Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 окт. 2011, 22:47 ч.

Как да накарам шефовете ми да не пушат в офиса

• 17 718
  • 342
  •   1
Отговори

Анкета

Пушите ли в офиса?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 10 окт 2012, 22:47

Проблемът ми е следният.
Започнах нова работа. Мястото ми харесва, но шефовете ми които са и собственици са окопирали офиса и пушат по около 2 кутии на човек на ден  Sad
Аз съм бивш пушач, но това ми идва множко.
До сега беше топло и прозорците бяха отворени, но от 2 дни направо положението стана нетърпимо.
Вече съм на път да се откажа от иначе много хубавата работа, заради здравето ми...  ooooh!
Моля ви помогнете ми със съвет, защото не знам какво да правя  newsm78 Sick

# 1
Викаш ХЕИ, но глобяват само ако имаш цигара в ръката (така са ми казвали).
Като мислиш за напускане, защо не си кажеш? Няма да загубиш нищо. Може да не се сещат, че е проблем.

Пушила съм някога и в офиса (с колега пушач) и в къщи. Последните 5-6 години почнах да оценявам чистия въздух в помещенията и пушенето на терасата.

# 2
  • София
 Как така са окупирали собствения си офис? Не знам какво да те посъветвам, но аз много мразех да ми казва някой дали ,къде,кога и как  да пуша или да не пуша, ейй, така ме амбицираха, та правех точно обратното. Помоли ги учтиво, ако нищо не става, избора е само и единствено твой, ти преценяваш,  кое ти е по-важно, работата или здравето.

# 3
  • София
Не виждам как би могла да ги накараш да правят или не правят нещо в собствения им офис. Да, теоретично имаш право и би могла да предизвикаш проверка, но се замисли как след това ще работиш там и каква ще бъде атмосферата и отношението към теб. А и не вярвам да се промени нещо въпреки проверката.
Ти си преценяваш, на който не му понася, се изнася.

# 4
Ей, то бива да сме маниаци на здравословен начин на живот, но не е ли доста нахалничко, новоназначен служител, да се пробва да определя начина на живот на шефовете си.
Пускай жалби до РИОКОЗ,  и какво се очаква според теб след една такава жалба, шефовете ти да кажат, а ма разбира се спираме да пушим, защото на еди кой си не му харесва Grinning Grinning някои съвети много ме забавляват.

# 5
Разбирам Ви напълно. Неприятна история. Точно за такава безотговорност и егоизъм от страна на пушачите се разправяхме днес в другата тема. Имали право да вършат каквото си искат в собствения офис! Да, имат право, но в случая вие останалите сте потърпевши! Тоест те не са си вкъщи и не са поканили на гости приятели, а са наели хора да им вършат работата и то не за ден-два. Тогава трябва да се съобразяват с тях. Ако не искат можете да напуснете, но дали ще си намерите друга подходяща работа? Деликатно положение.... А викането на ХЕИ в този случай ми изглежда като поредната безумна идея.

# 6
Ей, то бива да сме маниаци на здравословен начин на живот, но не е ли доста нахалничко, новоназначен служител, да се пробва да определя начина на живот на шефовете си.
Пускай жалби до РИОКОЗ,  и какво се очаква според теб след една такава жалба, шефовете ти да кажат, а ма разбира се спираме да пушим, защото на еди кой си не му харесва Grinning Grinning някои съвети много ме забавляват.

Това не е маниащина, а съвсем нормално искане! Явно, че вие пушачите въобще не можете да схванете колко е неприятен този дим за останалите! Той може да затрудни работата им и да влоши тяхното здраве! И аз не мога да работя в такава среда.
Нов служител да определя начина на живот на шефовете си....Нямам думи! Той в случая не определя начина им на живот, а има съвсем обикновени човешки претенции да му осигурят нормални условия за работа!

# 7
предложи им да си направят раковото отделение в друга стая, а не където се работи.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
Съчуствам ти ..... май нищо не можеш да направиш уви  Rolling Eyes

# 9
Наистина ли съществува такъв офис?  Rolling Eyes
Тези хора в кой век живеят  newsm78

# 10
Проблемът ми е следният.
Започнах нова работа. Мястото ми харесва, но шефовете ми които са и собственици са окопирали офиса и пушат по около 2 кутии на човек на ден  Sad
Напускаш, като не ти харесва.

# 11
  • Варна
Не виждам какво можеш да кажеш на шефовете си. Аз бих напуснала. Освен гълтането на отровния дим не по-малко би ме притеснило да ходя перманентно вмирисана.

# 12
А клиентите как реагират като отворят вратата?
Това е кошмарно Thinkingако трябва по време на работа да ходиш и на други места сигурно по миризмата ще те надушват отдалече. Mr. Green
Не е шега работата,това означава смяна и пране на всички дрехи по теб и всекидневно миене на косата.

# 13
  • София
Честно казано, не можеш да направиш нищо.

Ако подадеш жалба до РИОКОЗ - със сигурност няма да ти се отрази добре на кариерата; ако не направиш нищо - трябва да се тровиш ежедневно.

Моят съвет е за започнеш да си търсиш нова работа. Успех!

# 14
Каква е тази фирма ? Rolling Eyes
При нас , поне от 4-5 години е забранено пушенето в затворени помещения .
Няма шефове , няма подчинени , всички пушат НАВЪН , ако ще и - 30  Nature Snowmanда е . Peace
Има си места  за пушене , обозначени и се пуши само там !

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт