Операция от апендицит по време на бременност?

  • 5 866
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 199
Много съм  притеснена, бременна съм в почти петия месец и преди три дни се наложи да ми направят по спешност операция от гноен апендицит. Минаха 3 дни и раната ояще ме боли, на ляво не мога да се обърна да спя. Проблемът е, че не мога и да се раздвижвам, тъй като трябва да лежа заради къса шийка, и се опасявам от страствания и по продължителни болки. Ще съм благодарна, ако има жени, минали по този път да споделят опита си.

# 1
  • Мнения: 53 918
Успешен финал на бременността ти пожелавам ! Hug
Срастванията не ги мисли в момента , може да имаш , може и да нямаш ! Peace

# 2
  • Мнения: 4 199
Благодаря! Докторите в Пирогов казаха, че са редки подобни случаи, дано някой, минал през това се включи  Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 181
Здравей, Джулия!
Преди всичко искам да ти пожелая, много спокойствие, сили, кураж и едно здраво бебече на финала!
Аз не съм преживяла това което на теб ти се случва, но моята сестра го преживя преди 23 години.Оперираха я от апендицит в седмият месец на бремеността.Знам,че се чувстваше ужасно и се боеше до края.Прекара бремеността до края на легло
Но, всичко беше наред и сега племеницата ми е красива, млада бъдеща булка.Вярвам,че и при теБ ще е така и ще се радваш на най-сладкото бебче!
Ако желаеш нещо друго да попиташ, мога да я питам и да ти отговоря!

# 4
  • Мнения: 4 199
Радвам се на хубавия завършек при сестра ти, и то преди толкова години. Аз засега съм по-добре, лежа по цял ден, само че движенията ми са ограничени и дори вчера си разкъсах един шев при обръщане на ляво Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 181
Стискам ти палци миличка Peace baby_neutralВсичко ще бъде наред и при теб!Така трябва да бъде!
Ако се притесняваш, не се колебай по всяко време да търсиш консултация с лекар!В момента си важна ти и бебето!Успех и кураж!

# 6
  • Мнения: 359
Стискам ти палци и аз.  Апендектомията не е толкова опасна ,колкото скъсената шийка. По-скоро притесненията ти могат да са в тази насока . А иначе той коремът не расте толкова бързо всичко ще зарастне и ще си отмине обаче шийката множе да ти направи голяма беля.

Потърси още едно лекарско мнение за нея.

# 7
  • Мнения: 4 199
Днес се погрижих и за нея и почваме терапия и в тази насока. Но дискомфорта от операцията още ме измъчва, не мога да се обръщам все още наляво и съня ми е много лош и неспокоен. Дано скоро всичко мине.

# 8
  • Мнения: 359
Julia- да операцията ще ти създава дикомфорт все пак е била скоро. Дори и да беше стара от срастванията пак можеше да ти създава неприятни усещания. Но това ще отмине .
Хубаво е че наблюдаваш шийката. Тя е по-важна за бременноста.

Пожелавам ти бързо отшумяване на дискомфорта и лека и спокойна бременност.

# 9
  • Мнения: 12
Искам да попитам пречи ли операция от апендицит при раждане . Моята е направена преди 3 години , а сега съм бременна в 18 седмица  и от разтягането на мускулите ме наболява ????

# 10
  • Мнения: 911
Родих 5г. след операцията - не е проблем при раждането / думи на гинеколог/, но по време на бремеността имах леки болки в областта. Лека бременост.

Общи условия

Активация на акаунт