ДЕКЕМВРИйчето расте - още има накъде

  • 23 303
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 181
докато дремна малко и-нова тема!Супер сте!А какви са тия толкова много ФМ?Аз съм била само на една през юли месец... Rolling Eyes

# 32
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Аз реших да пропусна третата ФМ - първо като гледам момата хич не ще да се показва, също като батко си. Предният път гледахме органите. То пак не е 100% гаранцията, че всичко е ок. С малкия направих и трите ФМ и не се видяха проблемите с бъбреците.

# 33
  • Мнения: 4
запис и от мен

# 34
  • Мнения: 0
Привет и от мен в новата тема.
Връщам се от третата ФМ, всичко е в норма, Марков каза, че няма забележки  Simple Smile
1050 г е, а някой питаше за мерките на главата- 6,99 см, като терминът ми е 20.12 по дата на последния цикъл.

На dimitrina8405 точно това ѝ трябваше май. Явно си е в норма, нали?
 
 

# 35
  • Мнения: 473
Mersi за новата темичка.   bouquet

Ето малко инфо за ФМ:

Първата се прави в 12тa седмица. Втората между 18 и 20тa седмица, а третата в 34та седмица.

Третата ФМ се прави за да се види:
1. Местоложението на плацентата.
2. Колко е пораснал бебока.
3. Дали пъпната връв не се е увила около вратлето.
4. Количеството на амниотичната течност.
5. Как е разположен бебока, дали е в позиция за раждане.
6. Теглото на бебока.
7. Цялостта на диафрагмата (sorry тук малко ме затрудни превода).
8. Да се видят стомаха, бъбреците, таза и пикочния мехур.
9. Диаметъра на главичката на бебчето.

Доколкото знам в Бг се полагат 3 ФМ по здравна каса. Не виждам смисъл да се пропусне някоя от тях, тъй като и трите са важни.  Peace

# 36
  • Мнения: 0
Mersi за новата темичка.   bouquet

Ето малко инфо за ФМ:

Първата се прави в 12тa седмица. Втората между 18 и 20тa седмица, а третата в 34та седмица.

Третата ФМ се прави за да се види:
1. Местоложението на плацентата.
2. Колко е пораснал бебока.
3. Дали пъпната връв не се е увила около вратлето.
4. Количеството на амниотичната течност.
5. Как е разположен бебока, дали е в позиция за раждане.
6. Теглото на бебока.
7. Цялостта на диафрагмата (sorry тук малко ме затрудни превода).
8. Да се видят стомаха, бъбреците, таза и пикочния мехур.
9. Диаметъра на главичката на бебчето.

Доколкото знам в Бг се полагат 3 ФМ по здравна каса. Не виждам смисъл да се пропусне някоя от тях, тъй като и трите са важни.  Peace



Нито една ФМ не е по здравна каса. Всичко е по желание.

# 37
  • Мнения: 509
Lara,
ФМ в БГ се заплаща, не се поема от здравната каса, аз съм осигурена допълнително и от там ми поемат само 3, а на мен този път ми се налага да правя всеки месец. Жалко, но факт. Иначе си права, че е важно изследване, дори според мен повече от БХС  newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 2 104
Привет и от мен в новата тема.
Връщам се от третата ФМ, всичко е в норма, Марков каза, че няма забележки  Simple Smile
1050 г е, а някой питаше за мерките на главата- 6,99 см, като терминът ми е 20.12 по дата на последния цикъл.

На dimitrina8405 точно това ѝ трябваше май. Явно си е в норма, нали?
 
 

В норма е според лекаря, аз не разбирам:)

# 39
  • София
  • Мнения: 85
Mersi за новата темичка.   bouquet

Ето малко инфо за ФМ:

Първата се прави в 12тa седмица. Втората между 18 и 20тa седмица, а третата в 34та седмица.

Третата ФМ се прави за да се види:
1. Местоложението на плацентата.
2. Колко е пораснал бебока.
3. Дали пъпната връв не се е увила около вратлето.
4. Количеството на амниотичната течност.
5. Как е разположен бебока, дали е в позиция за раждане.
6. Теглото на бебока.
7. Цялостта на диафрагмата (sorry тук малко ме затрудни превода).
8. Да се видят стомаха, бъбреците, таза и пикочния мехур.
9. Диаметъра на главичката на бебчето.

