Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 окт. 2011, 00:03 ч.

Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИ клас- 2011/2012

• 31 534
  • 731
  •   1
Отговори

___________________________________________________________________________________________________________

Общност "Начално образование
Готови за училище от Крокотак
Тестове за бъдещи първолаци от drebcho
 Нещо интересно за занимание
Открий разликите от manicheta
Образователни игри и други
 http://www.starfall.com/
Забавно междучасие
  Учебни помагала за първи клас и за подготвителна група
Всички актуални новини за образованието
 Приказки
 Игра “Допиши стихчето”
 “Сендовската система”
 WordWorld
 Да научим Буквите
 “Екологичен” сайт и приказки
Помагала за Първи клас
Математика за всеки /предучилищна/
Как да научим детето да чете

Буквите и цифри за деца
Регистър на училищата, детските градини и обслужващите звена

Да си първокласник - то не е шега
Събиране и изваждане на числата от 1 до 100
Учебни материали за първи клас
Важни неща, които искат за училище

Здравният картон(където са отразени всички имунизации, трябва да се вземе от детската градина)
Здравно-профилактична карта(личният лекар попълва - кг, ръст и т.н.)
Бележка от личният лекар(че не е в контакт със заразно болни и т.н., като тези които вземахме за детска градина)
Снимка за лична карта

парола: 2004nabor

# 1
  • Варна
Мерси за темичката, Касита! Hug

# 2
  • София
Касита, благодаря за новата тема!
 При нас нещата си вървят, ходи малката с желание на училище. Имахме едно малко недоразумение с госпожата, но мисля го решихме. Една сутрин ме посрещна с думите, че има проблем с детето. Оказа се, че проблемът е в това, че малката не си изяжда закуската, а според учителката трябва да я изяжда зазължитено, били им чели заповед, тя била длъжна да нахранва децата. Rolling Eyes Не може да не яде и толкоз. Дадох и своите аргументи и жената наобяд ми каза, че е решила , за да няма недоволни и тя да си изпълни задълженията, да им слага неизядената закуска в пликче. Учудва ме този стремеж и тази насилственост в храненето, много ме учудва. Класната ни е много стабилен човек, наистина мисля, че уцелихме в десятката, както се казва, затова и ми беше доста странен този проблем, но в никакъв случай не съм съгласна детето ми да бъде карано насила да яде, това е.
 Междувременно вчера първолачката навърши цели 7 годинки и е много щастлива! А от понеделник ще включим още едно извънкласно занимание освен балета- ще ходи в театрално ателие. Нейните вечно бушуващи и неовладяеми чувства и емоции, с които често ми е трудно да се справям, се надявам там да намерят донякъде...пристан Laughing.

# 3
  • София / Пловдив
.... Оказа се, че проблемът е в това, че малката не си изяжда закуската, а според учителката трябва да я изяжда зазължитено.... Учудва ме този стремеж и тази насилственост в храненето, много ме учудва. ....

Теб те учудва, но масово госпожите в градините все още са на това мнение  Crazy колко разправии имахме с едната от моля другарките ни в градината... не можело да не яде домати, кисело зеле и филия със сладко, "Аз това не го ям - вкъщи, в градината всичко се яде" - точен цитат  ooooh! А дребната точно от тези неща повръща, ама наистина не може да ги вкуси. Дъъъълги битки водихме, накрая госпожата се предаде.

Успех с театралното ателие!  Hug Само да ти кажа, че го има варианта с подобни занимания бушуващите чувства да станат още по - бурни и да намират пристан все по - трудно  Wink Понякога тези емоции не могат да се овладеят, с годините лека -  полека се канализират само.

# 4
  • София
Касита, Благодаря за новата тема!

Валенцето, Честит рожден ден на твоето момиче! Много здраве и късмет!!!

Благодаря за информацията за състезанията. Аз ще помисля за дъщеря ми. Доколкото разбирам училището трябва да изпрати списък с желаещите деца, така ли?

При нас училището е добре, детето си пише в училището и в къщи, госпожата каза, че няма проблеми с детето, каза, че е най-чувствителното дете в класа. Нямаме домашни за почивните дни, много съм доволна от това. Ходи със спортен екип 3 дни в седмицата, така ходят повечето деца. Ще видим като стане студено времето.

И ние си наместихме извънучилищните занимания. Ходи на балет, на рисуване и на забавна математика. За сега мисля, че е достатъчно. Оказасе доста добре, че ходи на занимания, които са й познати - балета и рисуването ходи от миналите години. Така не и се струва, че е откъсната от всичко познато до сега.

Приятни почивни дни    bouquet

# 5
  • София
Бим бам, да, чувала съм за порядките в детските градини, знаеш , че Мими почти не е ходила на такава и наистина ми дойде като гръм от ясно небе този стремеж за задължително ядене. Rolling Eyes Както и да е, смятам, че се разбрахме с учителката, наистина е свястна жена и мисля, че с разговори с нея ще успяваме и занапред.
 Що се отнася до театъра-  Laughing то накъде повече да забушуват тези чувства и емоции не знам. Тя постоянно е развълнувана от нещо, постоянно е впечатлена от нещо или от някой, въобще ако в даден момент е спокойна бих се притеснила. Crazy Още не е ходила в ателието да види за какво иде реч, само снимки и показах, но засега е....впечатлена Mr. Green.
  Таня, благодаря за пожеланията! Simple Smile

# 6
Благодаря за новата темичка   bouquet И при нас нещата вървят нормално, засега се справя с всички домашни на занималнята.Единственото, което не ми харесва, е че сега като беше хубаво времето не ги извеждаха навън.Като отивам да я прибирам децата от другите класове са навън, а нашите все нещо правят вътре.

# 7
  • Добрич
Благодаря за новата темичка.
Седмицата мина добре, доволна съм. Simple Smile
Синът ми от 2 дни вече е с ортодонски трейнер, сега свикваме бавно с него.
Закуски почти никога не яде в училище, никой не му прави забележки.

# 8
Привет, първолаци! Нашата госпожа не настоява за изяждане на закуските.
Разбрах от рожбето, че е започнала да прави забележки за купуване на
глупавите боклучиви храни от лавката.
Рожбето си написа домашните вчера, два дни ще се занимава с други неща.
Свършили са с Тетрадка 1, надписахме Тетрадка 2 по БЕЛ. От понеделник за-
почват с ръкописните букви, което е повод за радост, поне от страна на рож-
бето. Ще пишат с моливи още известно време.
За часовете по физическо - обикновено препоръчват децата да идват с под-
ходящи дрешки, за да намалят преобличанията. Докато беше хубаво време-
то си играеха навън, като захладнее сигурно ще се променят и в тази посока.
Децата в класа са палави и енергични. Има няколко, които стават в час, не
искат да спазват дисциплината, доста лудуват в междучасията. Сигурно е
нормално за възрастта (според последните модни тенденции) ..., но мен ме
притеснява. Снощи го обсъждахме с рожбето. Казва, че са ги запознали с
правилата, би трябвало да се знаят, но засега явно няма желание от страна
на децата (а може би и самите родители) тези правила да се спазват.

А, да, Касита, благодарности за новата тема  Hug

# 9
  • София
Добро утро и от мен!
Свикнаха ли вече учениците? Моя много се изморява. Вчера го взех на обяд, за да може да поиграе, ще си напише домашните вкъщи. Изнервя се от много старание в училище и занималня. А и преди няколко дни, играейки на двора, едно дете му дръпнало ръката, сега е оточна, не го боли особено...ама избягва да я движи....

# 10
  • Пловдив
касита, благодаря и от мен!      bouquet

И при нас седмицата протече съвсем нормално без инциденти. Доволна съм как детето се приобщава, дано и натам да е така   Peace     Новото е, че тази седмица са ги водили на театър - темата е била за безопасното движение по улиците. Много актуално за в момента, макар че всеки си води детето до училището. Било много интересно направено. Хареса ми начина, по който са им представили информацията  Simple Smile

# 11
И аз да се отчета Simple Smile всичко е наред при нас ,учиме и пишеме старателно засега,надявам се по нататък също да е така.
Тази сутрин девойката стана с вик " добро утро събота" с голяма усмивка  Laughing мноого ни мъчи ранното ставане Simple Smile
Не е от много поспаливите ,днес стана в 7.45ч. ,но 45мин са от голямо значение.

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
Касита,благодаря за темата  bouquet
при нас седмицата мина нормално  Wink към четвъртък -петък му личи, че е уморен Sad  Има си вече приятелчата, разбира се и с момиченцето с което седи на един чин Peace
Приятна събота и неделя!

# 13
Касита, благодаря за темата.  Simple Smile

При нас всичко върви добре, съучениците вече се познават, понаучили са си имената и се сприятеляват, синчето си има и приятели от детската градина в съседни класове, с които се виждат голямото междучасие на двора и играят също.

Предстои и първата екскурзия, дано да имат късмет с времето, смятам че ще им е интересно едно откъсване от училищното ежедневие и посещение на нови места заедно.

Нямат домашно от вчера и сега уикенда почивка и релакс (само занимания по желание евентуално).Simple Smile

# 14
Здравейте, момичета и първолачета!
Каси, из се включвам с благодарности за новата тема!   bouquet

Валенцето, да ти живо и здраво дететнцето! Палаво и любопитно!  Hug

Днес е ден за игри, утре, ще стягам багажа. Сега девойките са гипсирани пред телевизора с Winx, защото през седмицата въобще не пускаме телевизора, не че са имали желание, де, но все още сме под Winx манията  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт