Детски страх

  • 482
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
За мое голямо учудване и съжаление мойто детенце изпитва панически страх от снега. По никакъв от изпробваните начини не съм успяла да я убедя. Освен този проблем напоследък имаме цяла "огърлица " от такива. Хем е много капризна, налага се, напишква се през деня нон стоп. Провела съм много консултации със специалисти нищо непомага, а проблема си е налице.
Нерпрекъснатият престой у дома ме е изнервил до безкрайност.
Хванала съм се в чудо.
Ех, моля да ме извините, но ми поолекна като споделих с вас. Дано ми помогнете да успея да разреша понякакъв начин проблемите.

# 1
  • Мнения: 137
Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Всяко дете има периоди, в които изпитва страх от нещо, при вас тепърва започват Simple Smile Големият ми син непрекъснато сменя нещата. Ту го е страх от канала в банята, ту от мухата, ту от кревата му, аз му обяснявам че няма страшно и му минава след време, най много една две седмици и го е забравил.

А това, че се напишква също не е толкова притеснително. Малкият на 2г5м също го прави, ако аз не го преследвам с гърнето нон стоп. Налага се, лигави се, тръшка се, напълно нормални неща за 2 годишно Simple Smile
Май най-големият проблем е че ти си се изнервила.

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 20:51 от Roo

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят син не изпитваше страх, но беше много скептичен към първия си сняг. Не искаше да гази в него, нито да го пипа. Само да се вози в шейната. На другата година не можехме да го изчоплим от снега.  Mr. Green

# 3
  • Варна
  • Мнения: 617
От снега не изпитва страх, но от пясъка на плажа изпада в ужас. Не стъпва дори върху хавлията и през цялото време седи в/у мен. Дори на пясъчника ако и влезе пясък в сандала, веднага се разревава и трябва да го изчистя.

# 4
  • Мнения: 113
Много е неприятно. И ние минахме през това и много други.

Ако искаш пробвай да насипеш сняг в леген или някакъв съд и го внеси в къщи. Да го види в сигурна среда. Поиграйте си с него, посмейте се, направете мъничък снежен човек. Може да се успокои.

Ние за да плашим лошите, които плашат децата, пеем химна. После мама гони лошите с цял танц с размахване на ръце и крака Laughing Обаче помага и те заспиват спокойни.

Казала съм им,че всичко което плаши тях, се плаши от песни и смях.

# 5
  • Мнения: 429
Правихе снежен човек не искаше и да го докосне, но вчера и хареса как снега се разтопи в мивката от водата, днес иска пак да го направим. Дано намеря пътеката към разрешаване на проблема.

Общи условия

Активация на акаунт