Мързелива тема

  • 6 894
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 120
Решила съм да подаря на мъжа ми за рождения му ден хамак- в чест на започващия строеж на новата ни къща. Да знае , че един ден патакламата ще свърши и  ще се опъне блаженно в хамака. Видях няколко сайта. Има доста богат избор. Сигурно има и в Бриколаж или Практикер-не съм гледала още. Питането ми е следното. Тези които са с плат - не запарват ли в горещините. Онези старите - плетените бяха много проветриви ,но много убиваха. Споделете собствен опит, моля

# 1
  • Мнения: 26
Ето този хамак купих това лято и използвахме с удоволствие цялото семейство. Материята е 100% памук, изобщо не запарва. Има страхотни цветове! Заедно с необходимите части за закрепване излезе около 170 лв. Необходимото ти разстояние между двете точки на закрепване е 3,5 - 4 м.

# 2
  • Мнения: 120
Благодаря, mamche2.Точно това си харесах и аз .
 http://www.sterado.biz/products.php?cat=8&scat=21
Този също ми хареса. Цените са малко по- ниски,но пък няма избор на цветове.

# 3
  • Троян
  • Мнения: 141
Определено тези с въженцата не са най-удобни,врязват се в тялото.Веднъж съм се люляла на такъв от плат и беше супер удобен.

# 4
  • Мнения: 120
Много са красиви тези от плат . Надявам се ,че платовете и цветовете им са трайни- не избеляват и не стават на топчета.

# 5
  • Мнения: 6 295
Нealthi, ти само външен хамак ли търсиш? Simple Smile

Това е нашият хамак, който обаче си виси целогодишно в хола. Любимо кътче за четене и релакс. Много е удобен! Допълва идеално къта за разговори, тъй като е срещу дивана. Когато имаме гости, винаги някой се настанява там.



Тук има снимки на хамаци в интериора: Heavenly Hammocks In The Home.

Но независимо къде ще го окачите, със сигурност идеятата ти за подарък е добра. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 26
И аз замислям покупката на такъв тип люлка за детската стая, само не знам дали няма да настъпи борба за нея в началото Laughing. Такива люлки имаше на две от дърветата в двора на един малък хотел лятото. Иначе хамака изпрах след употреба в края на сезона, защото го бяхме забравили навън в една лятна буря и беше се напълнил с шишарки, пуснали смола. Не си промени цвета, а на топчета няма да стане, защото е чист памук. Хубав подарък, и още по-добре, ако може отсега да го използва Simple Smile

# 7
# 8
  • Мнения: 120
EFFENBERG, благодаря, аз също тръгнах в информацията си за съвременните хамаци от  сайта на Сторадо.Хубави са им нещата , но май няма избор на цветове- трябва да отида на място.Mamche2 това е полезна информация, че след дъжд и бури и пране на смола си запазва цвета LaughingBarbabeau,много са красиви интериорните идеи. Аз съм убедена , че ще направя място в хола или на терасата на строящата се къща за един такъв хамак. И той естествено ще се премести. Тези хамаци- кресла на мен страхотно ми харесват- може би ще си го подаря за мен ...някога

# 9
  • Мнения: 0
Моля newsm03! Всъщност основното решение е дали хамакът да бъде с носещи рейки или не. И двете си имат предимства и недостатъци. Знам го от личен опит newsm53

# 10
  • Мнения: 120
Моля newsm03! Всъщност основното решение е дали хамакът да бъде с носещи рейки или не. И двете си имат предимства и недостатъци. Знам го от личен опит newsm53
Сподели доводите със или без рейки. Аз си спомням от моя детски хамак / срейки /, че стоеше в цялата си ширина и можеше да се ляга и напряко. Но това са детски стари спомени

# 11
  • Мнения: 120
Еффенберг, какви са предимствата и недостатъците на хамаците с рейки и без рейки. Сподели , моля те твоя опит. Че датата на събитирто наближава , а аз още не съм взела подаръка.

# 12
  • Мнения: 0
Ами с рейки платът като цяло е по-изпънат и не те захлюпва като мумия. Но от такъв с рейки се пада много по-лесно, особено ако ще се ползва от (малки) деца. Без рейки е доста по-компактен при нужда от пренасяне и един голям плюс - пере се много по-лесно. Още нещо - на хамаците с рейките може да им се счупят от натоварването .....рейките. При другите този риск го няма Grinning
Успех! Peace

# 13
  • Мнения: 120
Благодаря. На финалната права на избора съм. Днес ще ходя да ги гледам. Както споделих в началото подаръкът е за РД на мъжа ми И ми минават гаднярски идеи да му взема един Пейнт Зум Mr. Green да си отработи , а не  съоръжение за релакс , ама не съм такъв човек Laughing

# 14
  • Мнения: 22 867

Този от Айко дали  е удобен, как ви се струва?

# 15
  • Мнения: 6 295
Сигурно е удобен, но специално за мен това нещо отдолу, за краката, е грозно.
Абсолютно излишно е, ако хамакът се монтира на такава височина, че седналият човек да може да стъпва спокойно на земята/пода.

# 16
  • Мнения: 22 867
Сигурно е удобен, но специално за мен това нещо отдолу, за краката, е грозно.

Аз му се вгледах заради окачването, не се вижда добре на снимките, но ми се струва, че ще се закачва добре на клон на дърво например, или на кука/халка на таван. newsm78 Добре е да го видя на живо. Peace

# 17
  • Мнения: 6 295
Нашият хамак е с такъв тип въртяща се двойна халка, през която се прекарва въже и се монтира, където и както е нужно.

# 18
  • Мнения: 22 867
Нашият хамак е с такъв тип въртяща се двойна халка, през която се прекарва въже и се монтира, където и както е нужно.

Вашият е много красив и се вписва чудесно! На тоя му хвърлих око, защото имаме от големите, но винаги е трудно да го завържем някъде из двора, все му търсим място, няма специална стойка, а този  лесно ще се закачи за клон и няма да ми създава вълнения. А за стъпенката дори си помислих, че може би ще е удобна, за да не му висят краката на човек. newsm78 Всичкото това, защото го видях случайно в сайта на АЙКО, не ми е попадал такъв модел, но, ако ми хареса на живо, ще го купя, те и парите са му толкова. Peace

# 19
  • Мнения: 6 295
Решението за висящите крака е добре премерената височина. Понеже в такъв хамак-стол, обикновено човек доста потъва назад. После е трудно да станеш (понеже не ти се иска:)))))) шегувам се), ако нямаш земя под краката, на която да стъпиш и да се изтласкаш. Ако човек трябва да изнесе тежеста си на тази висяща подпорка, не знам как ще е. Трябва да се пробва.

Ние сега се занимаваме точно с двора и понеже е малък, няма големи дървета, една от задачите ми е да измисля къде и как може да се закачи голям хамак. Специалните стойки не ми допадат, ще търся решение без такава. Ще използвам някак оградите. Thinking

# 20
  • Мнения: 22 867
........ Специалните стойки не ми допадат, ще търся решение без такава. Ще използвам някак оградите. Thinking

Хубаво се спи в големия хамак  Grinning, понеже използваме двора на майка, той не е толкова голям, че да слагаме постоянна стойка за хамака, пък и на мен нещо не ми харесват особено, поне тези, които съм виждала. Обикновено го връзваме за две дървета, майка малко мрънка, че не било хубаво за дърветата, плодни са, за едни пилони на асмата пробваме, но там не е толкова удобно, все има нещо да пречи. Нашата ограда е откъм пътя, в смисъл тая, която би могла да се използва, и не е много удобно, там постоянно има движение. Останалата не става, слаба е. Даже си помислих, ако накача два-три от тези седящите по съседни дървета, ще може и да си разговаряме спокойно, като на столове. Не че майка пак ще е много доволна. Е, като се сдобия със собствен двор, няма да имам проблеми, надявам се! Peace

# 21
  • Мнения: 1 313
Можете ли да ми кажете магазини (не онлайн, а реални), в които има избор на хамаци и стойки за тях? Търся за подарък, за тераса, която е открита и трябва да има стойка.

# 22
  • Мнения: 0
На мене лично ми се струва удобен, колкото обувките на девойката Laughing Ако е стол, следва да има нещо, на което може да си облегнете гърба, но тук май не се получава точно така. Ако пък идеята е да легнете, защо е тази стъпенка за краката?!
От снимката все пак е видно, че е удобен поне за акаща поза newsm10

# 23
  • Мнения: 6 295
На мене лично ми се струва удобен, колкото обувките на девойката Laughing Ако е стол, следва да има нещо, на което може да си облегнете гърба, но тук май не се получава точно така. Ако пък идеята е да легнете, защо е тази стъпенка за краката?!
От снимката все пак е видно, че е удобен поне за акаща поза newsm10

Много оригинално. Grinning
Всъщност аз мисля, че въпросната снимка е монтаж и момичето изобщо не седи в хамака към момента на снимката, но това е друга тема, пък и е само едно мое впечатление...
Колкото до столовете за релакс по принцип (Eames, Lounge Chair), идеята е не точно да се легне, но не и да се седне с изправен гръб. Това да не е стол за трапезария, където ще се храним "акуратно".

# 24
  • Мнения: 120
Можете ли да ми кажете магазини (не онлайн, а реални), в които има избор на хамаци и стойки за тях? Търся за подарък, за тераса, която е открита и трябва да има стойка.
http://www.sterado.biz/products.php?cat=8&scat=21Ето от тук аз взех подаръка на рожденника.Точно този хамак , който взех го няма в сайта , защото аз взех единствения и са го свалили от наличности ,но има такъв стол - Колумбина Манго.Много са красиви.100% памук , без рейки,голям, май се води двоен.Направо можеш да се завиеш с него. За пролетта ще си взема за мен един стол в подобен десен - страхотни са столовете там - немски с много хубав плат и десени. Има и стойки.
 labrex Продавачът ми показа на каталога на фирмата едни много интересни стойки за шезлонг,като триножник , но висок/ всъщност като колчетата за палатки но високи - само от едната страна , а от другата се закача на дърво. Така може и да се върти около дървото / отмък-примък/ Laughing

# 25
  • Мнения: 22 867
labrex Продавачът ми показа на каталога на фирмата едни много интересни стойки за шезлонг,като триножник , но висок/ всъщност като колчетата за палатки но високи - само от едната страна , а от другата се закача на дърво. Така може и да се върти около дървото / отмък-примък/ Laughing

healthi, благодаря за инфото  bouquet, такава стойка наистина би свършила работа! В  Колумбините и аз се заглеждах, удобни изглеждат дори на снимките. Peace

# 26
  • Мнения: 1 313
healthi, този сайт го разглеждах и ми харесаха, но ми се искаше да видя на живо какво купувам. Особено стойките ме притесняват - искам да съм сигурна, че са стабилни. За съжаление днес след серия звънене и обиколки по магазините разбрахме, че това е сезонна стока и тъй като сега не е подходящ сезон, никъде не можем да ги видим, само можем да поръчаме.

# 27
  • Мнения: 120
Арлина, на място в магазина имаше една стойка със закачен хамак, но тези като триножник са по каталог в момента ,наистина.Дано намерите някъде . Иначе хамаците си ги има на живо.
Много се хареса моя подарък. Мъжа ми каза , юе ако съм му го подарила миналата година нямало изобщо да започва строежа на къщата Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт