За ролята на учителя, родителя, домашното и още нещо

  • 17 776
  • 389
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 265
 В класа на сина ми имаше дете със специални нужди. Има го детето все още (аз преместих сина ми в др. училище , защото сменихме района на живеене). Но това дете вместо да го подиграват, напротив-децата го обгрижваха. И най-важното  -  класната им се занимаваше преди/след часовете с него допълнително. Няма как да зная дали с/у заплащане, но силно се съмнявам да е така, като познавам жената.  Дай шанс на детето си - премести го. И когато решиш в кое у-ще, запознай се с бъдещата класна, изтъкни причините за това свое решение и ще прецениш на място дали е свестен човек. Ако не  -  има и други училища. Но задължително работете с добър психолог. Както разбирам вашето детенце е силно психически травмирано. И има защо. Вярно е, че децата са жестоки, но ако не опиташ само можеш да загубиш. Желая ти късмет Hug

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 15:05 от didida

# 46
  • Мнения: 5
Говорих със всички наред. За късмет има родители, които разбират ситуацията и подхождат с много такт. Разбира се има още един куп подробности и обстоятелства, в които не навлизам в момента - няма нужда. Не зная как ще постъпим, но наистина съм много притеснена. Разговорите с учителите (с изключение на класната, но пък тя е новичка) общо взето са като разговор със стена - никой не иска да се нагърбва с допълнителни задължения и проблеми.  Сигурна съм, че има много решения, има какво да се направи. Притесненията ми за друго училище са, че всичко пак ще се повтори. В края на краищата едно различно дете, при това с проблемно поведение не е мечтата на нито един учител. За децата пък различните са удобна мишена.

# 47
  • Мнения: 265
Новичка класна не е подходяща във вашия случай. Гледай да попаднеш на жена с изграден вече авторитет пред децата, родителите и училищното настоятелство. И не тръгвай с нагласата, че всичко ще се повтори и че няма да е по-различно.
Вярвай в убежденията си и го направи за детето си. Нормално е детето да се озлоби като вижда само злоба и агресия насреща си. Проучи нещата около вас и го премести. Сега е малък, но след 2,3,8 години.....какъв човек ще израсне при такава обкражаваща го среда?

# 48
  • sofia
  • Мнения: 8 936
dafili, сменяйте училището, щом са ви отказали смяна на класа.
Ние сменихме само класа. В новия клас имаме млако проблеми с взаимоотношенията с група деца, но се позагладиха. Определено при новата госпожа детето работи по-добре, домашните са премерени като количество, самата тя е систематизирала много добре материала през седмицата. Информира ни на родителската кой ден по кои учебници ще учат (за БЕЛ по-конкретно).

Когато учителят не иска да сътрудничи и да помогне, няма сила на света, която да го накара да го стори.

# 49
  • Мнения: 8 567
Съчувствам ти и те съветвам да смениш училището.
Началната учителка на сина ми по отношение на децата беше безкрайно търпелива и справедлива.
Преместиха при тях детенце с проблеми, мисля, че беше нещо свързано с развитието. Учителката отделяше безкрайно много време, за да обяснява на децата, понякога се е случвало и всеки ден да го прави, докато ги учи що е то толерантност, същото правеше и с родителите.
Не зная какво точно им е говорила, но децата го защитаваха и пазеха от децата от другите класове, както и от едно-две зрънца от собствения им клас.
На ежедневните конфликти се правеше разбор в часа на класа, никога ен е оставяла спор необсъден и винаги имаше много ясна представа за това кой кога е виновен. Тези безкрайни разговори даваха сигурност на по-слабите и влияеха положително върху по-агресивните деца.
Пиша ти тези неща, за да ти кажа, че има  и други места, на които има друг начин.

# 50
  • Мнения: 5
Благодаря на всички ви за съпричастността. Не, не мога да се примиря slanchezara. Дори и малките нередности ме карат да се бунтувам, а в случая потърпевш е синът ми. Дано да успея да намеря учителя-мечта  Simple Smile, а до тогава ще се справим някак.
Под новичка имам пред вид в училището, иначе е на средна възраст и понатрупала вече опит. Има и доста ентусиазъм. Щом успява да го накара понякога да работи. И не се поддава на неговите номера в повечето случаи, защото и той си има подготвен репертоар, който прилага всеки път, когато иска да не го закачат. Давам си сметка, че е изпитание за нервите на всеки учител. Но пък и възможност за техния професионализъм. А и няма как само на него да му се обръща внимание. Второкласниците се предполага, че са в голяма степен самостоятелни.

