от кога трябва храната на детето да не се пасира!?

  • 3 863
  • 30
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
аз все още пасирам всичко за ядене на бебка... *може би само бисквитете не пасирам.. пасирам дори пюретата на Хип и Сънвал, които са за 8-месечни бебета, защото са много едни парчета... цели грахови зърна.
Притеснявам се че може да се задави, и ми се струва малка да поемам подобни рискове  Confused

Кажете продължителното пасиране на храната вреден ли е !?

# 1
  • Мнения: 46 437
Все още пасирам някои неща, защото се дави и посинява. Детето само си покава, няма правило, валидно за всички  Wink

# 2
  • Мнения: 1 639
Аз също пасирам почти всичко .  Wink
 От няколко дена кашата с бисквита банан и мляко я правя като настъргвам банана , а преди го пасирах . Няма точна датата , детето си показва само .

# 3
  • Мнения: 140
И мен ме вълнува този въпрос.Затова преди седмица дадох за първи път от пюретата на Хип за след 8 месеца и с изненада открих,че буболинката ми не се дави дори си ги хапва с охота feeding,като прави движения наподобяващи дъвчене- все пак имаме само 4 зъбчета! Grinning
Затова от няколко дена вместо да пасирам,намачквам храната на много ситни хапчици и Алекс се справя. thumbsup
Опитах да и давам и да гризка бананче,но тя се дави,явно за гризкането сме още малки и ще изчакам.. Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 486
Сина ми е на годинка и ако всичко не е пасирано гладко се дави и не го яде. Но знам че е добре още от 8мес. да се приучават да дъвчат с венците си.

# 5
  • София
  • Мнения: 486
Сина ми е на годинка и ако всичко не е пасирано гладко се дави и не го яде. Но знам че е добре още от 8мес. да се приучават да дъвчат с венците си.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Е добре, де като пасирате храната на толкова големи деца, не им ли давате нищо да си хапват сами? Напр. бисквитка или коричка хляб? Защото моята дъщеря е доста по- малка, но си гризка сама такива работи. Няма нито един зъб, но почти не пасирам храни- пюретата са готови, от детската кухня е съобразено с възрастта, плодове давам само намачкани, попарата също вече не пасирам.
Лично аз смятам да процедирам по друг начин. Тръгнала съм в една посока и ще си я следвам. Освен, че детето само дава насоки за действие,то се развива и според това, което правиш за него.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз никога не съм пасирала но много добре съм намачквала с вилица,и ние не дъвчим все още имаме само 6 зъбчета.Пък и имах един инцидент със задавяне на малкия и се уплаших до смърт,вече експерименти не си правя Naughty.

Ако детето ви се задави недай боже,никога не го тупайте по гърба в изправено състояние,обръщате го с главата надолу и тупате между лопатките

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Е добре, де като пасирате храната на толкова големи деца, не им ли давате нищо да си хапват сами? Напр. бисквитка или коричка хляб? Защото моята дъщеря е доста по- малка, но си гризка сама такива работи. Няма нито един зъб, но почти не пасирам храни- пюретата са готови, от детската кухня е съобразено с възрастта, плодове давам само намачкани, попарата също вече не пасирам.
Лично аз смятам да процедирам по друг начин. Тръгнала съм в една посока и ще си я следвам. Освен, че детето само дава насоки за действие,то се развива и според това, което правиш за него.






Абе всичко си е до дете,като го виждам че не дъвчи трябва ли умишлено да го задавям,за всичко си има време,както с прохождането никненето на зъби проговарянето и т.н

Ако  веднъж изживееш страха който изживях аз като го видях как посиня за 1 минута не можеше да си вземе въздух от парчето банан което му беше заседнало в гърлото,няма да говориш толкова уверено,защото и аз бях като тебе уверена че моето вече дъвче ама съм се объркала явно така,че.......

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ами аз все още пасирам всичко. Даже онзи ден му приготвих пюре с грах и нещо граха не се пасира добре. Не пожела да го яде. Хапва по 4-5 лъжички, дъвче и после стиска устата. Иначе солети и хляб яде без проблем, по скоро ги смуче  newsm53.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Нищо не пасирам от доста време /Дариа е на 1г.6 м./. Нещо повече - тя самата предпочита храната й да е като за възрастни, а не кашеста - отказва да яде такава.

Спрях постепенно някъде към 8-мия месец /зъби й поникнаха на 11месец/ и то благодарение на пюретата Семпер. Те са с нарязани продукти, а мен не ми се пасираше  Embarassed, в началото просто намачквах това-онова, после спрях.

# 11
  • Мнения: 87
Ние сме на почти 11 мес. и нямаме зъби но не пасирам. Постепенно започнах да пасирам храната все по-малко и по-малко, сега само я смачквам с вилица и няма проблем тя си го стрива мужду венците и се храни добре.

# 12
  • Мнения: 1 489
Спрях да пасирам от около 9-10 месец.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Е добре, де като пасирате храната на толкова големи деца, не им ли давате нищо да си хапват сами? Напр. бисквитка или коричка хляб? Защото моята дъщеря е доста по- малка, но си гризка сама такива работи. Няма нито един зъб, но почти не пасирам храни- пюретата са готови, от детската кухня е съобразено с възрастта, плодове давам само намачкани, попарата също вече не пасирам.
Лично аз смятам да процедирам по друг начин. Тръгнала съм в една посока и ще си я следвам. Освен, че детето само дава насоки за действие,то се развива и според това, което правиш за него.
Абе всичко си е до дете,като го виждам че не дъвчи трябва ли умишлено да го задавям,за всичко си има време,както с прохождането никненето на зъби проговарянето и т.н

Ако веднъж изживееш страха който изживях аз като го видях как посиня за 1 минута не можеше да си вземе въздух от парчето банан което му беше заседнало в гърлото,няма да говориш толкова уверено,защото и аз бях като тебе уверена че моето вече дъвче ама съм се объркала явно така,че.......

Моите уважения! Страховете, които изживявам с детето си, след всичко случило се в живота ми, освен всичко друго ме правят и уверена. Изказах мнение, не съм заставала срещу никого. Честно казано слабо ме интересува кой как си храни детето.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Детето само си показва, но мисля, че трябва и да му се помогне.
Като започнахме месните пюрета за след 8-ми месец (на Хип и Семпер), които са с по-едри частици, моята дъщеря, се опита да връща хапките обратно веднага щом попаднеха в устата й, сякаш повръща, без обаче да се задавя. Ако бяхме продължили да й ги пасираме, сигурно щеше и до ден днешен да ги яде само пасирани. Ние обаче търпеливо й давахме по-малки хапки за да не се задави и да ги "обработва" по-лесно, и тя за няколко дни свикна. Дъвче си ги, нищо, че тогава имахме само 2 зъба, а от 2 седмици станаха 4. Попарата никога не сме пасирали, суровите плодове от 8-ми месец ги яде намачкани или настъргани.   

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 12:46 от nati_nat

Общи условия

Активация на акаунт