Какъв е начинът? (политическа)

  • 3 702
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Е, хайде сега, да не си дърпаме плитките:)
Питах сериозно. Има къде къде по хомогенни ( най малкото) нации от нас, които по хиляда години поддържат един обществен строй и се превръщат в нормална държава чак когато открият петролни залежи. Та заради това ми стана интересно след какъв срок ( бой, демокрация или друго) се решава,че няма да я бъде така.
Да не говорим пък, че много, много, много се съмнявам съществен процент от съгражданите ни да гласуват за идеология или дори държавно устройство/управление. Мнозинството гласува за някой, който му изглежда като да е месия и дотам. Без минало, без бъдеще, без приемственост и без идеи.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Европейска или "европейска".
щото хич не ми се ще България да заприлича на Франция например.
Искам БГ да се отъждествява единствено с БГ. Както Щвейцария (съвсем примерно).
Нищо не ни липсва и всичко се оправя, но едно по едно. Не може всичко наведнъж.
Начинът- да си отворите очите за промяната около вас, да отчетете плюсовете и мъничко търпение.

# 17
  • Мнения: 2 480
Със смяната на поколенията. Сутринта се увеселявах с едно девойче (около 13-14 годишно) по телевизията, което видимо напъваше да се сети кой е Ленин. Не успя. Simple Smile Стана ми мило, защото детето беше невинно и политически необременено като нас, които хванахме и от стария строй.
Вярвам, че когато преобладаващи станат поколенията след нас, много по-бързо ще се "европеизират" и цивилизоват.

Ленин....Аз пък имам пример за 13г. дете, което не е чувало за Парцалев, Гяуров и Мими Иванова!

Никак не е сигурно, че следващите поколения по-бързо ще се европеизират и цивилизоват. Много калпаво племе сме.
Радой Ралин беше казал, че ни управляват хора, които не мислят нито за децата си, нито за родителите си. А тези управляващи да не са паднали от небето?
Кога ще спре т.нар. война по пътищата? Мъгла....Защо се появи тя? Никой нищо не прави да я спре....Може би искат гробищарският бизнес да процъфтява.
Гърците са ни написали на чист български език да не хвърляме отпадъците си извън автомобилите! Този надпис е близо до митницата на Промахон и Кулата.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 00:52 от vl

# 18
  • Мнения: 94
На първо място слагам икономиката,чуждите инвестиции,инфраструктура.
Развитие на малкия и среден бизнес,като основно-осигуряване на пазар за произведеното-износ предимно.Ако има производство и износ,ще се създадат и нови работни места.
Ускорено развитие на земеделието.
Второ-стабилно образование-децата трябва да знаят историята си и да се гордеят с нея.
Трето-възпитание на младите, да формираме здрава ценностна система-уважение на чуждия труд,съпричастност,отговорност,култура на общуване и т.н.
Начина на живот определя начина на мислене и ако живеем като едва свързваме двата края,ако ни е страх и нямаме сигурност за работата си,няма как да не мислим на дребно.
Мисля че, ако посланиците ни по света поработят малко по-усилено в посока осигуряване на пазар за българските производители от всички сфери,ще си заслужат заплатите./дано не ви звучи наивно/.

# 19
  • Мнения: 81
С образование. И с добро правосъдие. Искаше ми се да напиша и възпитание, но крушата ражда круши, а не дини. В БГ това е особено в силата си...

# 20
  • Мнения: 234
С образование. И с добро правосъдие.

А докато това стане,с военно положение.

# 21
  • Мнения: 12 662
Може би , като се промени мнението - Българинът е такъв, манталитетът ни е такъв, за нищо не ставаме. 

# 22
  • Мнения: 25 571
Изселване на местното население и


- преселване на 1 млн. немци и 2 млн. японци у нас;  Simple Smile


Съжителството е безсмислено - много бързо ще ги "превъзпитаме".
Преди години на работещите в ДЗУ японци им бяха достатъчни 2-3 месеца, за да почнат да работят (и пият) като българи.  Laughing

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
С образование. И с добро правосъдие.

А докато това стане,с военно положение.

А дали изобщо нещо ще стане в близко време, аз съм песимист относно промяната в положителна насока.
На Бай ти Ганьо не му ли бръкнеш надълбоко в джоба или да го вкараш в затвора, не става.А дори и тогава, той пак не си взема поука, а напротив.Така че оправия в скоро време не виждам, ако не се вземат гореописаните крути мерки, които да важат както за мен и теб, така и за политици/мутри и т.н.Но ми се струват тези мисли едни такива утопични...

# 24
  • Мнения: 1 224
Става само по един начин - самодисциплина - видно е във всички цитирани от вас страни - Германия, Япония, Швейцария. Ако диктатурата помагаше Русия и Латинска Америка щяха да са земен рай!
Докато българина не започне от себе си - от дворчето си, от оборчето си, от работното си място, от харкийката в кошчето и от бутилката в контейнера за стъкло - шанс няма никакъв! Докато осигуряващи се на минимална работна заплата (макар да получават много повече), правейки се на самотни майки (макар да съжителстват на семейни начала), затварящи си очите пред дребни и по-едри прояви на корупция хора протестират срещу "беззаконието" - нищо няма да стене. Промяна няма да има никога никаква. Шумотевицата ще утихне, на Цв. Цв. тъща му ще му купи седми апартамент, а след време ще дойде поредния "спасител" - и той гол и безимотен на първо време...

За протокола - пълен песимист съм по въпроса. А и напълно подкрепям долното:

Никакъв.

Всъщност т.нар. "европейска цивилизация" е в състояние на начален разпад - и това се вижда със съвсем просто око, дори не е необходимо човек да прави кой знае какви наблюдения и анализи.

Та с две думи - закъснели сме; или може би сме подранили - докато ние се опитваме да се "цивилизоваме" и да създаваме "ред", горките западно-европейци тепърва ще се учат да живеят в хаос и в състояние на непрекъсната тревожност и неудовлетвореност  Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 12 055
Ганди мъдро е казал- вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света. Не мисля, че е възможна такава драма във всички обществени сектори, ако повечето хора у нас си вършеха работата и си бяха на мястото. Нужно е да пораснем и да осъзнаем, че всичко зависи само от нас.

# 26
  • Мнения: 54
Със смяната на поколенията. Сутринта се увеселявах с едно девойче (около 13-14 годишно) по телевизията, което видимо напъваше да се сети кой е Ленин. Не успя. Simple Smile Стана ми мило, защото детето беше невинно и политически необременено като нас, които хванахме и от стария строй.
Вярвам, че когато преобладаващи станат поколенията след нас, много по-бързо ще се "европеизират" и цивилизоват.

Невежеството белег на "европеизираност" и "цивилизованост" ли е?


 напълно подкрепям долното:

Никакъв.

Всъщност т.нар. "европейска цивилизация" е в състояние на начален разпад - и това се вижда със съвсем просто око, дори не е необходимо човек да прави кой знае какви наблюдения и анализи.

Та с две думи - закъснели сме; или може би сме подранили - докато ние се опитваме да се "цивилизоваме" и да създаваме "ред", горките западно-европейци тепърва ще се учат да живеят в хаос и в състояние на непрекъсната тревожност и неудовлетвореност  Twisted Evil

Аз също. Само бих добавила, че европейската цивилизация е в състояние не на начален, а на доста напреднал разпад.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 09:02 от Tea13

# 27
  • Мнения: X
Никакъв.

Всъщност т.нар. "европейска цивилизация" е в състояние на начален разпад - и това се вижда със съвсем просто око, дори не е необходимо човек да прави кой знае какви наблюдения и анализи.

Та с две думи - закъснели сме; или може би сме подранили - докато ние се опитваме да се "цивилизоваме" и да създаваме "ред", горките западно-европейци тепърва ще се учат да живеят в хаос и в състояние на непрекъсната тревожност и неудовлетвореност  Twisted Evil
В този ред на мисли България ще стане "подредена европейска държава", когато не остане нито една подредена европейска държава!  Grinning  Започвам да вярвам във фатализма, който носим. Влезнем ли на строежа и скелетата почват да падат! Tired

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Като всеки разбере, че е част от едно общество и престане да се прави на пО тарикат от останалите и да се опитва да ги прецака. Като се изкорени корупцията и се наложи законодателство, което не позволява заобикаляне оттук-оттам. Това последното може би ще стане, ако всички абонирани през последните 20 години за парламента го освободят веднъж завинаги от присъствието си и позволят навлизането на нови лица, за които политиката няма да е само начин да си напълнят гушите (или поне не в такава степен), а донякъде и призвание и желание за промяна.

# 29
  • Мнения: 38
Начин няма.Проблема не е в управлението а в самите хора.  Българина си е долен човек по природа. Завислив и алчен. Дай му власт и от мирен и честен гражданин /уж/ се превръща в хиена. Закони се гласуват и приемат според нуждите на определени хора. Данъците се прибират на едно общо място и пари винаги има само за мангалите. Причините за хаоса в тази държава са комплексни и начина да се оправи е 0. Незнам дали и след 5 поколения това може да се случи... Отвратена съм отдавна от държавата в която /все още/ живея. Надявам се да не  еза още дълго....
Тъй наречената ми "леля" по закон , а за мен е просто  сестрата на баща ми е държавен служител и е в управлението от близо 15 г. и съм се нагледала и наслушала на такива неща, че самата аз се отвратих и от начина и на мислене и от нея самата, от корупцията и от доказване на това , че имаш ли пари - можеш да постигнеш всичко.. а на фона на министри и депутати тя е мишка. Немога да си представя дори за какво става въпрос  там... Държава в която 80% от населението няма какво да ядат и си правят сметка за всяка стотинка , 19 годишни пикльовци да ми карат коли за по 200 бона...това не е държава...  Начин няма , няма - няма и да има . Не песимист , а пълен песимист съм спрямо ситуацията  Tired  Но пък съм си оптимистка сама за себе си и за бъдещето си / надявам се далеч от тук /  Peace

La Sombra съгласна съм с теб , но това е невъзможно. Това е българската мечта  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт