защо не дават вода на бебетата ???

  • 5 845
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 429
Малко крайни ми се виждат примерите,дадени от теб с локвата,но ще ти кажа,че когато е нямало шишета,все пак е имало чаши,а с чаша би могло да се дава водичка.Не е задължително да бъде с шепа,както изтъкваш във всеки свой пост.А това за пюретата,което Angel_Dust е казала,е съвсем вярно.  Peace

Pupitka, авторката е задала въпрос, на който съм отговорила и наистина няма нужда от спор.   Peace   
Човешкото бебе извън цивилизацията (когато дори е нямало чашки  Laughing) е точно такова, каквото споменах и е описано не от мен, а от антрополози.  Wink

# 46
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
А аз ти обяснявам,че въпросът се отнася за бебе,живеещо в цивилизациятаWink

# 47
  • София
  • Мнения: 650
Извън цивилизацията - ще потърся достоверна информация. Защото на тази преразказана теория и куцат някои неща...

В цивилизацията - най- правилното е:
Хубаво е да се предлага вода,а детето ще си реши иска ли,или не.

# 48
  • Мнения: 429
Здравейте!
Ами в последно време все чувам  че не се дава вода на новородените бебета че до 6-7 м
Защо е така ? Някоя нова мода ли?  Grinning

Пупитка, всъщност въпросът на авторката е дали не е нова мода недаването на вода на бебето, а моят отговор ще го напиша по-ясно, че явно хора като теб не успяват да го разберат!  Confused

Не е нито нова, нито мода, защото така ни е създала природата и човешкото бебе няма нужда от вода. Когато детето проима нужда от вода природата се е погрижила за това то да може да си я набави само!  Wink

Ако желаеш да подискутираме, ще е коректно да ми отговориш първо на въпросите, които зададох към аудиторията по-рано, а до момента останаха без отговор.

Твоето бебе примерно от кога може да пие от шепата ти (настоявам на шепа защото приемам, че бебето е извън цивилизацията). Или какви други начини би могло да има да се даде на бебе вода без достиженията на цивилизацията? Надявам се не си представяш как майката събира вода в устата си и после я излива в гърлото на отрочето си?  newsm78

"jeny", точно това писах и по-нагоре. Който се интересува сериозно, нека да потърси и да прочете сериозни източници! Какво точно ти се струва, че куца? Ти също не ми отговори на зададените въпроси!  Simple Smile

П. П. Пишете, че е хубаво да се предлага вода, а детето ще реши! Ами как да реши, че не му се пие особено като е подсладена. И защо пък да не реши, че му харесва и желае да пие. Водата не е вредна.  Въпросът е, че не е необходима!  Wink

Ако все пак бебето реши да пие от предлаганата му вода, това изобщо не доказва, че му е необходима, а по-скоро, че му е харесала водичката!  Wink

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 22:28 от Jennie

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Изобщо нямам намерение да споря с хора,които си мислят,че са по-по-най в антропологията и ми дават примери с праисторическите времена.На въпросите ти може да отговори единствено австралопитекът-той е бил извън цивилизацията и сигурно знае как е било.  Peace
Изобщо много мразя да се дават примери от време оно как било,как не било,авторката се интересува за тук и сега.
За протокола-моето бебе пие вода и то неподсладена!  Wink

# 50
  • Мнения: 429
Пупитка, защо се ядосваш не разбирам!  Peace
Авторката се интересува за тук и сега, но някои отговори на сегашни въпроси се крият в праисторически времена!  Wink

# 51
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Пупитка, защо се ядосваш не разбирам!  Peace
Авторката се интересува за тук и сега, но някои отговори на сегашни въпроси се крият в праисторически времена!  Wink
Ок.   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 650
Никой не говори за подсладена вода - говорим за чиста.

Ако все пак бебето реши да пие от предлаганата му вода, това изобщо не доказва, че му е необходима, а по-скоро, че му е харесала водичката!  Wink
По твоята логика и кърмата може просто да му харесва и да не му е необходима.
А начини за даване на вода има много - примерно в свито листо, издълбан плод, зимата - сняг и т.н. Както е пила майката, така е пило и бебето.

# 53
  • Мнения: 429
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.

А в пустинята, където няма ни листа, ни сняг, дали не му изстискват на новороденото вода в устата направо от някой кактус или от гърбицата на двугърба камила!?  Laughing
Шегувам се и за момента нямам какво повече да допълня по темата!  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 650
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.
Jennie не съм сигурна в това. Не подценявай днешните майки. Всяка жена с елементарна обща култура знае че захарта е вредна. Аз лично не познавам майка, която добавя захар във водата.  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 28 514
Никога не съм предлагала подсладена вода, нямам намерение да го правя тепърва. Малкият пиеше неподсладена вода само лятото в жегите, явно тогава течността не му е стигала. Сега не иска да пие. Не знам като стане по-студено дали пак ще иска повече течност.

# 56
  • София
  • Мнения: 735
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.
Jennie не съм сигурна в това. Не подценявай днешните майки. Всяка жена с елементарна обща култура знае че захарта е вредна. Аз лично не познавам майка, която добавя захар във водата.  Peace

За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
За водата, факт е, че жива твар не може да оцелее без вода, но наистина бозайниците не приемат такава, докато сучат. Смятам, че е най-правилно, при кърмено на поискване бебе, вода да се предлага, а дали ще пие или не - бебето ще си покаже. Дъщеричката ми пропи вода доста късно и то символични количества, кърми се активно (на поискване), като съм й предлагала от един момент нататък ежедневно. Но дори и лятото не беше като да пие повече от 20-30 мл. от шише със сламка. Мисля си, че при АМ е по-добре да е по-често предлагането заради това, че е една консистенция (при кърмата предното мляко е по-воднисто и утолява именно жаждата).
Убеждавам се, че малките не са толкова глупави и достатъчно добре показват кога какво искат - стига да им се предоставя възможност да покажат Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 650
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!

# 58
  • София
  • Мнения: 39 754
С първото си дете бях точно такава майка. Педиатърката беше от старата школа, захраних на 2м със сок.
На 8м дъщеря ми я пое друга педиатърка. На доста години е (не ѝ ги давам), но няма нищо общо с първата педиатърка. Но и аз вече съм старо куче Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 735
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт