Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 16

  • 37 921
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32
И аз така предположих, но четох на много места и намирах само първоначални ранни признаци без да пише нищо какво се случва с тялото ти след това. И случайно попаднах на информация за извънматочна бременност и малко се притесних. Все още на никой не сме казали, та нямаше кой да попитам. Мерси за успокоението  Hug

# 31
  • Мнения: 67
И аз така предположих, но четох на много места и намирах само първоначални ранни признаци без да пише нищо какво се случва с тялото ти след това. И случайно попаднах на информация за извънматочна бременност и малко се притесних. Все още на никой не сме казали, та нямаше кой да попитам. Мерси за успокоението  Hug
точно за това се ходи в началото като разбереш че си бременна на лекар - да ти каже каква е бременността и най вече да те успокой, че всичко е нормално. Кога ти беше последния цикъл??? Аз лично за първи път ходих в 5г.с. и видяхме сакчето, че бремеността е маточна и всичко е нпрмално, после в средата на 7г.с. за да се види пулс  Wink Но не се притеснявай за тези дърпания и болки - нормални са, ако вече са по силни и има ли кървене, вече е по опасно, но не се шашкай а се успокой - бебето ще иска спокойна мама   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 149
AngelHeart, първо - честито! После - при извънматочната винаги има кървене, макар и съвсем слабо. Казвам го от опит. За съжаление. Отиди на гинеколог (как си издържала до сега да не отидеш  Grinning)

# 33
  • Мнения: 32
Ами MelindaD първо тестът ми беше с много бледа черта и за това изчаках няколко дни, а и бях на работа все такива смени че не можех да отида. Но още днес ще ходя при личната и ще звъня на АГ-то . Мерси за успокоението Simple Smile) Hug

# 34
  • Мнения: 34
Здравейте,
вече съм към края на 36 г.с. , но огромно притеснение ме изяжда всяка минута. при последните 2 консултации на 26.09 и 12.10 (2 седмици разлика) при меренето на бебето размерите на главата и крачето са едни и същи , което аз забелязвам като се прибирам от снимките (док. не забелязва , тъй като до септ. месец си ме гледаше моя док. , но тя роди и сега ме прехвърлиха при заместник.....) следва паника , лудницата беше пълна направо , тъй като и таткото беше в командировка цяла седмица  #Crazy
съответно ходих при други док. един ми  казва изостава с 2 седмици , друг ми казва с 1 седмица.....при което аз съм на черешата от притеснение, та ми изписват да пия Дузофарм Аспирин протект и някакви инжекции за отваряне на дробовете. от всичко това аз реших да вземам само дузофарма, тъй като плацентата била почнала да калцира и бебето не наддава.
някой имал ли е такъв проблем и ако случайно започне раждане, този дузофарм може ли да ми докара още по-големи проблеми - кръвозагуба или нещо др..... или кога евентуално да очаквам положителен ефект от него.... помогне те  ми моля ви  Cry

# 35
  • София
  • Мнения: 418
Момичета един бърз въпрос, че съм леко притеснена.. Sad
Преди време питах в тая тема за меренето на тонове, кога трябва да се случи, понеже не ми бяха мерили тонове изобщо.. Лекарката ми ми обясни, че който си избира екип за раждането ходи да му ги записват там, където ще ражда, иначе не се правило.
Сега обаче.. термина ми е днес и тя ми каза да ходя вече на запис на тоновете.. от днес всеки ден при нея.... Обаче меренето на тонове какво се оказа... заведе ме в съседната стая, легнах на легло... с няква слушалка няма и минута ме слуша и ми каза утре пак да дойда.. цялата процедура отне по-малко от колкото прегледите до сега през бременността. Чела съм във форума, че записа на тонове отнемало 20 минути, връзвали те за няква машина д аги следи и тн.. Притеснявам се.. ами ако нещо има, да не го пропуснем... Чувала съм че ако преносваш те следят из късо.. това не ми се стори много сериозно Sad Ако трябва другаде да ходя.. в болницата, където мисля да раждам дали ще ми обърнат внимание, като съм без избор на екип (Окръжна е болницата) Sad

# 36
  • Мнения: 4 615
Отиди в болницата и кажи, че не са ти мерени тонове, а термина ти е днес. Иначе по доста от кабинетите в действителност слушат тоновете с такава слушалка. За отбиване на номер (предполагам) и мен така ме слушаха, но в болницата е на монитор. Не продължи обаче 20 минути. Предполагам има и значение, че в първите 3-4 минути всичко си беше наред и аз раждах оперативно. Пожелавам ти леко раждане и здраво и спокойно бебенце.

slims, ти как така реши да си спестиш инжекциите за дробчетата? Седмиците ти са 35 почти изпълнени, поне по лентичката. Не се притеснявай предварително, но и не действай с лека ръка.

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 18:51 от michelangela simoni

# 37
  • Мнения: 34
michelangela simoni, спестих си ги не по мое решение , а заради 3 док. мнения против, на фона на 1 да ги бия. идеята на док. е че няма смисъл още , тъй като ще се чака възможно повече до термин. но питанката ми е за Дузофарма.... и това внезапно изоставане на плода, при положение че досега всичко е било ок и на ФМ и на ЖК ....

# 38
  • Мнения: 27
здр.на всички , чакам да видя дали съм бремена,затова някои може ли да ми каже добър генеколог в мездра .Много благодаря

# 39
  • Мнения: 4 615
slimss, целта на инжекциите не е ли да се подпомогне бебето в случай, че се роди по-рано? Аз така го разбрах. Щом имаш и други мнения ок, аз разбрах, че си ги спестила по собствена инициатива. Относно лекарството, за което питаш нищо не знам. Изоставане с 2 г.с. не е страшно, а и са ти казали, което и аз си помислих, че има връзка с калциарането на плацентата. Тя старее преждевременно явно и по тази причина не изпълнява качествено функциите си. Случва се. На моя приятелка също. Бебето се роди живо и здраво седмица преди термина.

slimse, ето тук ще намериш информация за здравните специалисти. Може да има и тема за Мездра. Попитай в нея. Успешна и лека бременност от мен.

# 40
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
За тежък цистит в началото на бременността са миизписвали и съм пила Ципрофлоксацин.

На мен тонове не са ми мерени преди раждането. На всеки преглед ме слушаха със слушалка, но до там. Иначе на раждането ме вързаха на въпросната машинка. Родих 3 дни преди термин. Но знам, че след него се мерят всеки ден в болница с машината.

# 41
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Един бърз въпрос който неми дава мира. В 12г.с. бях на преглед (ехографски ) при гинеколога за измерване на нухалната гънка и вземане на кръв за БХС. Лекаря ми заяви че нищо не може да измери тъй като бебето е в такава позиция че не може да се види нищо. Три седмици по-късно ми взеха отново кръв за БХС (тук така се прави този тест - с 2 проби) но лекаря не ме прегледа а направо ми заяви да правим амниоцентеза. Аз попитах на какво основание тъй като той нищо не видя предния път,а и резултатите от БХС не са излезли. Той ми заяви поради това че съм над 34г. и препоръчва на всички над тази възраст да я направят, дори на неговото дете бил правил. Аз категорично отказах на това основание и казах че ще изчакам БХС. Днес им се обадих и разбрах че резултата от БХС е излязал и е отрицателен (тук така ги давали, не в цифри) и моя риск бил минимален. Сега съм в чудене какво да правя. Да се подлагам ли на амнио, да поискам ли повторна среща за ехо (след 3 седмици съм на ФМ(20г.с.)) или да чакам спокойна следващия преглед след 3 седмици, но дали няма да е прекалено късно. Какъв е вашият съвет и опит?

# 42
  • София
  • Мнения: 418
Един бърз въпрос който неми дава мира. В 12г.с. бях на преглед (ехографски ) при гинеколога за измерване на нухалната гънка и вземане на кръв за БХС. Лекаря ми заяви че нищо не може да измери тъй като бебето е в такава позиция че не може да се види нищо. Три седмици по-късно ми взеха отново кръв за БХС (тук така се прави този тест - с 2 проби) но лекаря не ме прегледа а направо ми заяви да правим амниоцентеза. Аз попитах на какво основание тъй като той нищо не видя предния път,а и резултатите от БХС не са излезли. Той ми заяви поради това че съм над 34г. и препоръчва на всички над тази възраст да я направят, дори на неговото дете бил правил. Аз категорично отказах на това основание и казах че ще изчакам БХС. Днес им се обадих и разбрах че резултата от БХС е излязал и е отрицателен (тук така ги давали, не в цифри) и моя риск бил минимален. Сега съм в чудене какво да правя. Да се подлагам ли на амнио, да поискам ли повторна среща за ехо (след 3 седмици съм на ФМ(20г.с.)) или да чакам спокойна следващия преглед след 3 седмици, но дали няма да е прекалено късно. Какъв е вашият съвет и опит?

До колкото знам амниоцентезата се прави само ако другите иследвания и прегледи покажат някакъв риск, защото самата процедура не е напълно безопасна (можело да предизвика аборт, макар и рядко). Не съм стигала до там, но знам че се прави в краен случай. Според мен - порови се из интернет за повече информация по въпроса.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 149
ronicat при положение, че резултатът от БХС е отрицателен (с минимален риск), изчакай и ФМ, но моето мнение е, че след като няма нищо тревожно и всичко е нормално (това, че си на възраст над 34 г. за мен не е достатъчно основание), не виждам причина да се подлагаш на амниоцентеза и да поемаш дори минимален риск за бебето. Подчертавам, че това си е мое мнение, все пак не съм лекар, решението е твое.  Peace
ПП Най-добрата ми приятелка роди второто си дете малко преди да навърши 41 г. Сестра ми - на 36 г. И двете са правили само БХС и ФМ. Имат здрави и красиви бебчета!

# 44
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Благодаря ви момичета. Аз също затова отказах амниото, защото само възраст не е основание за мен. Знам че процедурата е безболезнена и риска от аборт е минимален (0.5%), но все пак не се знае дали в тези 0.5% няма да съм аз. Защо да се подлагам на допълнителен риск. В БГ до амнио се стига едва след 2 ехографски прегледа и лош резултат от БХС и го правят специалисти в тази област. Въпреки че моя лекар е освен акушер-гинеколог и хирург-гинеколог, все пак колко амнио може да прави в тази малка държава. А и може би съм по-притеснена понеже до сега прегледите бяха все на 2D (с първата ми бременност бяха все на 4D и можех да видя бебето в детайли и как се движи), и почти нищо не различавам освен че има ръце,крака и глава с тяло. Който и да ми казва че 3D/4D си е глезотия, може, но дава на майката доста спокойствие, а сега вече месец съм в терзания и безпокойство, време през което трябва да съм спокойна.

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 16:41 от ronicat

Общи условия

Активация на акаунт