СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ (С УПОЙКА) ЗА И ПРОТИВ?

  • 12 972
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Цитат на: Vache
Стига бе, какво е това секцио без показания! Shocked  Shocked  Shocked . Според мен не може да съществува избор - секцио без показания и нормално раждане с епидурална упойка. Или се прави секцио по показания или раждаш нормално като там имаш избор дали да ти сложат епидурална или не!
Иначе по принцип смятам, че нормалното раждане  с епидурална е за предпочитане, освен ако не се наложи секцио. Т.е. секцио само в краен случай. Това е коремна операция със своите последствия.

  202uu   202uu   202uu

# 136
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Erica
Цитат на: Godzilla
Цитат на: Erica
Цитат на: Godzilla

Според мен обаче, лекар, който препоръчва секцио пред нормално раждане без показания за това...не съм специалист, но не ми се струва нормално....
АЗ лично бих предпочела нормално раждане с епидурал.
Успех!


Да де, за това не ти се струва нормално лекар да препоръчва секцио, защото "АЗ лично бих предпочела нормално раждане с епидурал"....
 Rolling Eyes
НЕ, затова, повечето лекари ,които познавам признават, че операция просто така не се прави...


Аз явно познавам другата половина от лекарите, но че не е проста операцията- не е, сложна си е.


Не мога да се стърпя.... секциото е коремна операция и като изключим дали е лесна или трудна все пак е отваряне на коремната кухина. В нея влиза въздух със всичките неща, който се съдържат в него. Има вероятност да се получат сраствания и т.н., хайде да не описваме коремните операции. От тази гледна точка никак не е препоръчително да се прави, ако няма показания.
Ерика, не е насочено  към теб, просто за теб се закачих  Grinning
И още нещо, ще прощавате, че е гадно, ама замисляли ли сте се защо когато се прави аборт по медицинско показание в 6 месец примерно не се прилага секцио? Имам позната, която роди бебето в края на 6 месец. Слава богу благодарение на неонатолозите в МД то оживя, а практически в тази седмица се водеше аборт. Тя си роди нормално!

# 137
  • София
  • Мнения: 13 204
Искам да допълня, че нямам нищо против секциото, когато се налага. Също искам да ви кажа, че като забременях бях твърдо убедена, че ще искам да раждам секцио и ще си намеря начин да го направя. После прочетох изказване на един лекар че "корема не е чекмедже да се отваря когато си поискаме"  Grinning
Това е моето мнение и не ангажирам никой с него Grinning

# 138
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Mags
Цитат на: Erica
Като родих, анастезиоложката идваше всеки ден да ме пита дали имам главоболие (нямах) и ни караше да пием огромни количества течности (за едно денонощие съм изпила един стек мин. вода от малките бутилки), но така или иначе ти се пие адски. Също така, спасение е и едни таблетки (в момента не ми се губи името им), които се пият няколко часа след операцията на всеки 4 часа. Абсолютно всички родили пиеха такива.


Солпадеин?!


Точно!!!

# 139
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Erica
Цитат на: Mags
Цитат на: Erica
Като родих, анастезиоложката идваше всеки ден да ме пита дали имам главоболие (нямах) и ни караше да пием огромни количества течности (за едно денонощие съм изпила един стек мин. вода от малките бутилки), но така или иначе ти се пие адски. Също така, спасение е и едни таблетки (в момента не ми се губи името им), които се пият няколко часа след операцията на всеки 4 часа. Абсолютно всички родили пиеха такива.


Солпадеин?!


Точно!!!


може и Нурофен!

# 140
Az poiskah da mi slojat epiduralna i ne sajaliavam za tova,spesti mi mnogo bolka.Postavianeto na upoikata e bezbolezneno.Drug e vaprosa 4e biah s tesen taz i izvadiha bebeto s forceps.Priatelkata mi rodi edin mesec sled men sekcio i se vastanovi za 10 dni vse edno 4e ne be6e rajdala,a az se vla4a po4ti 7 meseca ve4e s problemi ot "normalnoto rajdane".

Общи условия

Активация на акаунт