Да преправим старите мебели - 10

  • 102 670
  • 728
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 295
Абсолютно !!!!  Peace  Голямо удоволствие е.  Ето моята работа  http://roxy92.snimka.bg/hobby/10-2011.633159
Браво! Перфектно си се справила! Претапицирането винаги ми се е струвало много трудно и хич и не пробвам, а ти наистина си успяла.
Обаче десенът на дамаската не е най-подходящият за този тип кресло. Peace

# 526
  • София
  • Мнения: 282
Дааа, за дамаската и аз мисля така, тези кресла са от 60-те години и са ги тапицирали с едноцветни ярки десени

# 527
  • Мнения: X
Дааа, за дамаската и аз мисля така, тези кресла са от 60-те години и са ги тапицирали с едноцветни ярки десени

Peace да
Сега са много актуални- скандинавски стил са. Ако разгледаш такива интериори ще видиш как са.

# 528
  • Мнения: 22 867
На мен пък ми хареса, даже взех да си оглеждам дивана как ли ще изглежда с такава дамаска! Embarassed Peace Съвсем различно изглежда креслото от първоначалния си червен вид.


Другарката певица Рени, (днес не съм много адекватна), кое е актуално, показаната дамаска или едноцветните? Извинявай, не схванах! Peace

# 529
  • Мнения: 6 295
Едноцветната. Peace
А може и шарена, но на по-графични шарки, а не толкова декоративен десен.
Mid-century modern armchair.

Все пак креслото на Roxy92 е една добре свършена работа!

# 530
  • София
  • Мнения: 12 229
  Имам въпрос, може ли на това легло, да направя сама по-ниско таблата на главата. Тоест да отрежа тази плътната част, да скъся пръчките и да го закова ако трябва на по-ниско, като стърчащите масивни странични дървени части ги отрежа. Да добавя, че е чам, така че много лесно се реже, но незнам как да го захвана ако просто отрежа горната дъга, с винт отстрани дали ще е достатъчно? Много високи ми идват и както съм ги разместила ми стесняват стаята, а вътре са три такива легла...

# 531
  • Мнения: 22 867
Едноцветната. Peace
Все пак креслото на Roxy92 е една добре свършена работа!

Благодаря!  bouquet Днес нещо включващата ми система е изключила........ Embarassed
А креслото е наистина добре пипнато!  Майка имаше такива и хич не ги харесвах, а сега това на Roxy92 даже много ми хареса. Peace

# 532
  • Мнения: 348

Абсолютно !!!!  Peace  Голямо удоволствие е.  Ето моята работа  http://roxy92.snimka.bg/hobby/10-2011.633159

Поздравления, Рокси !!!
Какво би казала, ако дървените части се боядисат тъмносини?

# 533
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728

Абсолютно !!!!  Peace  Голямо удоволствие е.  Ето моята работа  http://roxy92.snimka.bg/hobby/10-2011.633159

Поздравления, Рокси !!!
Какво би казала, ако дървените части се боядисат тъмносини?
Или лекинко състарено светлосиньо newsm78

# 534
  • Мнения: 0
baibibi,когато купувах пистолета или горелката/на който,както му харесва/,ме поправиха няколко пъти,че имам предвид сушоар не пистолет.И аз го приех за правилното наименование.Ами точно днес се срещнах с  позната тапицерка и нейният съвет бе да си оставя старата вложка и върху старият дунапрен да залепя нов.Точните и думи бяха,че не си струва.Но този вариант,да си оставя старият дунапрен, нещо не ми се нрави.Рокси,отлична работа! Peace Aila,защо не скъсиш пръчките?

# 535
  • Мнения: 6
Искренно благодаря на всички ви за добрата оценка, която ми давате ! Наистина не е трудно и го правих с голямо удоволствие !!!!

Barbabeau, Ginger tea, в интерес на истината дамаската не е това, което исках - това е някакъв компромисен вариант. И понеже имам намерение да претапицирам останалата мека мебел с едноцветна светла дамаска- може би екрю, исках креслото да бъде като някакъв цветен син акцент/ цвят съобразен с останалите аксесоари /  , а изборът на дамаски в синьо не е голям. Ако намеря това, което е в представите ми, ще го променя. Не е толкова трудно - работа за един ден  Wink

Ginger tea, дървените части ги почистих най-напред с пистолет за топъл въздух за да махна лака, който на места беше мн. устойчив, после със шкурка 150 на шлайф машината .Показа се естествения приятен и красив цвят на дървото,  дори мислех така да го оставя , но.......Накрая  го минах два пъти с Лазурен лак -цвят Палисандър с памучен тампон. И това е .

# 536
  • Мнения: 718
Чак сега прочитам какви спорове са се вихрили тук  Crazy

По казуса: не виждам нищо лошо в критиките, напротив - ако са градивни и с добър тон, винаги са полезни. Винаги се старая когато изказвам мнение да е общо-взето под следната форма - какво харесвам и защо, и какво не харесвам и бих променила. За да се види друга гледна точка и да не е грубо. Лизет се е изразила малко рязко, но в крайна сметка така е и в реалния живот - всеки има собствен начин на изразяване, не виждам защо го приемате толкова драматично. Лично аз не харесвам декупаж, освен в редки случаи, и избягвам да се изказвам по темата, за да не избухват подобни полемики Peace

Cerrone, чудно е огледалото! Heart Eyes
Барба, чашките също Peace

Скоро ще показвам Party Ще се радвам на критика естествено bowuu
Дотогава само нещо набързо - недовършено още. Лоши снимки, но трябва да запечатвам етапите въпреки лиспата на светлина Wink

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 21:53 от Felicidad

# 537
  • София
  • Мнения: 282
Благодаря за инфото, предполагам че дървото е бук парен, на мен ми харесва много цвета който се е получил, ще го пробвам на един диван от чам, да видим дали ще се получи

# 538
  • Мнения: 6 295
Felicidad, красиви детайли, обаче чакаме и общия план. Grinning
Това красиво, тъмно дърво старо ли е или е обработено майсторски?

# 539
  • Мнения: 1 020
Felicidad, това да не са снимки от магазина? Дървеното стелаж ли е или пейки една върху друга?
Ама съм любопитнаааа  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт