. Ако не позволи, няма как да му повлияе.
Свекърва ми много "попива" специално от "Листопад". Преди него май даваха друг популярен- мисля, че беше "Перла". Тя неведнъж казва, че й е направило впечатление как всички снахи се обръщали към свекърите си с "майко" и "татко" - нямало тън-мън. Това беше в моя двор де - понеже аз така и не пожелах да се обръщам към тях с "майко" и "татко". Освен това, до голяма степен се отъждествява с някои герои и така сериалът навлиза в живота й и тя се опитва да налага някои порядки, които е видяла, ама нейсе.
Що се отнася до комуникацията... май зависи кой как я разбира. Защото при нас непрекъснато се водят едни и същи разговори вече повече от 10 години и винаги резултатът е един и същ. И аз веднъж категорично заявих пред свекърва ми, че тя е човек, с който не само, че не мога да се разбера, ами вече дори не искам да се разбирам. Тя държи нейната дума да е окончателна, смята се за абсолютно права и в това се изразява нейната комуникация. Съответно аз пък й казвам, че има пълното право да се смята за права, не й противореча и не държа да се съгласява с мен и приключвам всякакви разговори.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Милинка, аз в случая хич не бих се притеснила, че не е прибрано и няма с какво да посрещна гостите. След като нито са канени, нито са предупредили. Виж за издръжката и изплащането на заеми си имам мнение. Аз също не се меся в отношенията между мъжа ми и майка му. Но стане ли дума за пари, не смятам, че здрава жена в работоспособна възраст трябва да тежи на гърба на децата си / независимо син или дъщеря/. Още по-малко да ѝ се изплащат заеми за ремонти.

Притесних се, защото е наистина разхвърляно. Извадихме целия гардероб, за да видим какво ще взема и какво не. Можете да си представите каква кочинка сме заформили.
За заемите ситуацията беше императивна: "Ще правя ремонт, ще тегля еди колко си". Не чу доводите защо не бива да го прави. Тогава работеше на минимална заплата.
Преди 3 години я съкратиха. Не й се работи (не търсеше работа), а вече и да иска, не би могла. След някакъв период излизаш от пазара на труда, губиш трудови навици, особено след определена възраст. Няма години за пенсия. Няма как да я оставим да гладува, нито пък да просрочва.
Щеше ми се да поработва някъде, за да не стои вкъщи сама, защото изтрещява. Смятам, че на родителите трябва да се помага, поради което не се намесвам.

# 8
  • Мнения: 8 803
Милинка, аз в случая хич не бих се притеснила, че не е прибрано и няма с какво да посрещна гостите. След като нито са канени, нито са предупредили. Виж за издръжката и изплащането на заеми си имам мнение. Аз също не се меся в отношенията между мъжа ми и майка му. Но стане ли дума за пари, не смятам, че здрава жена в работоспособна възраст трябва да тежи на гърба на децата си / независимо син или дъщеря/. Още по-малко да ѝ се изплащат заеми за ремонти.

Притесних се, защото е наистина разхвърляно. Извадихме целия гардероб, за да видим какво ще взема и какво не. Можете да си представите каква кочинка сме заформили.
За заемите ситуацията беше императивна: "Ще правя ремонт, ще тегля еди колко си". Не чу доводите защо не бива да го прави. Тогава работеше на минимална заплата.
Преди 3 години я съкратиха. Не й се работи (не търсеше работа), а вече и да иска, не би могла. След някакъв период излизаш от пазара на труда, губиш трудови навици, особено след определена възраст. Няма години за пенсия. Няма как да я оставим да гладува, нито пък да просрочва.
Щеше ми се да поработва някъде, за да не стои вкъщи сама, защото изтрещява. Смятам, че на родителите трябва да се помага, поради което не се намесвам.

 Rolling Eyes Имаш странни за мен разбирания - на родителите да се помага...разбирам го финансово в случая. Аз имам 80-годишни радители, на които не помагам финансово, а те не са с големи пенсии. Аз самата съм в пенсия по болест, но дори когато не бях, пак не им помагах, а тогава те не бяха много по-млади. Имам 21-годишен син и се чувствам задължена да го издържам, докато следва. Плащаме не само таксите, но и всичко останало, включително джобните, макар че той поработва тук-там. Не мога да си представя, че след 10 години примерно той ще ме издържа, ако съм жива все още. Ще бъда в трудоспособна възраст, но в пенсия по болест. Ако мога да се движа, ще работя от дома, както и сега. Бих приела финансова помощ само в изключителен случай и то единствено с животоспасящата цел, никаква друга. Какво е това издържане на възрастен човек, особено пък здрав и прав? Ега ти! Shocked Аз ли нещо не съм в час, или....? Rolling Eyes newsm78

# 9
  • Мнения: 2 134
Милинка,преди заминаване е така,а у нас и - след !!!!
Свеки сега да не вземе да реши да се настани при теб ?
Не го допускай,че после няма отърване!Това,че е един син означава само едно -
ще си я дундуркате,но ти си умна дама и ще се справиш.
Зуки,в турските сериали освен,че жените се обръщат към свекърите с "татко" и "мамо" -
това го правят и зетовете,за разлика от нас,където е прието ,като обръщение
"бабо" и "дядо" и най-вече - без обръщение!!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Няма шанс да се настани при мен, защото и аз заминавам след няколко месеца, след като приключа служебните ангажименти към работодателя. Няма как да съжителстваме под един покрив, защото сме от различни планети.
Докато бях студентка, майка плащаше таксите чрез взети заеми. Аз работех, за да купувам учебниците и да си осигурявам джобни. След като завърших и започнах работа по специалността, изплатих натрупаните заеми. Възпитавана съм, че имам ангажимент към възрастните си роднини. Ангажиментът не е само финансов, а и с друга помощ. Доскоро се грижех за баба ми и дядо ми, докато бяха живи. Това е причината да не се меся в отношенията майка-син.
Съжалявам за отклонението. Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Милинка, това че в един момент отпадаш от пазара на труда е вярно. Но явно при твоята свеки е станало от мързел, което не е за поощряване. То ясно, че няма да я оставите да гладува, но май нещата не опират само до нещата от първа необходимост.  Rolling Eyes Защото като изключим последните/ да има дом, да е на топло и светло и да не гладува/, останалото за мен е ощетяване на семейния бюджет на моето семейство и на моите деца. А относно заема - аз бих ѝ просрочила 2-3 вноски, да започнат да ѝ звънят от банката да си търсят парите, за да се постресне малко. Едва ли съпруга ти заминава в чужбина на почивка и защото много го иска, а защото трябва да си заработи париците, с които ще покрива и нейните разходи.

# 12
  • Мнения: 1 127
Звъни ми на работа за разни несъществени неща и дори в моменти, в които съм доста заета и й намеквам, не прекратява разговора, та се налага да повторя или потретя. ooooh!

# 13
  • Мнения: 334
не за пръв път чувам, кравата да бозае от телето,което е много,много жалко , че сте го допуснали така

# 14
  • Мнения: 172
Elg   bouquet
Отивам на родителска среща,после ще разкажа простотията на свекърите от днес...

Общи условия

Активация на акаунт