Искам котка, но....или защо пък не?

  • 16 513
  • 141
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 741
Имала съм и мъжко коте, сега - женско. Мъжкото коте, като му дойде времето за разгонване - става лошо - ужасна миризма. На женската недостатъкът е само силното мяукане (изразът не е точен, звукът е малко дразнещ), но пък в такива моменти става толкова гальовна, че си припадаме от смях!  Grinning

# 31
  • Мнения: 3 893
Пък аз не гледам цял албум. По-горе видях две снимки. На първата от тях ще стане идеално работата. Има едно диванче. До него виждам, че има цветарник и се виждат две цветя. Ето тук би било чудесно. Махате цветарника. Цветето, което е висящо го покачвате или върху някой шкаф или хладилник, или го слагате в саксия от тези, които висят. Другото цвете ако е стоящо (право) просто се слага другаде и... това е. Там, скрита между диванчето и стаята е идеално.

Е, buttinsky, с някои дребни елементи около украсата по шкафчета и т.н. ще трябва да се откажеш. Ще ти ги събаря. Но като цяло имате нормално жилище по нашите си стандарти и спокойно вътре може да се събере котка. Домът ви е хубав, лъха на уют. Едно на четири крака няма да навреди. Но куче... още повече голямо... честно казано наистина няма да стане май.

Аnjali, женско, мъжко... и в двата случая трябва да се кастрира. Наистина миришат мъжките. Нашият преди да го кастрираме не миришеше, обаче стана камикадзе - като видеше женска и направо скачаше през прозореца след нея. Събра бълхи за една нощ, спа един-два пъти под контейнерите. А предполагам, че никава не успя да я свърши. То той докат се засили след женската и тя избега с 300

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Според мен историята е както младо семейство обмисля дали да има дете - малко жилище, няма пространство, доходи и т.н....  Има ли желание - винаги има и начин. Местенце винаги ще се намери, а любовта която дава една котка е голяма. Доводи против също винаги може да има.
Но моят мотив винаги е бил "Няма не мога, има не искам" и може би за това разсъждавам така.

# 33
  • Мнения: X
Ст. ( сори, губи ми се латиницата) тези китки отдавна съм ги махнала, защото ми пречеха като шетам, пък и ние тия дивани ги местихме ли местихме на всички възможни посоки. И аз я виждам  някъде там котката или от другата страна на шкафа до вратата.
Топъл Дъжд, няма как да не се съглася с тебе. Просто като послушна дъщеря и съпруга гледам да се съобразявам с околните...но май ще дойдат на моята след още малко обработка или след свършен факт...

# 34
  • Мнения: 741
Моята не е кастрирана и нямам такова намерение. Искам си внуци аз, някой ден с тях да продължа да бъда щастлива!  Laughing  Пък и такава сладурана ни е като се разгони. Страшно се забавляваме. Все на мъжа ми се лепи, голяма любов са в такива моменти!  Joy

# 35
  • Мнения: 3 893
Така или иначе говорим за котки, пуснах го и в една друга тема, не мога да се устискам да не го пусна и тук.  Blush Днес с глас съм се смяла като го видях

# 36
  • Мнения: 5 710
за колко кв.м апартамент говориш?
Сигурно може да отглеждаш животно и в килер.
Въпросът е можеш ли да отглеждаш щастливо животно.

Ние сме осиновили котка и куче, имам някакъв опит за споделяне.
Котката определено е по-лесното животно, по-волното, по-интересното.
Той има всичката свобода, която една котка може да има, излиза, изследва, връща се, когато иска, спи навън когато иска, влиза, когато иска. Лятото прекарва почти само навън, зимата влиза вътре. Неговият живот е в наблюдението и изследването на средата. Къщата му е тясна и не му е интересна. Неговият свят е навън. Може би ако е 'апартаментна' котка тези неща ще са претъпени, хората оставят животни и в коридори. За мен животно само в апартамент е жестоко да се държи, това е като да ме родят с вериги и да си мисля, че съм ОК, защото не знам друго.
От друга страна, съдбата на котките по приютите е още по-тежка, така че ако желая котка за апартамент бих спасила коте, което има по-злочеста съдба.

Самото гледане е ясно и по-лесно, отклкото за куче - достатъчно е да покажеш къде се прави работата и готово. Ние у нас нямаме тоалетна, само първите дни, в които влиза в къщата зимата държа нощем,  но я махам, защото той предпочита да излиза.
Котката може да бъде оставена и за кратко ( дни) сама, има хранилки, няма го ангажимента нон стоп да обръщаш внимание, да даваш ( и  да получаваш) внимание, но това си го знаеш.



Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 18:59 от 10 c's

# 37
  • Мнения: X
Апартаментът ни е най-много 40 квадрата с тоалетната. Нямаме благинките, които може да предложи една къща като двор, веранда итн.
Не че не сме имали съседи, чиито домашни кучета си миткаха безнадзорни навън из махалата, ходеха по кучки и после се прибираха в апартаментите им. Но и това не го намирам за съвсем правилно, да не кажа хич.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 6 312
... ако желая котка за апартамент бих спасила коте, което има по-злочеста съдба.
Hug
Тоалетната на моя котарак е в душ кабината. Като се къпем- я изнасяме. Важното е да има лесен и постоянен достъп до там.
buttinsky, не си единствената бебеискаща, която иска и коте у дома. За мен е важно само да липсва алергия към котки и да сте единодушни, че искате котка. После... всичко се нарежда. Има тема, където се съветваме в отглеждането на косматите!  Grinning

# 39
  • Мнения: X
Знам я тази темичка и от време на време ви се радвам на снимките на любимците там.

# 40
  • Мнения: 2 353
  Парци, аз подарявам котета.  Simple Smile Намерих ги в плик пред къщата на свекърва ми в едно село.

  По темата - ако нямах куче веднага бих си взела котка. По-лесни са за гледане, а са така мекички
и сладкиии Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 5 710
Buttinsky, това харесва ли ти:) беше за осиновяване това коте от приют около София

Хапке, не пречи и куче и коте, специално за теб направих снимка на моите, докато пиша:)) Виж какъв мир и любов царят

# 42
  • Мнения: 2 353
  Не пречи, ако нямахме и костенурка, и една котка, която не се знае къде ще я сложим, но няма да я оставим зимата сама навън newsm78

П.П. Героите са уморени:-)?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 236
buttinsky,
Твърдо ЗА котките newsm18 Laughing
Ние живеем в апартамент горе-долу като вашия и имаме две. Голяма забава е. St. е обяснила много добре нещата, за токсоплазмозата също са казали момичетата. И ние се борим за бебе и нямам никакво намерение котките ми да страдат от това, ако дай Боже един ден мечтата ни се сбъдне.
10 c's,
леле, какво красиво коте Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 25 600
Апартаментът ни е най-много 40 квадрата с тоалетната. Нямаме благинките, които може да предложи една къща като двор, веранда итн.

Морско свинче. 
Живее в клетка, не излиза навън, не миткосва по чужди дворове, не забременява, ако ти не го планираш, не мяучи, не лае, само квичи, когато е гладно или чуе шумолене на найлонова торбичка.
Мърка като котка, чурулика като птица, ходи по петите ти и те гледа влюбено като куче, обожава да го галят - какво повече му трябва на човек?
При добри грижи живеят по 7-9 години, нямат нужда от паспорти и ваксинации, разгонването не се усеща от околните, но имат деликатен стомах и трябва да се внимава с храненето.
Опитомяването на такова плашливо животинче е предизвикателство. Чувството, което те обзема, когато се отпусне доверчиво в ръцете ти, е неописуемо.
Помисли си!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт