Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 окт. 2011, 16:05 ч.

Отблъскване от гърдата?

• 810
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Малко предистория: зърната ми са плоски и в началото Йоанна изобщо не успяваше да засуче. Решихме проблема със силиконови зърна, като допреди няколко дена още не можеше да суче без тях (пробвала съм многократно да й давам, изпробвала съм да си изтеглям зърната с помпата или със спринцовка и т.н., както и всичко, което ме посъветваха ЛЛЛ консултантите в отчетната тема). Преди 3 дена моето момиче ми се нахвърли, докато се пресягах да си взема протекторите, засука си и оттогава сме без тях. Обаче... Нещо имаме проблеми с позата за кърмене. Когато я взема в ръце, тя започва да мрънка, извива тялото си назад, сякаш се мъчи да се отблъсне от мен; засуква за малко и после пак започва да мрънка и да се извива назад. Най-голям успех имаме, когато се кърмим легнали на леглото (макар че и там понякога прави подобни неща), но няма как да стане да сме легнали, когато сме навън в парка. Не съм сменяла козметика за тяло, че да й мириша различно  newsm78 Пробвах и в слинга да я кърмя, но тя пак започва да се извива назад и да мрънка. На какво може да се дължи това поведение? Кърма има, даже и за още едно бебе мисля, че би стигнала. Не знам дали е свързано с премахването на протекторите, но го споменавам. Благодаря за помощта предварително!   bouquet

# 1
Здравей, Rakkaus!
Явно зърната вече са по-оформени и бебчето успява да си суче без протектори, което е чудесно! Много добра работа сте свършили с твоите консултанти от ЛЛЛ.
В началото наистина може да има лек дискомфорт по време на сукане и при теб и при бебето, но с малко търпение вероятно всичко ще си дойде на мястото. Ако досега сте се кърмили главно с протектори, може би ще е нужно малко време, за да свикне без тях и да суче спокойно. Когато започне да се дърпа, би могла да й помогнеш с компресия на гърдата: Виж тук.
Много бебета имат предпочитания към позите и ги изразяват буйно, което не е страшно, стига да не ти пречи да експериментираш с различни такива. Ето, ти си открила, че легнали нещата се получват, а навън може да опиташ освен стандартната поза ''люлка'' и така удачните ''кръстосана люлка''  или ''футболна топка'' (тук придържаш главичката с длан, което е особено удачно в случая).Разгледай ги тук Както и всяка друга, което ти хрумне и ви пастне, стига да спазваш правилото ''корем в корем'' и да следиш за добро засукване.
Ако искаш помоли вашия педиатър да погледне за млечница, защото и това може да е обяснение за подобно поведение.
Дори и да се дърпа повече от гърда в момента, ти можеш да реагираш с по-често предлагане, за да навакса, ако смяташ, че не е сукала достатъчно. Наблюдавай си памперсите и бебето, сами по себе си те са най-добрия показател.

# 2
  • София
Клото, много благодаря!

Йоанна наистина има предпочитания към позите - освен когато спи и яде, легнала не ще да стои, а когато я взема на ръце, съвсем пък не иска - иска все да е изправена и да разглежда  Crazy

Ще пробвам с различни пози, да видим коя ще й хареса. А дискомфорт определено има - вероятно и при нея, а със сигурност и при мен, по-специално в лявата гърда. Много често имам усещането, че нещо прескача (както прескача нерв или сухожилие, не знам иначе как да го обясня  newsm78), когато тя суче. Не е всеки път, но почти всеки, и не е болезнено, но е неприятно. Усещам го точно под ареолата. Това какво би могло да е? С протекторите не съм го усещала.

Симптоми на млечница не съм забелязала, но за всеки случай ще помоля педиатъра да провери.

Иначе мисля, че суче достатъчно въпреки буйстването и въртенето насам-натам: имаме 2-3, а понякога и 4 обилно наакани памперса, както и поне  4-5 напишкани. Жизнена е, кожата и лигавиците й са добре, наддава повече от чудесно.

# 3
Привет!
Вероятно това, което усещаш по време на кърмене, е в резултат от различния начин на засукване с и без протектор. В първия случай бебето засуква по-плитко, докато без протектор зърното отива навътре, както е и нормално, дори задължително, за е налице ефективно сукане.
Възможно е бебето да подлага неправилно езичето, но това не е нещо, което да не може да се коригира.  Опитай да подаваш гърдата при широко отворена уста, за да поеме добре зърното и част от ареолата, устните са обърнати навън, а брадичката сочи корема.
Ако усетиш някакъв дискомфорт или ''цъкащ'' звук, може да пробваш леко да отделиш бебето и го постави отнново.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 15:19 от Клото

# 4
  • София
Клото, отново благодаря!   bouquet Наистина чувам цъкащи и цокащи звуци, а и много често изпуска гърдата. Явно пак ще се учим да сучем - в началото и с протекторите беше сложно, мъчеше се да суче от мен като от шише и ме беше разранила до кръв въпреки силиконките. После се научи как става, но явно сега пак имаме за учене. Благодаря за помощта още веднъж!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт