детето ми яде все по малко неща

  • 3 536
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 501
Килограмите според мен зависят от много неща,не само от храната.Дъщеря ми яде всякакви плодове и зеленчуци,сама си ги иска,ако аз предложа не отказва.Сладко не обича много,аз предлагам единствено шоколад от време на време,който си хапва с удоволствие.Яде почти всичко ,което предлагаме като "манджи" вкъщи.Не яде макарони, юфка ,попара ,разни нишестени кремчета,грис,мляко с ориз, бисквитена торта и подобни десерти нито вкъщи,нито в яслата.Храни се пълноценно и в нормални количества,но въпреки това е 10 кг на 2,6г. е. Доста често ми казват,че е много слабичка придружено с въпроса "Ти храниш ли я?"  Crazy Според педиатъра ни си е съвсем добре,такава и е натурата и е много активна.

# 31
  • Мнения: X
Забелязвам,че всички злояди деца са първи деца...и майките допускат грешките,които и аз допуснах с моя голям син....сама го направих такъв.В стремежа си да го храня правилно  и постоянно ,прилагах същите тактики,описани в темата.Освен това,като първо внуче беше отрупван едва ли не с всякакви лакомства.И напълно естествено започна да предпочита тях....
Когато стана на 5-6 годинки,при поредната консултация с лекар какво да му давам,как да го храня ,вече написах по-назад какво ми каза той и как процедирах.
И когато забременях за втори път,сама за себе си реших ,че такъв тормоз няма да причиня нито на себе си ,нито на детето си.Никога не съм карала втория си син да яде насила,нито съм го гонила с лъжичката,нито съм се молила,нито съм се правила на палячо ,за да хапне поне 1 лъжичка.

Предлагам това,което съм сготвила.Ако е гладен и иска,яде.Ако каже "не",не яде.До следващото хранене.У дома не купувам никакви изкушения....освен по изключение-при повод,ако някой ще идва на гости и не съм успяла да направя нещо домашно....
Много пъти се е случвало да откаже да яде и след час-два да каже "гладен съм...".Ами,няма....да си ял ,когато съм предлагала....Знам,звучи гадно...но се научи.Яде всичко,освен пилешки дробчета,зеленчуци и плодове яде като за последно,предпочита чиста вода за пиене,натурални сокове не близва,изобщо храненето му може да бъде образец за здравословно такова.
Не беше никак лесно,признавам.Много пъти ми се е плакало и ми се е искало да отстъпя.Но само като се сетех през какво минах с големия....какъв тормоз си беше всяко едно ядене ,а е било напълно безсмислено да си го причинявам....

# 32
  • Мнения: 46 434
...
Много пъти се е случвало да откаже да яде и след час-два да каже "гладен съм...".Ами,няма....да си ял ,когато съм предлагала....Знам,звучи гадно...но се научи...

Ще се научи, къде ще иде да не се научи. Но на какво се научи? Че се яде, когато има, а не когато е гладен. Това според мен е най-голямата грешка на обществото ни като цял. Страхът, че когато огладнееш може да няма храна, кара хората да се тъпчат, без да с гладни. А това по никакъв начин не е здравословно.
Но - децата са си техни, родителите решават  Peace

# 33
  • Мнения: X
Не,Не се сърди ,човече,научи се ,че ако не е ял нормална храна ,след час няма да получи бисквити , вафли,чипс или друго ,за да се наяде.
Не съм го карала да яде по часове....Питам "Ще ядем ли?", "Да"-отговор.Слагам масата ...."Амиии ,не съм много гладен....".  "О.к.,като не си ,не яж!".....Ама след час "Май съм малко гладен...."
Е,няма как да стане.Няма през час да слагам и вдигам храната .....А заместители не давам.
Това е положението.
А относно това какво яде,вече писах.Той се храни дори по-здравословно от мен.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 380
Не,Не се сърди ,човече,научи се ,че ако не е ял нормална храна ,след час няма да получи бисквити , вафли,чипс или друго ,за да се наяде.
Не съм го карала да яде по часове....Питам "Ще ядем ли?", "Да"-отговор.Слагам масата ...."Амиии ,не съм много гладен....".  "О.к.,като не си ,не яж!".....Ама след час "Май съм малко гладен...."
Е,няма как да стане.Няма през час да слагам и вдигам храната .....А заместители не давам.
Това е положението.
А относно това какво яде,вече писах.Той се храни дори по-здравословно от мен.

и аз така правя, само че като е гладен след час - давам. в крайна смета и аз не всеки ден съм гладна по едно и също време, камо ли пък да ям, когато някой друг реши, че на ей сега точно е време за ядене  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 479
Няма никакви изкушения вкъщи. Признавам си, че го питам какво иска за обяд или вечеря... Ако не му предложа нещо, което иска да яде, яде само хляб. По 5 филии изяжда, дори без сол... и това е. Какво го правите такова? И хляба ли да крия Rolling Eyes?

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 380
сложна работа. освен да му предлагаш това, което му харесва докато му писне. мусаката имам предвид, не вафлите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт