Отговори
# 705
  • Мнения: 678
Добро утро искам да пожелая.Тази нощ спах неспокойно.Мъжът ми беше дежурен  по пазене  на секциите и аз сама с детето....е и с двете кучета..
Станах в 6 часа и разходих малкия,след това не ми се лягаше изпих кафето,и четох вестници.
Преди половин час се прибра мъжът ми ,беше взел лаптопа,и като ме видя да чета вестици и ми вика......
-"Това пенсионерски лаптоп ли е??!
та сага си легна, а аз се нахвърлих в/у лаптопа.
Ще им направя закуска и ще се помотам.

# 706
  • Мнения: 115
Добро утро и от мен   bouquet
Стерилизатора за мен е един голям плюс, от начало нямах и стерилизирах с течност на Чико.Тегава работа, първо измиваш шишетата, после в разтвора половин час.След това пак миене, обаче те са едни лигави и голямо миене пада.А така миеш ги веднъж и хоп в стерилизатора, слага се само вода в него(около 150мл мисля) и в микровълновата за няма и 10 минути и са готови.Като ти затрябва нещо само отваряш и взимаш.Електрическите вършат същата работа но са в пъти по скъпи.А като пътувахме някъде по хотели ползвах микровълновата на хотела, никъде не са ми отказвали.
За кошовете за боклук, Биби тук ако и да има кошове за разделно събиране нали ти е ясно че ние изхвърляме в различни кошове ама те ги изхвърлят в един и същи камион.Така че тази гимнастика е нереална.Докато при вас знам че нещата са далеч по стриктни.Приятелката ми в Италия по седмица ги събира и само в четвъртък минаваше камион за такива отпадъци.Според мен не ти е нужен такъв кош, но все пак една седмица памперси си е смрад.Тя си беше купила голям кош и в него само памперси хвърляше като го завързваше всеки път, особено лятото е "неустоима" миризмата  Mr. GreenТрябва а помислиш по въпроса и да попиташ съседи или хората които събират боклука колко често минават да го събират  Peace

# 707
  • Варна
  • Мнения: 320
аз не съм ползвала никакви кошове, или специални торби. след смяната на памперса, без значение напикан или наакан, го увивах хубаво и го залепях с лепките, ставаше почти като топка. след това директно в общата кофа за боклук, която тогава седеше на терасата.
сега обаче коша ми е в кухнята под мивката, и няма да мога да действам по същия начин. най-вероятно ще сложа една торба на терасата и ще ги събират там, иначе си е голяма смрад, да се събират в стаята е абсурд
при всички случаи трябва да се изхвърлят всеки ден, щото става нетърпимо.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 301
аз си мисля,4е да държиш собствените си биологи4ни отпадъци в стаята или в къщата си е направо ужас!както и да си носиш сополите в кърпи4ка!!!пфу!аз мисля да хвърлям във външната кофа за боклук всеки памперс веднага след смяната му-ама аз живея в къща с двор и кофата е на 60м,нямам стълбище а директно си излизам на двора и няма да ми е проблем.а да ги събирам в контейнери????абсурд!то си е смрад за изхвърляне.според мен тези които не могат да ги изхвърлят веднага най-добре е някава по-яка торба да стои на терасата примерно и след 5-6-тия памперс - в боклука навън!пък и като попораснат вонята от ако си е воня!!!! Joy Joy Joy тъй 4е -НАВЪН!

# 709
  • Мнения: 39
nevvy,  а когато смениш 3 нощни наакани памперса? Simple Smile

# 710
  • Мнения: 27
Мерси много за съветите...
Това с “разделното събиране“ в България го знам, тъкмо бях решила да изхвърлям разделно и видях камиона как минава и събира всичките кофи на едно - бях ужасена и се отказах от това начинание. Инъче тука няма проблем - всеки ден си минават сутрин рано. Ама наистина май в стаята няма да стане, или в общата кофа или в някоя отделна торба ще да е, ще видим.
Инъче аз за ей такова кошче говорех

но са много скъпи и според мен не си струват

# 711
  • Мнения: 219
Здравейте!  Hug

Ние имаме такъв контейнер за памперси и е много удобно нещо. Пак бих си купила. Всеки памперс вътре се опакова в отделна торбичка, има и капак и никаква миризма няма. Държим го в банята. Всеки ден го изхвърляме и така. При общия боклук под мивката в кухнята - абсурд. А за всеки памперс да излизам да изхвърлям - няма как да стане, макар че сме на 1 етаж и контейнера е пред входа на кооперацията.

Стерилизатор пак ще изполвам. Една приятелка ми беше дала електрически на Авент и ми беше много удобен. Сега ще видя ще купувам ли или ще се уредя пак от някоя приятелка. Не ми се занимава с тенджери и вряла вода.

Ние сме болни и тримата от седмица вече. Вирусът е ужасен и доколкото зависи от вас - пазете се! Много бавно минава, поне 2 седмици хрема и кашлица. Аз и мъжът ми сме на антибиотик вече  Confused.
И новината е, че вече съм си вкъщи. Забравям за работа пак за година и малко  Peace.

Старлет ми се губи напоследък Thinking.

# 712
  • Мнения: 8
Здравейте мами!

Вече съм в Бургас и имам интернет. Били сте доста пестеливи вчера, но днес предполагам, че ще успеем да завършим темата. Ще използвам едно от заглавията на Al3xA.

Без да исках я пуснах по-рано - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618373.msg20049589#msg20049589

Ако искате нека допишем първо тази и тогава да се прехвърлим на другата Simple Smile!

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 13:12 от Elileni

# 713
  • Мнения: 208
Айде аз ще дописвам тук. Не мога да не отбележа днес какво ми се случи.
Отивам да дам своя глас и точно пред нашата секция 20 човека. Постоях аз, ама с един широк суичър и нищо не си личи. По едно време обаче ми по призля (надули топлото, пък аз нещо трудно дишам на толкова топло). Сядам аз на парното, разкопчавам се и си погалих корема. Един възрастен мъж като ме видя и ме пита защо не минавам, а аз отговарям, че другите ще се сърдят. Обърнаха се всички и ми се скараха да съм минавала и да не стоя да чакам. Ей имало хора на този свят.

Рали, спомняш ли си горе долу какви пари е това кошче, че много ми харесва. Лесно ли се намират консумативи (т.е. торбичките или найлона)? Ние понеже ще сме със септична яма на новия дом, та си мисля, че няма само за памперси да върши работа, но ще го мисля още.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 301
Алис разбира се 4е нямам намерение да ходя по нощите до бобъра, Shocked за нощните отпадъци един найлон до къщната кофа за боклук - и сутринта първата работа на татe!!!
спомням си моя позната с малкия посерко,ми то у тях вонеше от вратата,събираше ги в кош в банята!ужас!там на влагата така се размирисват!ама като я мързи да ги хвълря по-4есто!

# 715
  • Мнения: 27
she_moto да ти отговоря за кошчето, ето най-евтиното, което намерих в български магазин
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8033&cat=38
пълнителя е 19лв, кошчето 70

# 716
  • Мнения: 27
Да ви се похваля как стана бебешката стая, току що залепихме фризовете, има още неща да се правят и купуват, но за сега съм доволна


# 717
  • Мнения: 216
Аааа, има и по-евтини! Hug Ето тук кошчето на Томи Типи е 42 лева, резервната касетка с найлончета е 15.90, по-надолу я има: http://www.bebe-best.com/tommee-tippee-higienen-kosh-za-upotrebj … plus-p-18740.html

И аз мисля да взема такова кошче, че като сме с два броя акащи и пишкащи, смрадта ще е велика. Mr. Green

Биляна, стаята е сууууупер! Браво! Hug

# 718
  • Мнения: 1
Ние верно още не сме изписали тук и се метнахме на новата тема-бе на новичко всеки се хвърля LaughingБИБИ-браво!Така ми напълни душичката с тая стая-колко му трябва на човек.Моя няма да мога да го излъжа да вложим нещо в стаята за бебето-най необходимото-той за чужди къщи пари недавал #2gunfireИмаме си къща,ама къде е,правим си я,ама кога ще живеем там,като е на4000км.и не се чува за прибиране CryКак да е,здраве да е.

# 719
  • София
  • Мнения: 6 260
И аз ще дописвам тук.  Peace Иначе гледам Рони от юлската '05 ни се присъедини в новата тема.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт