Тонове

  • 1 439
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Има ли разлика в метода на измерването на сърдечните тонове когато е с колан  в продължение на 20 минути и според данни от ехографа или е едно също, само продължителността е различна?

# 1
  • Мнения: 498
В интерес на истината не съм се замисляла! newsm12 Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 61
И аз искам да проследя,че изобщо нямам идея..

# 3
  • Мнения: 2 980
Смисълът е различен.

При измерване с ехограф се засича еднократно, колкото да се установи дали има сърдечен ритъм и каква е честотата му. Така не може да се види дали този ритъм е постоянен - и ако не е, точно как се изменя и какво му влияе.

При измерване с доплер с колан, целта е да се проследят промените в сърдечния ритъм - както при ЕКГ. Важно е не само колко удара в минута се засичат, но и дали има някаква промяна в тази честота по време на движение, контракция и т.н. Така може да се прецени как бебето понася раждането (ако е започнало) или средата си (при преносване).

Иначе техниката е еднаква, доколкото знам. Разликата е само във възможностите за тълкуване.

# 4
  • Мнения: 86
Смисълът е различен.

При измерване с ехограф се засича еднократно, колкото да се установи дали има сърдечен ритъм и каква е честотата му. Така не може да се види дали този ритъм е постоянен - и ако не е, точно как се изменя и какво му влияе.

При измерване с доплер с колан, целта е да се проследят промените в сърдечния ритъм - както при ЕКГ. Важно е не само колко удара в минута се засичат, но и дали има някаква промяна в тази честота по време на движение, контракция и т.н. Така може да се прецени как бебето понася раждането (ако е започнало) или средата си (при преносване).



Иначе техниката е еднаква, доколкото знам. Разликата е само във възможностите за тълкуване.

Благодаря за отговора. Ами аз пропуснах едно мерене с колан, защото другата лекарка ми го измери с ехограф, но сега разбирам,че не е трябвало. Отивам ........... Embarassed

# 5
  • Мнения: 61
А по принцип задължително ли е?! newsm78 На мен подобно измерване ,не са ми правили до сега ..

# 6
  • София
  • Мнения: 2 082
Арадия запис на тонове (с доплер колан) започва да се прави след 33 г.с., като гледам лентичката ти имаш доста време до тогава  Wink

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте!
Прочетох, че записът започва да се прави през 33-та седмица, а колко често и по ЗК ли е? Всеки наблюдаващ АГ ли го прави или следва да те насочи някъде?

# 8
  • Мнения: 61
Арадия запис на тонове (с доплер колан) започва да се прави след 33 г.с., като гледам лентичката ти имаш доста време до тогава  Wink
Благодаря за уточнението.Наистина трябва да се информирам повечко Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 082
january и двете си бременности следих при АГ, която не работи със ЗК, затова не мога да ти отговоря на въпроса дали се покрива ....Но се прави всяка седмица, а след термин всеки ден. Повечето АГ пращат за тонове в болницата, в която израждат - питай наблюдаващият те такъв  Peace

# 10
  • Мнения: 2
endira, благодаря за отговора - ще трябва да питам АГ на следващта ЖК, защото пък той не се занимава с раждания и няма общо с двете болници в града ни с родилно отделение.
А 33-та седмица се пада в средата на 8-ми месец някъде, нали около времето за 45-дневния болничен преди раждането?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 082
А 33-та седмица се пада в средата на 8-ми месец някъде, нали около времето за 45-дневния болничен преди раждането?


Да, точно тогава.

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Здравейте!
Прочетох, че записът започва да се прави през 33-та седмица, а колко често и по ЗК ли е? Всеки наблюдаващ АГ ли го прави или следва да те насочи някъде?

покрива се  Peace в началото по на рядко, към края по-често, лекарят, който те следи - ще ти обясни  Peace

# 13
  • Мнения: 490
Мен тонове досега не са ми мерили, а както се очертава и няма да ми мерят, мислите ли че това е притеснително? Само веднъж преди около десетина дни ме преслуша със слушалка, че имах болки и каза, че тоновете на бебка са добри и само това беше.  newsm78

# 14
  • Мнения: 86
Здравейте!
Прочетох, че записът започва да се прави през 33-та седмица, а колко често и по ЗК ли е? Всеки наблюдаващ АГ ли го прави или следва да те насочи някъде?

Аз си следях бременноста да началото на деветия месец в Щерев, и там по принцип се заплаща 17 лв. ако е само за запис, но аз съм платила само веднъж. В останалите случай, може би е част от ЖК, която също се заплаща. Сега ходя на две места  Laughing: в полинклиниката на преглед, и в Щерев за запис Laughing В деветия месец всяка седмица се измерват, иначе на мен един път месечно от 33 седмица

Общи условия

Активация на акаунт