Как да отворя хранителен магазин

  • 16 277
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте искам да отворя хранителен магазин но почти не намирам информация в интернет за изискаванията.Ако някой знае нещо ще съм много благодарна да споделите с мен.

# 1
  • Мнения: 5 462
Искаш да се бориш с големите вериги ли ? Shocked
Не предполагах , че има все още такива ентусиасти ! Joy

Това за кой град става дума ?
И какви изисквания по конкретно те интерисуват ?Най добре да отидеш в РИОКОЗ , предполагам че там биха ти дали някакво инфо .
Но много общо си задаваш въпроса , кажи кво те интерисува.
Питай момичетата от темата "Идеи за бизнес ".

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=601212.390;topicseen

# 2
  • Мнения: 3
Ами например ме интересува къде се издават разрешителните за работно време и какви са за денонощен магазин

# 3
  • Мнения: 1 092
За да ти издадат разрешително за денонощен трябва първо да ти издадат разрешително от пожарната и да ти направят замерване на шум.
Отделно се издава разрешително от ДВСК и ХЕИ.

Отиди в общината и там ще ти обяснят.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 991
имай впредвид и помещението, което ще е магазин. ако не е съществуващ магазин трябва да имаш проекти за промяна на предназначението по части електро, вик, овк, архитектура и конструкции.

# 5
  • Мнения: 2 653
Днес имах ядове с некомпетентен персонал в едно подобие на сладкарница до нас. За това ще си позволя да дам неискан съвет:
Виждам , че не знаете за основни неща при отварянето на магазин. Помислете дали ще се справите и каква е истинската причина да отворите магазина. Не бъдете поредният търговец , 'щото нямате с какво друго да се занимавате. В гаражите под съседния блок са се наредили- хр. стоки, цветя, "фешън бутик", хр стоки, цветя , "сладкарница" и така до безкрая... проучете всичко, моля Ви , не ни заливайте с посредствени препродавачници!

Ако заслужавате , то Ви пожелавам успех!

# 6
  • Мнения: 5 462
Днес имах ядове с некомпетентен персонал в едно подобие на сладкарница до нас. За това ще си позволя да дам неискан съвет:
Виждам , че не знаете за основни неща при отварянето на магазин. Помислете дали ще се справите и каква е истинската причина да отворите магазина. Не бъдете поредният търговец , 'щото нямате с какво друго да се занимавате. В гаражите под съседния блок са се наредили- хр. стоки, цветя, "фешън бутик", хр стоки, цветя , "сладкарница" и така до безкрая... проучете всичко, моля Ви , не ни заливайте с посредствени препродавачници!

Ако заслужавате , то Ви пожелавам успех!
Еййй бравоооо , един да ви го каже Право Куме в Очи !!!
Поздравления .
И на мен ми писна от разни гадни сбутани в разни гаражчета бакалии , продаващи на по високи цени от големите вериги  продукти при съмнителни хиг. условия.
И без това е крайно време всички комперации с подобни гаражи превърнати в магазинчета да се върнат обратно в истинското им предназначение.
Особено в централните райони където няма къде да спре човек от коли стоящи навън на улицата а не в гаражите си !!!
Да не говорим , че масово собствениците на подобни препродавачници не плащат заплати за осигуровки пък изобщо не говорим , лъжат и мамят на общо основание макар и на дребно.
Примери за измами и мошеничества на дребно , мога да дам колкото искате.
Ама и без това стана дълго , та примерите ще си ги спестя , щото всички ги знаем.

# 7
  • Мнения: 3
Смятам да отворя голям магазин в малък град госпожи или госпожици!Все пак благодаря за съветите но много се отклонявате от темата!Ако имате какво да кажете на тези хора направете си тема и си пишете на воля но моля ви не ме нападайте без причина.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 991
Имаш ли съществуваща сграда или ще строиш?

# 9
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Смятам да отворя голям магазин в малък град госпожи или госпожици!Все пак благодаря за съветите но много се отклонявате от темата!Ако имате какво да кажете на тези хора направете си тема и си пишете на воля но моля ви не ме нападайте без причина.

1. Нямаш дори идея как се отваря магазин
2. Голям магазин + малък град
3. Идеята ти не е добра. Почни с малък магазин за да имаш поне някакъв опит.

# 10
  • Мнения: 5 462
Смятам да отворя голям магазин в малък град госпожи или госпожици!Все пак благодаря за съветите но много се отклонявате от темата!Ако имате какво да кажете на тези хора направете си тема и си пишете на воля но моля ви не ме нападайте без причина.
Не ми казвай само , че не си очаквала да получиш и критики и нападки ?
Питаш и искаш съвет , а когато някой с повече опит ти го даде е лош , нападателен и прочие ..
Не питай тогава , не очаквай отговори и се оправяй сама както другите минали отдавна по твоя път.
Направо не те разбирам , много си обидчива и звучиш леко високомерно на фона на неопитноста си , което за мен е потресаващо и много неприятно.

# 11
  • Мнения: 3 405
Маркрит, прескачай ги бакалиите като те дразнят. Лесно е  Grinning

Няма лошо, че авторката събира информация.

# 12
  • Мнения: 5 462
Маркрит, прескачай ги бакалиите като те дразнят. Лесно е  Grinning

Анджелина, авторката пита и аз си дадох моето мнение.
Друг е въпроса , че на нея нещо не и хареса .
Къде е проблема ?Може би за отговор се брои само положителния.Rolling Eyes Shocked Tired

# 13
  • Мнения: 5 462
Смятам да отворя голям магазин в малък град госпожи или госпожици!Все пак благодаря за съветите но много се отклонявате от темата!Ако имате какво да кажете на тези хора направете си тема и си пишете на воля но моля ви не ме нападайте без причина.
Е колко голям ?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 991
Маркрит, прескачай ги бакалиите като те дразнят. Лесно е  Grinning

Анджелина, авторката пита и аз си дадох моето мнение.
Друг е въпроса , че на нея нещо не и хареса .
Къде е проблема ?Може би за отговор се брои само положителния.Rolling Eyes Shocked Tired

за отговор се брои този, който помага...

# 15
  • Мнения: 5 462
Маркрит, прескачай ги бакалиите като те дразнят. Лесно е  Grinning

Анджелина, авторката пита и аз си дадох моето мнение.
Друг е въпроса , че на нея нещо не и хареса .
Къде е проблема ?Може би за отговор се брои само положителния.Rolling Eyes Shocked Tired

за отговор се брои този, който помага...
ooooh!
И от тези отрицателните , може да вземе нещо полезно стига да иска .

# 16
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Може, ама вие така я напъплихте авторката, че не знам какво точно ще вземе. Много ми е забавна заблудата, че в големите вериги всичко е по правилата и храните са дъ бест! И едва ли не в малките бакалии всички са потенциални престъпници от една или друга гледна точка.
Аз лично не мога да й помогна на авторката, но й желая успех. Защото мвого по-добре е да се опиташ да се бориш на пазара, отколкото да висиш примерно на социални помощи и после да виеш по форумите как държавата ти давала малко деЦки (не визирам авторката, говоря по принцип).

# 17
  • София
  • Мнения: 2 991
и аз с малко офф, забелязала съм, че в малките магазини нещата са винаги по-пресни и с по-дълъг срок от големите. обяснявам си го с това, че зареждат по-често и не им се залежава стоката, което го предпочитам пред това да си купя хляб и на другия ден да трябва да го изхвърля Peace

И от тези отрицателните , може да вземе нещо полезно стига да иска .

например? да не се опитва да отвори магазин, защото ще му накриви на някой шапката ли?

# 18
  • Мнения: 4 569
От кой град си?

# 19
  • Мнения: 5 462
 Crazy
Не сте в ред , честно . Joy

# 20
  • Мнения: 5 462
Да и мен ме интерисува за кой град или село става дума ?
И колко години си работила Силвия в търговията ? newsm78

# 21
  • Мнения: X
Не знам защо се възмущавате на отрицателните мнения,но ....
Определено авторката и идея си няма с какво се захваща.Всичката бумащина и бюрокращина по откриването на "голям магазин" ще й отнеме поне половин-една година ,и ще й скъса нервите . Още преди да е започнала.
Да не говорим за после,ако продаваш повече от 500 артикула....какво писане,следене и изобщо какъв ангажимент си е.
А подбора на персонал.....Ама спирам до тук,да не я отчайвам много предварително.

Виж ,ако е имала идеята ,че да имаш магазин е да заредиш 100 вафли,150 кроасана  и 200 хляба и да седнеш отпред да пушиш,докато влезе бабата за хляб.....Ех,идилия!   
    Grinning

# 22
  • Мнения: 3 405
Авторката е голямо момиче и би могла да прецени дали си струва риска. Аз и желая успех! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 653
Просто не мога да повярвам! Ще тръгна аз да правя голям супермаркет(както в последствие беше уточнено), денонощен и ще чакам за инфо от форум бг мамма!?!

