Да преправим старите мебели - 10

  • 102 672
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 24
Момичета, обратен въпрос - изшкурих, боядисах с акрилатна боя и две - три ръце водоразтворим лак, че и декупаж и състаряване направих и.... отврат! Не ми харесва въобще. Става въпрос за две рамки. Казвайте сега как да сваля всичко, че не мога да го гледам такова  Sick
След това май само ще лакирам.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Doris, какви са тези пвц планки? Това едно като линолеум, нарязан на ленти ли е?
Виждала ли си това нещо вече поставено и как изглежда? Защо го предпочиташ пред ламината например?
Наскоро научих за съществуването на този продукт и ми е любопитно. Blush
Не харесвам ламинат, кънти и трополи, а това ще е антре, драска се. Ние сме в къща и директно от дъжа и снега в антрето и става мама миа Simple Smile И теракот или гранитогрес не ми се иска вече мисля. Видях мострите, за съжаление са останали само няколко цвята. Във Варна има поставени на няколко места в това число и във фитнес. Поставянето е изключително лесно - отлепяш защитната хартия на гърба и лепиш на земята Simple Smile А ако не се получи - здраве, поне лесно ще ги сменя.

# 677
  • Мнения: 1 883

Doris, какви са тези пвц планки? Това едно като линолеум, нарязан на ленти ли е?
Виждала ли си това нещо вече поставено и как изглежда? Защо го предпочиташ пред ламината например?
Наскоро научих за съществуването на този продукт и ми е любопитно. Blush
Не харесвам ламинат, кънти и трополи, а това ще е антре, драска се. Ние сме в къща и директно от дъжа и снега в антрето и става мама миа Simple Smile И теракот или гранитогрес не ми се иска вече мисля. Видях мострите, за съжаление са останали само няколко цвята. Във Варна има поставени на няколко места в това число и във фитнес. Поставянето е изключително лесно - отлепяш защитната хартия на гърба и лепиш на земята Simple Smile А ако не се получи - здраве, поне лесно ще ги сменя.

Пода трябва да е перфектно гладък, според мен.Всяка неравност ще се вижда.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Пода трябва да е перфектно гладък, според мен.Всяка неравност ще се вижда.
Да като се махне стария теракот, ще има саморазливна замазка, а след това смятам да ударя една ръка с разредено С200. Това е пробвано и върши страхотна работа - запечатва горния слой и няма прах.
В началото си мислех да го лепна върху теракота, но фугите сигурно ще си личат...

# 679
  • Мнения: 8 999
На мен тези ПВЦ планки ми звучат супер любопитно. Предполагам, че може да се реже лесно. С удоволствие бих си залепила такива на вътрешните стълби. Те сега са облицовани с теракот и доста се пързалят, а и някои ръбчета вече са отчупени и страшно ме дразнят.
Doris , ще споделиш ли след като ги монтираш? В Домко ги продават, така ли?

# 680
  • Мнения: 2 022
vanina_g накисни леко във вода- отлепя се като ваденка! Но дано не са дървени рамките- бухват!

Е, точно сега ме настъпихте, та дори и се завъртяхте на мазола ми- пода!
Тъй като това не е тема за тук, само споделям- ненавиждам ламинат и теракот, но в никакъв случай не мога да си позволя нещо друго  Sick
Тези плочи съм ги "минала вече като метериал" теоретично.
Притесняват ме определено! Има ги в много варианти и са удобни- и в обществени заведения съм се заглеждала. Не се режат, те са си нарязани.
Май ще е балатум, но новите такива са по 2.9 мм дебелина  Shocked

# 681
  • Варна
  • Мнения: 4 057
На мен тези ПВЦ планки ми звучат супер любопитно. Предполагам, че може да се реже лесно. С удоволствие бих си залепила такива на вътрешните стълби. Те сега са облицовани с теракот и доста се пързалят, а и някои ръбчета вече са отчупени и страшно ме дразнят.
Doris , ще споделиш ли след като ги монтираш? В Домко ги продават, така ли?
Непременно ще има снимки преди и след Simple Smile Тези планки са от Домко и цената им е наполовина на тези на Таркет, представляват точно нарязан балатум с лепило от долната страна, но като материя са по-скоро като линолеума, върху който навремето дълбаехме с длета картини за печат. Реже се с макетен нож, ще се наложи да се режат по краищата и в началото за да се положат с разминаване като ламината - може да се поставят и на рибя кост всъщност. Някои модели на пипане са малко грапави, като дървоДоста е твърд и казват, че по принцип е предназначен за спортна настилка. Мястото е малко и реших да си направя този експеримент.
А с теракота имаме две много кофти падания, в единия случай през зимата явно е имало някакво парченце сняг или вода и като то тръгнах - та по стълбите навън, ужас как не си счупих гръбнака незнам  Joy .

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 19:19 от Doris

# 682
  • Мнения: 16

Засега откривам само дъски от чам. Идеята е от тук Wink :





А, станахме класици - вече ни цитират  Grinning Благодарим ! За съжаление рафтовете бяха готови и не мога да кажа как са били обработени.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 4 057


А, станахме класици - вече ни цитират  Grinning Благодарим ! За съжаление рафтовете бяха готови и не мога да кажа как са били обработени.

 Embarassed Ох ама много ми хареса, какво да правя! И още няколко идеи смятам да открадна Simple Smile
Малко златни ми се получиха рафтодържачите, но ще преценя на место дали нещо да не ги пребоядисам Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 272
Планките на Doris съм си ги налепила по бюрото, (че то е от ИКЕА и след 6 месеца взе да му се изтърква боята, където се движеше мишката и се показа картон Twisted Evil). Вече втори път лепя и мога да кажа, че държат много здраво. Първите не можах да ги отлепя и вторите ги лепих отгоре.

Освен това имамм залепени 2 броя върху плочки в банята, че майсторът си беше оставил ръцете и две плочки се начупиха на вторият ден. Залепихме по една планка отгоре, за да не си нарежем краката уж временно, ама си седят така вече година и половина и те не са мръднали. Grinning

Тааа, явно не е нужно да е идеално гладка повърхността, въхру която се залепват. При мен една плочка 30х30 см беше 30 цента. Има всякакви цветове и най-различни възможности за комбинация.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Планките на Doris съм си ги налепила по бюрото, (че то е от ИКЕА и след 6 месеца взе да му се изтърква боята, където се движеше мишката и се показа картон Twisted Evil). Вече втори път лепя и мога да кажа, че държат много здраво. Първите не можах да ги отлепя и вторите ги лепих отгоре.

Освен това имамм залепени 2 броя върху плочки в банята, че майсторът си беше оставил ръцете и две плочки се начупиха на вторият ден. Залепихме по една планка отгоре, за да не си нарежем краката уж временно, ама си седят така вече година и половина и те не са мръднали. Grinning

Тааа, явно не е нужно да е идеално гладка повърхността, въхру която се залепват. При мен една плочка 30х30 см беше 30 цента. Има всякакви цветове и най-различни възможности за комбинация.
Благодаря, много ценна информация, в магазина споменаха, че става и за баня, но някак го подминах, а ще е страхотно една баня в дървесен декор! А ако налепя върху теракота, дали ще личат фугите?

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 21:12 от Doris

# 686
  • Варна
  • Мнения: 4 057
При мен една плочка 30х30 см беше 30 цента. Има всякакви цветове и най-различни възможности за комбинация.
30 цента! Мали тук са по 25-30 лева квадрата, а на Таркет, които не са и самозалепващи са около 50 до 70 лева направо като естествен паркет Simple Smile

# 687
  • Мнения: 426
Здравейте,
искам от това http://img.prodavalnik.com/images/item_images/003/081/573/img_1_ … ge.jpg?1322765151
да направя гори -долу това http://www.aiko-bg.com/i_pictures/05853020008_big.jpg

Мисля от първата част на секцията да отрежа двете чекмеджета и да се получи поставка за телевизор, ще махна старите врати, всичко ще облепя с подходящо ново фолио.
Само не съм наясно как да сложа стъклени и черни врати. Как се захващат, дали някъде правят по поръчка?
Ако имате някакви идеи ще съм много благодарна за помощта.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Ако имате някакви идеи ще съм много благодарна за помощта.
Черните вратички са боядисан МДФ, поставят се нормално с панти, във Варна зная къде се предлагат, но нещо ми се види доста сложно останалото.

# 689
  • Мнения: 0
Дорис,мострите по принцип са върху чам.Отиваш в магазина и се спираш на най-близкото.Аз ти предлагам да пробваш с байц,може би тъмен дъб или орех и дъб.Успех в начинанието.

Общи условия

Активация на акаунт