Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 септ. 2011, 18:54 ч.

Дания-5

• 145 892
  • 509
  •   2
Отговори
# 495
За езиковото училище вече плащаш нещо като депозит (не съм сигурна колко точно). Поне това се говореше, че са приели като закон. Също има облекчения за наеми за квартира, ясла, детска градина, ако нямаш определен доход. Изчисляват според доходите на работещите в семейството.

# 496
  • Варна
Здравейте ще пътувам до Дания ( Орхус) и да попитам: кое е по добре да си купя крони от България или да си купя Евро от България и да го обменя в Дания. Там къде се обменя?
Кои са възможните  документи за доказване на адрес на пребиваване пред банка за откриване на банкова сметка? Единственият адрес който ще имам е на месторабота там и ще живея.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 01:30 от yasmina

# 497
  • Варна
Здравейте ще пътувам до Дания ( Орхус) и да попитам: кое е по добре да си купя крони от България или да си купя Евро от България и да го обменя в Дания. Там къде се обменя?
Кои са възможните  документи за доказване на адрес на пребиваване пред банка за откриване на банкова сметка? Единственият адрес който ще имам е на месторабота там и ще живея.

Най-добре е да обмениш лева в крони в България, един път обмених в Копенхаген и таксата ми излезе соленичко.

А за банката....такова главоболие имах с тях. Имам си работа, живея с приятеля си датчанин, половин час едвам навих госпожата да ми изкара банкова сметка и съответно дебитна карта, изкарах и жълтата си карта, паспорта си, cpr номера си, договора си за работа и тя ме попита колко ще изкарвам за месец и например и кажеш дадена сума(защото те питат и колко заплата ще получаваш горе-долу и ако е например 5000 крони на месец те питат а как ще си плащаш наема, данъчните и т.н). Чак накрая като и споменах,че живея с датчанин, тогава се съгласи, дадох и cpr номера му. Очаквай много въпроси, току-така не се съгласяват да изкарват банкови сметки на чужденци. По 100 пъти питат дали си сигурен, че ще живееш тук, а не просто ей така временно и т.н

# 498
  • Копенхаген
Здравейте!
Въпросът ми е много прост. Възможно ли е кариерно развитие в Дания без датски език?

# 499
  • Велико Търново
Не мисля. Има близка там и съм ходила. Знаят навсякъде почти английски, но държат много на своя език и за да се реализира човек, като нещо различно от обслужващ персонал, е необходимо да го знаете

# 500
  • Варна
Все едно да дойде някой датчанин в бг , да всички говорят англ, , но без да знае български как ще се развива в кариерата?

# 501
Здравейте! Интересува ме някоя работеща в Дания мама раждала ли е в България и съответно и там планувам да си изкарам майчинството. Това би ли било проблем и как се решава отностно получаването на самото майчинство. Има вероятност и да освободим квартирата тук и сигурно ще трябва да се водим някъде с адресна регистрация. Ще съм много благодарна ако някой е минал през бюрокрацията вече.

# 502
Rennie, иди и питай в общината - там най-добре знаят. Едва ли са много българките с тази дилема. Звучиш като самотна майка? И на мен ми е интересен казуса

# 503
Момичета имам нужда от помощ и ще съм благодарна ако някои помогне.
Мъжът ми трябва да купи професионална електрическа скара от Дания, в сайт за втора употреба е избрал 2, но вече месец никои не му отговаря нито на emaila нито по телефона. Моля някои да се опита да се свърже с продавачите за да платим и да я изпратят да Бг.
Пишете на лично, да не спамя темата, много, много благодаря😊

# 504
Момичета имам нужда от помощ и ще съм благодарна ако някои помогне.
Мъжът ми трябва да купи професионална електрическа скара от Дания, в сайт за втора употреба е избрал 2, но вече месец никои не му отговаря нито на emaila нито по телефона. Моля някои да се опита да се свърже с продавачите за да платим и да я изпратят да Бг.
Пишете на лично, да не спамя темата, много, много благодаря😊

не искат да ви отговорят. Защо мислиш че ако някой от Дания им звънне и им говори на датски ще ги навие? Недоумявам как може да има толкова неадекватни жени бе - вие в България си мислите, че ние тук сме всесилни и ако не ви помагаме е защото не искаме, а не защото вие искате невъзможни неша. Я малко се приеземете.А най-добре направо елате тук да видите кво е и спрете да ни тормозите с безумните си капризи.

# 505
Skrekkeling благодаря за отзивчивостта и добронамереността в поста ти.
Определено е добре от време на време някоя женица да ме приземи.
П.С.
отговориха ми и вече техниката,която искам пътува към бг.

# 506
Не съм и не смятам, че трябва да съм добронамерена и отзивчива към нахални хора.

# 507
Успех с начина по които възприемаш нахалството.

# 508
Здравейте,

Искам да попитам, има ли български зъболекар, практикуващ в Дания тук във форума? Интересува ме как става и колко лесно е издаването на направление (EDI-henvisning) към Rigshospitalet с цел евентуална операция на челюстта (става въпрос за долна захапка+кръстосана захапка и частична липса на контакт между горни и долни зъби).

Благодаря предварително на всеки, които сподели информация по въпроса!

# 509
Здравейте, извинявам се, че нахлувам в темата, но имам нужда от помощ при превод на програми за сушилня. Купена е втора употреба и е на датски език. Благодаря предварително! https://photos.app.goo.gl/gcm4E9Y91Wxp2Sa38

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт