Бленуваният собствен бизнес ...

  • 23 174
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 790
Отдавна си мечтая да имам магазинче за детски дрехи и обувки втора употреба. Но такова, в което майките да оставят омалелите дрешки и обувки, да могат да ги заменят за други.

# 31
  • 50%:50% В страната на мечтите:В реалността
  • Мнения: 3
Латино клуб...  Heart Eyes Танци, музика, светлина, цвят, любов, красота...  Heart Eyes
Много ми липсва нещо такова в моята реалност. Не обичам тъмните и задушни дискотеки.  Stop

# 32
  • София
  • Мнения: 2 217
Магазин за алкохол и цигари на удачното място.
А от романтичните ми желания - магазин за дом. любимци и да стопанисвам хижа в планината.....

# 33
  • Мнения: 11
Хотелче на брега на морето с около 20 стаи, да си го мениджирам сама с малко помощ:)
За съжаление изпуснах тази ми мечта преди години заради баща ми, който проигра мястото за започване на строеж:(

# 34
  • София
  • Мнения: 240
Мечтая си мъжа ми да напусне сегашната си работа и да започнем собствен бизнес.
В последно време си говорим да отворим фитнес клуб в едно помещение близо до нас. Подходящо е по много причини. Локацията е много добра - супер близо до метрото, а също и голям паркинг с връзка до голяма градска артерия. В същото време е прикрито и спокойно, точно за това и не му върви на това място за магазин, защото не минават много хора покрай него. Даже вчера си говорихме с една приятелка (маркетолог) как ще процедираме с рекламната кампания. Фитнеса ще бъде на първия етаж, а на втория ще има зали за аеробика, йога, тае бо ... Може да направим и сауна и парна баня, защото има място и за спа. Идеята е много хубава, но инвестицията е доста голяма, та все още събираме пари за да осъществим рано или късно нашия си бизнес. Защото според Киосаки, докато си на заплата и си на един месец предизвестие от шефовете, все ще си беден.

Друга идея, която имаме с една приятелка е да си направим малко музейче в центъра, това е по-вероятно да се случи, тъй като тя е доста амбициозна и вече търси подходящо помещение, аз пък имам доста връзки в този бизнес и мога да снабдя музея с уникални екземпляри, както и с исторически находки в тази насока.

# 35
  • Мнения: 4 300
Ще създам рейтингова агенция за оценки. Във времена на подем ще трупам печалби и ще ходя по коктейли и бизнессрещи, а в криза ще ме псуват, докато трупам още повече печалби и вея бяла копринена туника на яхтата си край Гърция.

# 36
  • Мнения: 116
Искам да имам малка галерийка-ателие,където да предлагам нарисуваните или изработени от мен картини,стъкларии,сувенири,картички,...Или магазин за ръчно приготвени шоколаови бонбони.Ех,мечтиии...

# 37
  • Мнения: 211
(...) В последно време си говорим да отворим фитнес клуб в едно помещение близо до нас. (...) Идеята е много хубава, но инвестицията е доста голяма (...)

Да, над това се бях разровила преди известно време, защото живея на място, където честно казано, не съм мяркала фитнес. А хората ще ходят и още как, ако им го предложиш под носа на някакви достъпни цени. Обаче, ровейки се, достигнах до жалкия извод, че само около 70 бона ще отидат за няколко средно-статистически (едва ли не самоделни) фитнес уреди. Като прибавиш многото други разходи, които ще имаш покрай откриването на залата, кога с 2-5 лв./тренировка ще избиеш инвестицията ooooh! Това са сметки съвсем отгоре-отгоре.

Това е и една от причините повечето (жени) да си мечтаем за някакво дребно магазинче за романтични джунджурии, от което ще лъха уют, и което не изисква никакви 70 бона само за инвентар. Иначе смели мечти и аз имам! Едната ми е за детската градина, както написах по-горе. Нея обаче си я пазя за по-не кризисни времена, когато ще гледаме по-реално финансово, не само как да се задържим на повърхността и да оцелеем. (А пък ДГ какви инвестиции изисква ooooh! Mr. Green).

# 38
  • София
  • Мнения: 6 140
Може би ще откупя правата върху "Егоист" и ще почна да го преиздавам  Laughing


И на мен ми липсва, ако успееш ще съм ти първият абонат.  Party


Аз пък искам да направя гробище за домашни любимци.  Blush

# 39
  • Мнения: 55
Може би ще откупя правата върху "Егоист" и ще почна да го преиздавам  Laughing

А ако върнеш и Ина Григорова да пише, ще се абонирам и аз!

# 40
  • Мнения: 331
Ще управлявам собствена лизингова компания.. засега поради липса на собствени милиончета, управлявам чужда Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 120
Може би ще откупя правата върху "Егоист" и ще почна да го преиздавам  Laughing

А ако върнеш и Ина Григорова да пише, ще се абонирам и аз!
Тя вече е различна  Sad Дали би била интересна десетилетие по-късно?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, вече мисълта и тече по-лесно на английски.

# 43
  • Мнения: 30
Когато стегнем къщата си, едната стая ще оборудвам в ателие за приложни занаяти. Там ще има стан, разни започнати модели на една кука и задължително пирограф.
А всички мои гости и клиенти ще развеждам в био-зеленчуковата си градина, където ще им обяснявам за МАГИЯТА. За спомен ще им подарявам по бурканче сладко от диви къпини.

# 44
  • Мнения: 3 405
Когато стегнем къщата си, едната стая ще оборудвам в ателие за приложни занаяти. Там ще има стан, разни започнати модели на една кука и задължително пирограф.
А всички мои гости и клиенти ще развеждам в био-зеленчуковата си градина, където ще им обяснявам за МАГИЯТА. За спомен ще им подарявам по бурканче сладко от диви къпини.

Това е много хубава идея.
Но бизнес частта къде е?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт