120 000 българки са били изнасилени през изминалата година

  • 17 245
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
120 000 ... дивотии.
всъщност ако броят секса при главобол изнасилване, може и толкова да са, ако не и повече.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 349
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=1945& … mp;id=00014 


Всяка четвърта българка насилвана в къщи
Ангел Богданов

Всяка четвърта българка е била жертва на домашно насилие - побой или изнасилване, според изследване на център "Надя". 147 са настанените жени и деца в разкрития през 1997 г. дом за жени, преживели домашно насилие. Там предлагат временно убежище, закрила и сигурност.

В световен мащаб на всяка 9-та секунда жена бива насилвана от интимния си партньор. Всяка 5-та била обект на физическо насилие, като 70% от насилниците били от близкото обкръжение на потърпевшата.

# 32
  • Мнения: 984
Моя приятелка преживя ужаса на изнасилването от собствения си мъж.....Плюс побой...При дете в съседната стая....Няма да описвам нищо повече...Тя не подаде оплакване...Но се раздели с него...До ден днешен живее в страх от всичко....
Говорили сме за това и тя ми е казвала, че не иска да се оплаче....Минало било...
Много ме потресе случката....А реакцията и...просто не разбрах, но приех....Какво знам аз....Дано и никога да не разбирам....Дано никой не разбира...

Аз я разбирам много добре - ако подаде жалба, ще трябва да разкаже на минимум четирима непознати в детайли какво й се е случило. Ще трябва да го опише и да изтърпи поне един поглед с подтекст "а ти с какво го предизвика? Не щеш секс, а? Един хубав х.. ти трябва". Моя приятелка го преживя. Разказа първо на лекаря, за да си извади медицинско, после на дежурния по жалби в районното, после на адвоката и накрая, пред всички присъстваши - на съдията. Интензивното преживяване трае няколко месеца...в които всеки ден преживяваш устно, писмено и мисловно всеки удар, всяко влизане....

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 21:51 от Мишона

# 33
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не се знае обаче, каква част от тях са били изнасилени от собствените си мъже.
За пръв път чувам, че секса между законни съпруг и съпруга може да се нарече изнасилване.
Типично мъжки разсъждения.  ooooh! Сексът се води за секс, ако е по взаимно желание. Проумейте това! Ако не е, и въпреки това съпругът пак го осъществи, като използва насилие и принуда, си е изнасилване. А и не е кой знае колко трудно да изнасилиш току що пребита жена. Щото, видиш ли, на големите *мъжкари* не им стига само да пребият жената до себе си. След това в повечето случаи я изнасилват, за да й покажат кви мъже са ... Кво като й е съпруг?! Жалки мишки, негодни за нищо друго, и решили чрез побоя и изнасилването да доказват колко са велики ...
Не си прав, Лаб! Главобол е едно, и всеки уважаващ себе си и жената до себе си мъж ще разбере, че жената или не иска, но не желае да го обиди и засегне, или наистина усеща някакво физическо неразположение. Ти като знаеш например, че жена ти не иска секс по една или друга причина, би ли я насилил въпреки това? Както каза някой по-горе - моли се да не се случва на някого от близките ти.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 21:51 от La Sombra

# 34
  • Мнения: 4 394
120 000 ... дивотии.
всъщност ако броят секса при главобол изнасилване, може и толкова да са, ако не и повече.
newsm78 Аз пък съм чувала ,че главобола най-често е поради недостиг на секс  Laughing
Сериозно ,ако се направи извадка на насилените по етническа принадлежност ще се уплашите.За тях това било ''нормално'' както е нормално да се женят рано,да се продават като стока и други уж ''нормални'' неща .

# 35
  • Мнения: 2 018
ако става въпрос за изнасилвания в семейството, то те би трябвало да бъдат отделени от другите изнасилвания и да се броят, но под друг знаменател.
Имам позната, която също периодично ядеше бой и едновременно с това изнасилване. Не го напусна, защото нямала къде да отиде. Не беше права, но си остана там. Сега твърди, че са в добри отношения. Не знам.
Но тези случаи би трябвало да са в друга графа... поне така ми се струва.
Изборът дали да го напусне или не си е неин и само неин.

# 36
  • Мнения: 5 710

Не разбрах, защо да е в друга графа?

# 37
  • Мнения: 2 480
В "Стършел" имаше една рубрика "С какво ни забълъбукват главите?" Това може да се отнесе в нея. Явно, че някои са неуморни по отвличане на вниманието на населението от съществените неща.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 23:26 от vl

# 38
  • Мнения: 10 547
Наистина е така, vl. Партийната борбЪ, изборите...какво тук значи някакво си изнасилване? А и кой знае какви са мискинки тея стотина хиляди женоря?!

# 39
  • Мнения: 653

Не разбрах, защо да е в друга графа?

От написаното подразбирам, че семейните избират сами да ги насилват.
Интересен поглед има авторката, ако правилно схващам.

Но тези случаи би трябвало да са в друга графа... поне така ми се струва.
Изборът дали да го напусне или не си е неин и само неин.

# 40
  • Мнения: 2 480
Наистина е така, vl. Партийната борбЪ, изборите...какво тук значи някакво си изнасилване? А и кой знае какви са мискинки тея стотина хиляди женоря?!

Уф, избори! На колко избори се нагледахме.....Доста по-важни въпроси има от тях, но никой не иска да се занимава или му се пречи. Изборите са едно узаконяване на безобразията. А всъщност избор няма вече толкова години.....Тъжна картинка. Няма да коментирам колко са изнасилените. За мен числото, а не цифрата 120 000 е нещо пресилено и отвличащо вниманието на публиката. Някои така и не разбраха кое е цифра и кое число-най-вече журналистите.

# 41
  • Мнения: 5 710
аха, тоест, така да се каже, след като не напускат мъжете си са дали доброволно съгласие да търпят насилие и следователно са в 'под-' графа. ясно.

цифрата на мен ми се струва много голяма , не разбирам как се е стигнало до нея, как е протекло това изследване, колко жени, възраст, място и т.н.

Но имам някакво обяснение по принцип защо се хвърлят понякога сякаш изхвърлени цифри. Целта може да е печелене на пари за програми. В началото на 90тте, децата в домовете бяха спрягани към 200 хиляди, после друга абсурдна цифра , която съм срещала през последните години е  250 хиляди двойки, борещи се със стерилитет. Опитваха се да изкарват и серопозитивните повече, наркоманите пък също ги броят странно и съм чела и за 100 000 души. МВР брои юзърите, мерейки дрогата, МЗ  пита в клас примерно "Вие употребявали ли сте марихуана", и айдеее, целия клас се пише "да''. "Употребявали ли сте амфетамини" - "Ами да, разбира се". И така станаха стотици хиляди юзъри. Сега 120 хиляди изнасилени жени. Шок. А не стават ясни елементарни неща, например 16 жени са подали оплаквания в София, пък изследването май не е за София...
та, подоризам стъкмистика БЕЗ да казвам, че проблем няма.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 23:55 от 10 c's

# 42
  • Мнения: 10 547
Наистина е така, vl. Партийната борбЪ, изборите...какво тук значи някакво си изнасилване? А и кой знае какви са мискинки тея стотина хиляди женоря?!

Уф, избори! На колко избори се нагледахме.....Доста по-важни въпроси има от тях, но никой не иска да се занимава или му се пречи. Изборите са едно узаконяване на безобразията. А всъщност избор няма вече толкова години.....Тъжна картинка. Няма да коментирам колко са изнасилените. За мен числото, а не цифрата 120 000 е нещо пресилено и отвличащо вниманието на публиката. Някои така и не разбраха кое е цифра и кое число-най-вече журналистите.

Дано си правО. Извини ме за средния род, но не съм наясно с пола ти.

10 c's, домашното насилие не е насилие, то си е личен избор, нали така. Личен, но обвързан с още  числа /vl, заповядай/ други фактори.

# 43
  • Мнения: 2 480
Дано в кое точно?

# 44
  • Мнения: 10 547

Че статистиката е преувеличена.

Общи условия

Активация на акаунт