Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 8 окт. 2011, 17:08 ч.

ТАКСИ В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ СОФИЯ!!!

  • 6 886
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89

Здравейте ,досега винаги съм плащала такса от 60 лв.С бащата на детето ми живеем на семейни начала/без брак/.Може ли,какво документи трябва да представя в ОДЗ за да плащам половин такса?

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 2 865
Mislya 4e nyama6 takova pravo 6tom deteto ti e pripoznato ot tatkoto. Tova 4e nyamate brak ne bi tryabvalo da e ot zna4enie. Az sa6to nyamam brak s ba6tata na deteto mi, no ne se butam da tarsya ne6to,koeto ne mi se polaga po zakon.

# 2
  • Мнения: 121
Извинявай, Меги - а само половин точка ли ползва за работещ татко и 0,05 за неговия район по месторабота?!!!... някои хора са много интересни...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 378

Здравейте ,досега винаги съм плащала такса от 60 лв.С бащата на детето ми живеем на семейни начала/без брак/.Може ли,какво документи трябва да представя в ОДЗ за да плащам половин такса?

С подобна привилегия може да се ползваш само ако детето не е припознато или бащата е лишен от родителски права.
Иначе половин София трябва да плаща половин такса...
Не е лошо да осмислиш късмета си, че въобще си извадила късмет детето да посещава общинска градина, защото и аз живея на семейни начала без брак, ама не плащам 60, а 500 лева.

# 4
  • София
  • Мнения: 32 297
megi1126, както са писали по нагоре имаш право на 1/2 такса ако се водиш самотна майка, т.е. в акта на детето името на бащата е "неизвестен", или е с отнети родителски права.

НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА … Т СТОЛИЧНА ОБЩИНА

Цитат
Раздел III.

Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2. (заличена с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) деца чиито родител отбива военна служба;
3. (доп. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) деца единият от родителите на които е учащ, редовен студент или редовен докторант.
(2) За деца на многодетни родители таксата се заплаща с 50 на  сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
(3) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление.
(4) (изм. и доп. с Решение № 249 по Протокол № 105 от  12.04.2007; изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) Разпоредбите на ал. 1 и ал. 3 могат да се прилагат едновременно.

Чл. 42. (1) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) При ползване на преференциите по чл. 39 и чл. 41 родителите/настойниците подават декларация до директора на заведението, придружена с необходимите документи. Когато в детско заведение са приети близнаци поредността им се определя с копие от удостоверение за раждане, издадено от отдел "Гражданско състояние" на общината по месторождение на децата.
(2) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) В случаите по чл. 41, ал. 1, т. 1, когато бащата е неизвестен, към документите по ал. 1 се прилага дубликат на удостоверението за раждане, издаден в едномесечен срок от датата на подаване на документите.
(3) Освобождаването от такса или заплащането й в намален   размер започва от началото на месеца, следващ месеца на подаване на документите по ал.1 

(2) Таксата се заплаща с 50 % намаление за:

1. деца с медицинска експертиза за 50 и над 50 на сто намалени   възможности за социална адаптация, издадена съгласно Наредба  за медицинската експертиза на работоспособността;

  2. деца с един родител;

3. деца, чиито родител отбива военна служба;

4. деца, на  които един от родителите е редовен студент или  редовен докторант;

5. трето и следващи деца на многодетни родители;

6. деца пълни сираци;

7. деца, единият от родителите на които е с над 71 % трайно намалена работоспособност.

# 5
  • Мнения: 89
Благодаря на Boten Mary  за отговора.Такъв отговор очаквах а не някой да ме определя каква късметлийка съм и колко вие плащате!Толкова ли е трудно когато някой зададе въпрос да му отговорите без да сте хапливи?!?

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт