Вода от Побити камъни във Варна

  • 14 956
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 123
Драги мами (главно тези от Варна и околностите),
бихте ли споделили инфо за водата от чешмата на Побити камъни? Чувам вече мнения от доста места, и все противоположни. Не ми е ясно става ли за пиене и не? Чувах и разни неща, че помага при камъни в бъбреците.
Няколко пъти вече си взимаме от там, но не ми е ясно дали е полезна, или не
Ще бъда благодарна, ако помогнете с инфо!
 Praynig

# 1
  • Мнения: 37
Аз лично преди години си пълних редовно вода от там , става за пиене и е полезна, но не прекалявай ако пиеш само от нея не повече от месец мисля newsm78.Аз правих така от седем дена в седмицата четири на обикновена вода и три от тази.Даже си спомням, че ми бяха казали, че мога да я смесвам с другата ама не съм правила така и ще излъжа дали е правилно.

# 2
  • Мнения: 119
Съпругът ми пие от тази вода,  разрушава камъните в бъбреците. Това , което знам е, че на място или поне в същия ден се изпиват 1-3л./ или колкото можеш/ и това веднъж в седмицата. Мъжа ми малко прекали и почна да му пада зъбния камък:)))иначе не е добре да се съхранява водата в съд, но незнам защо.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 123
Хм, от доста места чувам, че не е хубаво да се пие постоянно, а ни няколко пъти си пълнихме вода от там, защото на мен много ми харесва на вкус - една така мека е.
Но я спряхме от 1 седмица Simple Smile
Добре, а някой знае ли коя изворна вода някъде в околностите е хубава?
Купуваме си минерална, но искам да я редуваме с изворна поне от време на време?

# 4
  • Мнения: 281
И аз съм чувала, че лекувала (специално това за камъните от вас разбирам), но не успяхме да открием прословутата чешма  Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 123
Като завиеш точно към Побити камъни, от пътя в ляво, караш само направо по един черен път, може би към 200-300м., след това хващаш отбивката в дясно и стига една полянка, която и за пикници я ползват - там е чешмата.

# 6
  • Мнения: 281
Там има едно кръгово - с една чешма пак и два пъти на ляво и на дясно - т.е ако от пътя по който се движиш завиеш на дясно веднага е чешмата и излизаш от първия изход на кръговото, не от втория, нали?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 123
не знам за кое кръгово ми говориш?!
Аз обясних къде е чешмата в самата местност Побити Камъни, след като стигнеш до там.

# 8
  • Мнения: 281
А преди въпросната чешма минахте ли през една друга?

# 9
  • Мнения: 1

Побити камъни - указания за пътя до чешмата за вода против камъни в бъбреците:

Когато се идва от Варна:
 1. входа за побити камъни се отминава т.е. не се завива на ляво в паркинга с чакъла, а се продължава по пътя покрай гората
 2.след около 800 м. има отбивка, там се завива на ляво
 3.кара се по черен път  се стига до военно поделение в дясно, отминава се
 4.след няколко метра в дясно се виждат панели, там се завива на дясно
 5.влиза се в борова гора
 6.излиза се от боровата гора
 7.продължава се по пътя по полянката
 8.стига се до стръмен наклон
 9.там паркирахме, чешмата не се вижда
10.върви се надолу около 20 м. там е чешмата с три чучура

 Водата се пие по 200-250 мл. сутрин и вечер 10-15 дни, ако няма резултат се почива 10-15 дни и се пие отново 10-15 дни
 Във водата може да се сложи сребро за няколко часа,  за да йонизира водата, като по този начин я обеззаразява и така укрепва имунната система.
P.S. Aко се завие веднага след входа на Побити камъни, минава се през паркинга с чакъла, след това по пътя през гората се стига до кръгово - там също има чешма, но водата не разбива камъни в бъбреците.

# 10
  • Мнения: 96
Здравейте. Виждам че от доста време не писано тук. Аз реших да пиша и да помоля за отговор от някой с личен опит от тази вода.Имам камък в бъбрека който е с оксалатно уратен състав.Дали тази вода ще ми помогне да го стопя.Дано някой ми отговори.

# 11
  • Мнения: 96
Може ли някой да ми каже как да я пия тази вода.Имам голям проблем с тези камъни и се наложи да мина 700 км. за да си налея от нея.Сега пак проблем не знам как се пие и колко време.Никой ли вече не чете тази тема.

Последна редакция: ср, 08 мар 2017, 07:24 от nevi91

Общи условия

Активация на акаунт