Връзките на обувките

  • 12 945
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
На колко години децата ви се научиха да си връзват връзките на обувките?

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Simple Smile почти на 6 е и още не може... т.е. до възелчето се научи, но фльонгата нъцки... обаче, той реално до сега обувки с връзки само веднъж е имал като беше на 1 година. В детската са заявили по възможност с такива да не ги водим, така че реално много, много няма и къде да се учи на това...пробвали сме отделно с връзчица върху предмет...но и аз не упорствам, за радост производителите бълват обувки с лепки. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
В нета четох за деца на 3 и под 3 годинки, които сами си връзват връзките  Thinking

Ето няколко метода (ако можете да си представите):
Заешки ушички
Може би най-достъпния метод за обучение на децата да завързват обувките си е "Заешки уши".
- Кажете на детето си, че трябва да направи връзките на обувките като "уши на заек";
- Първо трябва да осигурите възел на главата на зайо. Вземете връзките и ги преметнете на "Х", после вземете едното ухо, промушете го в основата на "Х"-а и дръпнете краищата да се стегнат.
- Кажете "Сега трябва да дадем на зайчето уши". Направете връзките във форма на заешки уши.
- После кажете на детето, че "трябва да завържете ушите, за да не паднат". Направете още един "Х", използвайки "заешките уши", промушете едното ухо под хикса и затегнете.

Катеричката и дървото
Това е забавен метод, който използва детска приятна история и движения, които помагат на децата да разберат и запомнят основните стъпки за завързването на обувките.
- Кажете на детето, че прави "коренът на дървото", когато вързва началния възел.
- Направете дърво от дълга и тънка клупа; детето да задържи клупата с дясната си ръка.
- С лявата ръка да държи другата връзка и му кажете, че катеричка обикаля дървото, скача в дупката под дървото и излиза от другата страна (то ще се нуждае да прехвърли ръцете си, което може да е трудно за някои деца).
- Много родители предпочитат този метод, защото той учи децата да завързват обувките си на една клупа.

Бързо мушкам в примката
Това е най-малко детския, но доста запомнящ се начин да научим детето да завързва обувките си на една клупичка. Учете детето си да завързва обувките по традиционния метод, но докато го учите повтаряйте "Правим примка, мушкаме и дърпаме". Правете това отново и отново, като повтаряте тази прости инструкции всеки път, когато детето започва да завързва обувките си, докато това не му стане втора природа.

# 3
  • Мнения: 11 870
Сега се замислих, че моето  не  е  имало обувки с  връзки, а  само с лепки.Дали не е грешка?

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Н а т и - има такива деца... купували са им такива обувки, изпитвали са нужда... аз до миналата година помня, как детето ми разказваше, че не знам си кой ходел с обувки с връзки на детска и  госпожата само се оплаквала и му казвала, родителите да купят с лепки, че на 30 деца не можела да връзва сама връзките(не че 30 ходят така).... тя явно за някои дори когато носят е затруднение и до по-късно.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Точно затова искам да си сверя часовника и да разбера в масовия случай кога детето придобива това умение. Струва ми се нереално дете на 3 годинки да може да го прави, освен ако е някой супер лесен възел, за който не знам нищо.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Сега се замислих, че моето  не  е  имало обувки с  връзки, а  само с лепки.Дали не е грешка?
И у нас е така, затруднява ме да помагам с връзването. Но имаме едно такова - http://malchugani.com/components/com_virtuemart/shop_image/produ … 618d2_130x130.jpg и уж се упражняваме вкъщи. Ама моите деца не харесват тази играчка, скучна им е. Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Точно затова искам да си сверя часовника и да разбера в масовия случай кога детето придобива това умение. Струва ми се нереално дете на 3 годинки да може да го прави, освен ако е някой супер лесен възел, за който не знам нищо.
защо да е нереално, просто  е имало кой и защо да го учи, детето самото също е имало желание и му е било интересно да се научи.

# 8
  • Мнения: 4 841
Еееее, хайде сега - двегодишни работят с графични програми и си търсят клипчета в ютуб, що пък тригодишните да не могат да връзват връзки  Sunglasses Във форумите всичко е възможно  Sunglasses

По темата - цялото семейство недолюбваме обувките с връзки - и като се замисля, май никой от нас няма... Дори туристическите ни обувки са с ципове, катарамки, коланчета и т.н. За детски обувки практични и удобни са "лепките" и циповете, за да може детето да се обслужва и само.
На синът ми напоследък купуваме елегантни обувки тип мъжки, но пак без връзки. Маратонките му също ги избираме с лепки някакви.

Ако обаче се гледа на връзването като на някакво средство за развитие на фината моторика, имаме една книжка с различни видове възли, над сто са сигурно - алпийски, моряшки, рибарски... Та синът ми и баща му си играят с часове да връзват и развързват, дори и да не си развиват каквото-там-се-развива, поне се забавляват  Simple Smile

С какви неща се гордеят хората, значи...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 571
Моят син е почти на 8 и не може да връзва обувки с връзки. Не мисля, че е проблем...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми е на 7,5 и още не може да връзва връзки. Освен това не иска да се научи, когато й предлагам. Има обувки с връзки - сутрин аз й ги връзвам. Ако случайно се развържат докато е на училище й ги връзва учителката или някое от 2-3те момчета, които можели да връзват.
Може би го използва като похват за свалка - знам ли и аз.  Whistling Каза, че като порасте мъжът й ще й връзва обувките.

Във всеки случай наблюденията ми са, че след определен номер маратонките са с връзки, не с велкро, както и дънките са с копче, а не с капса. Дариа и копчетата на дънките не може да разкопчава...  ooooh!

# 11
  • Мнения: 4 841
Във всеки случай наблюденията ми са, че след определен номер маратонките са с връзки, не с велкро,

Има, има  Peace Мъжът ми е фен на една определена фирма, и почти половината им модели в мъжките размери са с велкро или други хитри начини за затваряне и уплътняване. Аз съм фен на друга фирма, и там изобилства от избор в дамските модели. Така че от тази гледна точка, човек спокойно може и цял живот да не обуе обувки с връзки, ако не иска.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
BirdsFlu, определено се намират и с велкро - права си (нали все такива купувам), но аз говорех за масовия случай.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
мне знам ние сме до 29 номер и все още не ми е никакъв проблем да намирам с лепки.

# 14
  • Мнения: 4 555
Точно затова искам да си сверя часовника и да разбера в масовия случай кога детето придобива това умение. Струва ми се нереално дете на 3 годинки да може да го прави, освен ако е някой супер лесен възел, за който не знам нищо.
Има много голяма разлика между това какво се случва в масовия случай и кое е реалистично за 3-годишно дете.
В масовия случай децата до 3г изобщо не носят обувки с връзки, така че дори да биха могли да се научат да ги връзват, не са имали никаква възможност да се опитат.

Моята дъщеря също не е имала до сега обувки с връзки. За деца ми се струва опасно. Дори да може да ги връзва, не е изключено докато тича да се развържат, да се спъне и да падне.
Имам спомен, че нас в първи клас ни учеха да си връзваме обувките, така че предполагам това е средната възраст, в която се придобива това умение. Стига някой да те научи.
Изобщо не ми е нереалистично да го прави тригодишно.

Общи условия

Активация на акаунт