# 51
  • Мнения: 265
КАК ТАКА като е понатрупала вече опит детето ти е било с насинени крака и глава пълна с храчки, а тя не била разбрала. В такъв случай това е НЕЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ. Ами те утре може и очите си да извадят и тя пак няма да разбере #Crazy. Извинявай , че продължавам да пиша, ама това е ......абсурдно за мен (да не кажа по-груба дума). Просто премести детето.И то по-бързичко.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 936
КАК ТАКА като е понатрупала вече опит детето ти е било с насинени крака и глава пълна с храчки, а тя не била разбрала.
Това се отнасяше за учителите в занималнята.

# 53
  • Мнения: 2 898
Ако дадат още 500 лв ще има значително по-голяма конкуренция при назначаването на учители, ще назначават по-добрите. Съответно - качеството на обучението ще се подобри. Peace

Права си. Когато работата е атрактивна и от финансова гледна точка, повишаването на конкуренцията ще повиши и качеството. Много се спекулира с учителските заплати. Обичайната реплика е, че трябва да работят със сърце, а не заради парите / или нещо подобно /. Ок,но учителите са също хора, които имат семейства, деца и финансови нужди. А човек без пари, колкото и да е отдаден на професията, става самосъжаляващ се и  без самочувствие.

# 54
  • Мнения: 442

    dafili, преместете детето. Децата трябва да се чувстват добре, да са спокойни и да усещат сигурност, трябва да имат доверие на учителите си, за да не се превърне ходенето на училище в тежест.
 
    [quote author=Дъждовно време link=topic=615296.msg19904638#msg19904638
 Обичайната реплика е, че трябва да работят със сърце, а не заради парите / или нещо подобно /. Ок,но учителите са също хора, които имат семейства, деца и финансови нужди.
[/quote]
 
    Това доста често се ''забравя'' от хората.
 
    Хубаво е да се пишат домашни по време на ваканция. Независимо дали е под формата на домашно или детето е седнало да се упражнява- важно е. Е, не трябва и да се прекалява с количеството, разбира се. Знанията трябва да се затвърждават. Слушането и писането на домашни в час не са достатъчни. 

# 55
  • Мнения: 2 898
      Хубаво е да се пишат домашни по време на ваканция. Независимо дали е под формата на домашно или детето е седнало да се упражнява- важно е. Е, не трябва и да се прекалява с количеството, разбира се. Знанията трябва да се затвърждават. Слушането и писането на домашни в час не са достатъчни. 

Не обичам да давам домашни за ваканциите. Много често обаче, майките ми казват: "Дайте им вие, защото нас не ни слушат, щом госпожата не е казала, значи не е задължително". Хитрички са, признавам. Но не задължавам, а препоръчвам. Защото след ваканция, колкото и малка да е, започват да пишат и някой се обажда: "Как се пишеше тая буква?"  newsm47

# 56
  • Мнения: 5
Извинявайте за паузата, но трябваше да се приберем от училище. Категорично ще търся друго училище. Днес е със огромна цицина на главата, издрано лице и разбира се с нови синини по краката. Този път имаше дечица, които ме информираха за изпълненията през деня. И твърдят, че точно днес е отнесъл боя без да е провокирал някого.

# 57
  • Мнения: 54 391
Съчуствам ти и ти желая късмет и спокойствие в новото училище ! Hug Hug Hug

# 58
  • Мнения: 1 413
За подменянето, не знам, имам чувството, че някои родители живеят още в комунизма, т.е. не се борят за нищо, каквото им се падне, това е, примиряват се и нищо не правят.

Ами аз опитах да се боря и това рефлектира върху детето.

Dafili  разбирам те и също като другите смятам, че трябва да преместиш детето!

Съгласна съм също с мнението, че щом възрастните имат право на 2 дни седмично почивка, то и децата трябва да имат!

# 59
  • Мнения: 1 310
Момичета, само погледнете темата за прЪвописТа. Няма как цитираните там бисИри, да са на хора, които са писали, писали, писали, учили, учили, учили... и най-малкото пък чели книги.
Ако в училище не дадат домашни, особено на по-големите /5 - 12 клас/ да не мислите, че някой ще отвори учебника?! Работата на ученика е да учи. Не съм видяла грохнало или увредено дете от писане на домашни. Каквото и да е домашното, написва се или се научава за максимум два часа. Но разбира се, преди това трябва да сме изградили навици за труд и отговорност в децата си. Ревейки по форумите, че госпожата засипва отрочето с домашни, правим лоша услуга на всички, а най-много на детето, което жалим. Peace

Общи условия

Активация на акаунт