Бойлер - откъде, колко, какъв ???

  • 8 638
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 685
Момичета и момчета, ако и те четат тук, моля дайте идея кой бойлер да избера или пък някакъв подобен или по-скоро на такава цена.
Простичко казано, нашият се скапа, слънчевият тези дни не върши работа, `щото слънцето се скри и за ден-два три ще му ползваме опцията да работи на електричество, но не ни е изгодно, затова търся спешно да купя нов, но на ниска цена.
Огледах се в нета и си мисля, че до 190-200лв ще намеря нещо нормално.
Бях сложила предел 150 лв  Laughing ама сметка без кръчмар.

Трябва ми да е от магазин, който ще го докара вкъщи направо.
Миналата или по-мин год си купих така хладилник от Техномаркет, доволна съм.
Сега пак там гледах и се спрях на тези модели:
TESY GCV-100/45/2.0 TS

и

TESY GCV-80/45/2.0 TS

Разликата в цената е 10лв, но първият е повече литри Wink
Останалите характеристики почти нищо не ми говорят  Tired
Хм...сега забелязвам, че от единият има ограничено к-во, та вероятно ще остане по-скъпия от 80л  Confused ...то до 5-6ч мъжо ще се върне и тр да вземем решение, и да го поръчаме, та:

Моля, който има някой от моделите да даде мнение, или пък който разбира нещо от бойлери.  Praynig

# 1
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Нашият е на Теси 100 л, но вече на 10-ина г. Точно на 4,5 г протече и ни го смениха с нов. Иначе съм си доволна, бързо загрява и сякаш бавно изстива водата. Държах на по-големия литраж. Сега пак взехме Теси, но вече 200 л и с 2 серпентини, но те са по друг начин правени и по друга поточна линия.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не съм доволна от ТЕСИ, Фламина и Елдом... Но поне последния ни го замениха с нов в гаранция.
Общо взето и 3те ни гръмнаха след 2.5-3г. работа.

# 3
  • Мнения: 685
 Confused Хич не ми харесва писаното до момента...че то нашият си ни кара 17-18 год, дето не го знам и какво му е, та не работи  Laughing
Вярно, че от няколко год насам лятото и при слънчево време ползваме друг (слънчев), но все пак подобен на нашия свекито смениха преди 1-2 петилетки  ooooh! моят мъж затова казва, че и без това прекалено дълго ни е изкарал.

 Crossing Arms и без това от двата модела, които писах по-горе няма налични в магазина, има само мостри, ще ровя за друго.

  bouquet  bouquet Благодаря за мненията!

# 4
  • Мнения: 9 481
Помислете за проточен Peace
Не заема място.
Много по-икономичен.
Безопасен.
Винаги имате топла вода.
Кооооолкото искате....

# 5
  • София
  • Мнения: 714
От Българските - Сън Систем.
От чуждите Аристон и Стюбел.

# 6
  • Мнения: 0
Здравей видях в сайта на ОНЛАЙН МАГАЗИН ТЕХНОШОП много готини проточени бойлерчета,
вградени в смесителна батерия , изпраяам ти описание копирано от там:
"ВОДОНАГРЯВАЩА СМЕСИТЕЛНА БАТЕРИЯ
Проточни електрически бойлери в  смесителни батерии - това са водонагреватели с мигновено действие, загряващи протичащата вода до 30-60 градуса в рамките от 3 до 5 секунди.

Водонагряващите смесителни батерии са високоефективни малогабаритни уреди, които осигуряват топла вода за битови нужди с желаната от потребителя температура. Те заместват напълно акумулиращите водонагреватели, които са с голям водосъдържател за съхранение на предварително затоплената вода и големи размери.

Проточните бойлери, вградени в смесителни батерии са подходящи както за дома, офиса, заведението, двора, лятната градина, така и за всяко друго място, до което има осигурен достъп на студена вода и ел. захранване."
дано съм ти помогнал  Wink Wink

# 7
  • Мнения: 0
Здравей видях в сайта на ОНЛАЙН МАГАЗИН ТЕХНОШОП много готини проточени бойлерчета,
вградени в смесителна батерия , изпраяам ти описание копирано от там:
"ВОДОНАГРЯВАЩА СМЕСИТЕЛНА БАТЕРИЯ
Проточни електрически бойлери в  смесителни батерии - това са водонагреватели с мигновено действие, загряващи протичащата вода до 30-60 градуса в рамките от 3 до 5 секунди.

Водонагряващите смесителни батерии са високоефективни малогабаритни уреди, които осигуряват топла вода за битови нужди с желаната от потребителя температура. Те заместват напълно акумулиращите водонагреватели, които са с голям водосъдържател за съхранение на предварително затоплената вода и големи размери.

Проточните бойлери, вградени в смесителни батерии са подходящи както за дома, офиса, заведението, двора, лятната градина, така и за всяко друго място, до което има осигурен достъп на студена вода и ел. захранване."
дано съм ти помогнал   

# 8
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Проточен икономичен няма как да има, или пък да имаш нормална топла вода за къпане. Аз лично не съветвам да се взима български бойлер понеже вече с китайски части, преди година и нещо си взех едеса и за ся дерт няма.

# 9
  • Мнения: 9 481
Проточен икономичен няма как да има, или пък да имаш нормална топла вода за къпане. Аз лично не съветвам да се взима български бойлер понеже вече с китайски части, преди година и нещо си взех едеса и за ся дерт няма.

Категорично нищо от това не е вярно!

# 10
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Проточен икономичен няма как да има, или пък да имаш нормална топла вода за къпане. Аз лично не съветвам да се взима български бойлер понеже вече с китайски части, преди година и нещо си взех едеса и за ся дерт няма.

Категорично нищо от това не е вярно!

Подкрепям напълно MTV ! Ние от близо 3 години сме с проточен бойлер на Стибел и единственото за, което съжалявам,е че не го взехме по-рано!  Peace
Помислете за проточен Peace
Не заема място.
Много по-икономичен.
Безопасен.
Винаги имате топла вода.
Кооооолкото искате....

на 100% е така, за последното условие много държах..нещо,което с останалите обемни никога не можеш да постигнеш!


# 11
  • Мнения: 685
 Hug
Благодаря още веднъж за вс мнения, ние бяхме буквално на зор, че без вода (+без топла) ми е ад.
Купихме някакъв на Теси, моите така и не повярваха, че проточен може да е ефективен  Crazy
 Crossing Arms мъже...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Някой да се е сдобил с такъв бойлер - http://zora.bg/catalog/product_details/bojler_ariston_pro_eco_80_v___2_kw/ ?
Ще се радвам на някаква информация. Simple Smile

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
MISHANA13 и MTV и колко лв. (грубо) излиза едно къпане с проточен?
Пак грубо, с обикновен е към левче.

# 14
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Шани , не се впрягам във фини изчисления,а гледам колко ми е сметката на месец... Peace При положение,че вкъщи се отопляваме с климатици навсякъде+бойлера+домакинските уреди рядко надвишаваме 40 лв на месец!
Плюс това проточения нагрява водата на момента,докато при останалите обемни бойлери това е един постоянен процес на поддържане на температурата на  водата.  Crazy,който определено е по-голям разход на енергия.

Общи условия

Активация на акаунт