И за да не е спам ще и дам съвет: Намери си счетоводител- добър  и една секретарка да ходи да чака по опашки за документи. Голям бизнес(пък и за всякакъв май важи) се започва с адвокат и счетоводител.

И пак моля, моля, моля! Направете добър подбор на персонала, и лично се занимавайте с магазина.
И Markrit е казала, че и от негативните мнения може да се извлече съвет. Стига наистина да търсиш съвети и да се бориш за нещо.
УСпех ,ако ще правиш нещо добро за клиентите!

# 24
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Американски форум: Споделяш проблем и ти дават идеи за решение.
РУски форум: Споделяш проблем и останалите споделят своите.
Български форум: Споделяш проблем и всички вкупом започват да ти обясняват колко си тъп.
(Не съм го измислила аз, де толкова акъл у мен  Grinning)

# 25
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Гледай пък аз как ги виждам нещата и защо съм критичен:

1. Родителите на жена ми имат няколко магазина в малък град с ограничен асортимент. Бумащината е невероятна, познанията които трябват също не са малко.
2. Работя в голяма верига и мога да кажа че в голям магазин с над 500 артикула пък необходимото ноу-хау / софтуер, хардуер, обучение на персонал и т.н. / си е толкова важно за ефективната работа на магазина че ако някой с нулев опит опита да отвори магазин с повече от 50-ина артикула такъв фалит ще си оформи сам че просто свят ще му се завие.

Ще задам и един въпрос за да не са само общи приказки: В голям магазин с 500 и повече артикула от които минимум 50% са със срок на годност, как точно ще се следи годността - ръчно бройка по бройка ли? Знаеш ли колко от складовите софтуери работят с партиди и срок на годност?

Съвета ми пак е - почни с квартален магазин тип гаражче и като изучиш тънкостите тогава скачай нагоре.



# 26
  • Мнения: 2 161
Смятам да отворя голям магазин в малък град госпожи или госпожици!Все пак благодаря за съветите но много се отклонявате от темата!Ако имате какво да кажете на тези хора направете си тема и си пишете на воля но моля ви не ме нападайте без причина.
Отвори направо МОЛ. Личи си, че ще го въртиш по-добре от Стефан Данаилов.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 444
Здравей,Силвия!Аз имам точно такъв бизнес,магазина ми е 60 кв и има доста работа по него,работим семейно(задължително е ако си в квартал.По същество:статут за помещението,че е магазин,хеи за да получиш разрешение да го отвориш(удостоверение),касов апарат,съответно сервиз от който ще го регистрират,ще плащаш и такса за апарата,че е легален,НАП,НОИ,система за самоконтрол,трудова медицина,някоя фирма да ти огледа контактите в помещението и лампите,дали са вредни(документ удостоверяващ,че всичко е ок)срещу 120 лева еднократно,кантар,също документ,че е минал през метрология  и много пари за зареждахе Moneyа ако ще продаваш и цигари-митница Thinkingдали ти казах всичко!!!!УСПЕХ И МНОГО ТЪРПЕНИЕ Wink

# 28
  • Мнения: 4 569
Авторката, какво реши?

Баси, ние тук се хабим залудо...

# 29
  • Мнения: 9 990
Не знам за бумащините и софтуера, но, ако е в жилищна сграда обезателно се огледай за съседите отгоре-дали са склонни да им спират камиони да зареждат през 5 минути.Да не летят домати и яйца после от етажите и да ти целят я доставчика, я клиента евентуален.Т.е.-иска се разрешение от живущите, събират се подписи и т.н.Един неискащ може да има и да минете метър и с него-но да е от другата страна балкона му-инак-доматите от балкона са в кърпа вързани.

# 30
  • Мнения: 5 462
Тя ще прави МОЛ , не я мисли. Crazy

# 31
  • Мнения: 54
В тия трудни времена ако човека не е наясно с естеството на това, което иска да прави и се захваща с него, или е много глупав, или има много излишни пари и дори да ги загуби, а това почти със сигурност ще стане, освен ако не е скрит талант, който ще изненада всички, та дори и да ги загуби, няма да му пука особено.Ако е така, давай дерзай, ако не е така - само се огледайте около вас ежедневно колко магазина отварят и затварят вече ежедневно.Имам опит в търговията, хранителните магазини вече са със начертани мишени на гърба си.Съжалявам, че е така, аз правя всичко възможно да стимулирам дребния бизнес, но борбата е неравна за тях.С някои малки изключения разбира се.

# 32

Общи условия

Активация на акаунт