Доколкото знам в Бг се полагат 3 ФМ по здравна каса. Не виждам смисъл да се пропусне някоя от тях, тъй като и трите са важни.  Peace


Точно тези неща гледахме до преди малко с д-р Павлова, всичко е наред, малчо е 1100 гр., всичко е в норма, каза че няма как да родя 4 кг бебе с моите мини габарити. Иначе Лара, в БГ по касата не се полагат ФМ изобщо. Правиш по желание, а ако има съмнения за проблем и наблюдаващия иска да те прати, не знам как процедират.

Вагабонд, и ние много искахме да му видим муцунката, но и този път /4-та ФМ пак се беше залепил за плацентата и ще си чакаме до декември/. Ако Марков ти е казал, че няма нужда, не ходи само заради снимките, че виж при нас как пак реши да се крие малкия. Цената е 100лв без диск, с диск не знам колко е, но още 10-20 лв. май.

Димитринка, ако тоя болничен ти е 30 дневен и издаден с ЛКК и прекъсване от два дни, 100% НОИ
 ще ти го върнат, защото така е в нарушение на незнамсикой член от закона. На мен ми се случи и е голям филм, по-добре си настоявай отсега да ти го направи и за двата дни, няма значение почивни - непочивни, НОИ гледат датите, така ми обясниха от отдел "Болнични".  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 85
Lara,
ФМ в БГ се заплаща, не се поема от здравната каса, аз съм осигурена допълнително и от там ми поемат само 3, а на мен този път ми се налага да правя всеки месец. Жалко, но факт. Иначе си права, че е важно изследване, дори според мен повече от БХС  newsm78

Към кой фонд си, аз не знам дали имам лимит за брой ФМ?  newsm78 Тази от днес ми е 4-та.

# 41
  • USA
  • Мнения: 1 323
Хоп и аз да се запиша и отивам на преглед да видим колко съм пораснала Simple Smile

# 42
  • Мнения: 509
Lara,
ФМ в БГ се заплаща, не се поема от здравната каса, аз съм осигурена допълнително и от там ми поемат само 3, а на мен този път ми се налага да правя всеки месец. Жалко, но факт. Иначе си права, че е важно изследване, дори според мен повече от БХС  newsm78

Към кой фонд си, аз не знам дали имам лимит за брой ФМ?  newsm78 Тази от днес ми е 4-та.


Дженерали Закрила, но според мен това зависи от това как е сключен договора с работодателя ти  newsm78

# 43
  • Мнения: 473
Mersi за новата темичка.   bouquet

Ето малко инфо за ФМ:

Първата се прави в 12тa седмица. Втората между 18 и 20тa седмица, а третата в 34та седмица.

Третата ФМ се прави за да се види:
1. Местоложението на плацентата.
2. Колко е пораснал бебока.
3. Дали пъпната връв не се е увила около вратлето.
4. Количеството на амниотичната течност.
5. Как е разположен бебока, дали е в позиция за раждане.
6. Теглото на бебока.
7. Цялостта на диафрагмата (sorry тук малко ме затрудни превода).
8. Да се видят стомаха, бъбреците, таза и пикочния мехур.
9. Диаметъра на главичката на бебчето.

Доколкото знам в Бг се полагат 3 ФМ по здравна каса. Не виждам смисъл да се пропусне някоя от тях, тъй като и трите са важни.  Peace



Нито една ФМ не е по здравна каса. Всичко е по желание.

Преди няколко месеца бях питала и мисля, че някой беше казал, че се полагат по здравна каса и затова останах с това впечатление, но явно нещо не сме се разбрали. Тук както на работещите, така и на неработещите майки им се полагат.  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 85
Lara,
ФМ в БГ се заплаща, не се поема от здравната каса, аз съм осигурена допълнително и от там ми поемат само 3, а на мен този път ми се налага да правя всеки месец. Жалко, но факт. Иначе си права, че е важно изследване, дори според мен повече от БХС  newsm78

Към кой фонд си, аз не знам дали имам лимит за брой ФМ?  newsm78 Тази от днес ми е 4-та.


Дженерали Закрила, но според мен това зависи от това как е сключен договора с работодателя ти  newsm78

Аз съм към Евроинс и не знам как е сключен договора, може да звънна да ги питам, пък квото стане - без друго прегледа мина, здраве да е, поне знаем със сигурност, че малкото е добре, а и вече се е обърнал с главичката надолу.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт