Фактори за успешна имплантация

  • 117 724
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 175
В България няма добри ембриолози, затова не е добра идея да слагаш знак за равенство между ЕТ на 5-6 ден в САЩ (Западна Европа, ИЗраел, Турция)  и в БГ...Иначе си в правото си да искаш от лекаря си да работи малко по-напреднало...

# 46
  • Мнения: 6 624
В България има добри ембриолози, и моя лекар е един от тях! Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 16 175
Е, аз пък съм си мислела. че ембиолозите са биолози, а не лекари...

# 48
  • Мнения: 6 624
Д-р Александров, при когото правя процедурите си в АГ Варна, е ембриолог, и акушер гинеколог, накратко го наричам моя лекар...а ти си мисли, каквото си искаш Laughing
 

# 49
  • София
  • Мнения: 16 175
Слава богу, дано не ми се налага да го мисля повече...

# 50
  • Мнения: 822
Слава богу, дано не ми се налага да го мисля повече...

нама, нама да ти се налага, ти успя въпреки, че те луднаха с некадърно направен ПИД, още тогава ти казах, че тези резултати са невъзможни - никога в биологията няма 100%, още повече за хромозомно неразделяне и анеуплоидия, прекрасно е че забременя, лошото е че и други момичета са изгорели по този начин....

В тази статистика има само 3 и 5 ден, 6 ден не срещнах.
Но друго ми стана интересно, за възраст над 38 повечето трансфери са на 3 ден, като бройка, не като успешни.
още в заглавието на таблицата / 3 ред/ пише ЕТ 2-3 ден срещу ЕТ 5-6 ден...., питате, а после не четете....

# 51
  • София
  • Мнения: 16 175
Eee, никой тук обаче не коментира факта, че вашия лекар никога не би ме взел за пациент...

А между другото в медицината специалност се доказва с взети специализации и дипломи, иначе аз спокойно мога да се самообявя  за доктор Шарки Лечителката Joy Joy Joy.

Принципно, когато се води някакъв спор, е редно да се цитират факти. Аз влезнах в сайта на АГ Варна, но там не пишеше за специализация на д-р К. Александров по ембриология. Това, че завежда такъв отдел не означава автоматично, че той лично е такъв (аз управлявам програмисти, но това не ме прави мен програмист).

# 52
  • Мнения: 822
Eee, никой тук обаче не коментира факта, че вашия лекар никога не би ме взел за пациент...

А между другото в медицината специалност се доказва с взети специализации и дипломи, иначе аз спокойно мога да се самообявя  за доктор Шарки Лечителката Joy Joy Joy.

Принципно, когато се води някакъв спор, е редно да се цитират факти. Аз влезнах в сайта на АГ Варна, но там не пишеше за специализация на д-р К. Александров по ембриология. Това, че завежда такъв отдел не означава автоматично, че той лично е такъв (аз управлявам програмисти, но това не ме прави мен програмист).
Shocked Shocked Shocked
а ти не си и пробвала за да твърдиш това, аз лично познавам 2 жени на твоята възраст с близнаци от клиниката, при това с недонорски Я, едната даже ми даваше много зор да отивам, когато аз още мислех....
в сайта на АГ Варна найстина не пише за специалността на Александров, но това и не е задължително да се пише в сайтовете, а не мислиш ли че той би имал право да работи в тази област, ако нямаше специалност и наистина не само че завежда ембриологията, но е и наистина ембриолог, при това най-добрия в БГ, с квалификация придобита при най-добрите световни специалисти..... И не прави каквото и да било без снимков и видео документален материал, както прочем направиха ПИД при теб в Малинов и те метнаха на донорски Я, а това се доказа съвсем грешно....

# 53
  • Мнения: 6 730
За мен темата също е интересна и се мушвам и аз в нея. Обаче ще си позволя да ви помоля за нещо. Не се карайте все заради някой лекар, нали целта на всички ни е една? Сега, че някой на някого не помогнал не значи, че не е помогнал на друг, че чак и такива крайни мнения да има и квалификации.  Моля ви се.

# 54
  • Поморие
  • Мнения: 186
Привет!
Момичета,знам,че винаги ще има примери на забременели от трансфер на 3-ти ден,с лоши ембриони,с тънка лигавица и т.н. ,обаче това са по-скоро изключения и се дължат на голяма доза късмет.Според мене правилното таймиране при ембриотрансфера е много важен фактор.Считам също,че това,че в България се практикува предимно трансфер на 3-ти ден е грешка.
Бих желала да прочета повече мнения на успели момичета,които да споделят опита си и да посочат кой е фактора,който при тях мислят,че е довел до успех.Не знам дали не може да се направи  някаква анкета и после да се обобщи.Аз не съм достатъчно компетентна да го направя.

# 55
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Да споделя , как са нещата при мен.
Аз-пушачка, мъжо, тоже. Имам СПКЯ+малко повечко килограми, не много ,но достатъчно.Мъжо- пушач, с отвратителна спермограма- 2 процента по Крюгер, операция след варикоцеле,горе-долу добра ДНК фрагментация-15 процента.
Медикаменти:
аз-Сиофор , фолиева киселина;
той-никакви;
1-во ИКСИ- минимална стимулация с Гонал по къс протокол, 7яйцеклетки , 7 оплодени,нито един ембрион с фрагментации,трансфер на 3-0ти ден на три броя, разделени на осем клетки-триплодна бременност Grinning
2-ро ИКСИ-лека стимулация с Гонал по къс протокол, 8 яйцеклетки, 6 оплодени, без фрагментации, трансфер на 3-ти ден на 2 броя, разделени на по 8 -неуспешен опит. Thinking
Моите изводи са следните:
- на първо място е важно доверието в лекаря;
-правилната диагностика;
-пункция на не много като брой ,но качествени яйцеклетки;
-спокойствието;
-воденето на нормален живот след трансфера. От лежане , смисъл няма;
НООО, най-важният фактор за успех, според мен е Божа работа! Когато Господ реши да те целуне , нищо не може да попречи на една процедура!
УСПЕХ, МОМИЧЕТА! Peace Praynig Hug Grinning

# 56
  • Мнения: 368
  Много ми хареса това-  Господ да те целуне
 За мен това е истината. Praynig Praynig Praynig
 Имам ин витро,икси и зет  -все + ,така че БОЖА РАБОТА  !!!
Годинките не ми са малки-39,но....

# 57
  • Мнения: 746
Запис да ви следя Peace Интересна тема Wink

# 58
  • Мнения: 2 153
Запис и от мен. Много ме вълнува темата!

# 59
  • Мнения: 4 651
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?

Общи условия

Активация на акаунт