Къна и билки за хубост - Customized decision

  • 109 749
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 492
иланг - иланг , от къде се сдоби с пшеничния протеин , също Д пантенол?
Аз взимах преди време Пантогел, но дай друга идея,моля!

# 46
  • Мнения: 9
здравейте много хубава тема..
 Stela_B искам да се обърна цпециално към теб , значи имам детенце на 1 год и с него бяхме в ужас, къпех го с какви ли не шампоанчета а скалпа му беше ужасен, зачервен, със силен сърбеш дори не можеше да спи детето и минахме на олилатум след 2-3 месечно лутане и му помогна опитай ако искаш... а свекъра също е с чувствителен и сух скалп и се мие със някакъв медицински ли незнам точно ако искаш ще попитам и ще ти пиша..

# 47
  • Мнения: 1 009
http://www.rosaimpex.com/?step=module_action&modname=priceli … ;order%5B%5D=real

Някои ползвал ли е този продукт и по специално цветовете кестен (5) и шоколад (6)? Интерсуваме най-вече покрива ли единични кичури бели коси и като цяло, всякакви мнения и отзиви?

# 48
  • Мнения: 4 586
Момичета ,къната в каква вода се разтваря вряла или просто топла, и след като престои 8-12 часа трябва ли да се затопля преди да се нанесе?

# 49
  • Мнения: 492
yasmina, с вряла вода отделя по-бързо цвят, с топла - по-бавно.Хубаво е  да се нанесе топла на косата.Аз не я чакам да престои 8-12 часа. Заливам я с вряла вода, разбърквам хубаво, добавям лимонов сок или оцет и чакам да изстине до температура, поносима за нанасяне- т.е. след ок.20-30 мин. е готова за нанасяне. Тази,която аз ползвам, отделя много бързо хубав оранжев цвят /писала съм за това в предни теми/ и си оцветява дори и след 2-3 часа престой на главата.

# 50
  • Мнения: 4 586
моята е черна и е от индийският магазин , няма опътване на бг и тук прочетох че трябва да престои 8ч, затова сега се чудя дали да седи или не че ако не хване не ми се клепа втори път и се чудя колко време да седя, пише че съдържа индиго

# 51
  • Мнения: 704
yasmina, понякога наричат индигото черна къна. Ако ползваш само него, може да не се получи добре. В продукта има ли и къна, отбелязано ли е? Постът ти е от вчера, сигурно вече си пробвала...
Да споделя misексперимента си с емулгатора от гиза парфюми Simple Smile. Не знам защо си бях наумила, че емулгаторите правят от мазнини и вода крем Confused? Може би защото като разбиеш сурово яйце с олио става майонеза....Е, като забърках масла, билкова отвара и емулгатор стана...супа Grinning. С други думи по кофти начин стигнах до познанието, че емулгаторът (поне моят) може да обедини мазнини и течности на водна основа до емулсия, но не води до сгъстяване. Нагласих си следната рецепта:
Рициново масло - 25 гр.
Кокосово масло - 25 гр.
Тиквено масло - 25 гр.
Ленено масло - 25 гр.
2 суп.лъжици смлени билки (може от билковата смес на Хенафокс, макар че аз си смлях мои)
Емулгиращ восък от Гиза парфюми - 2 суп.лъжици (количество на база "упътванията" в сайта, не че са лоши, но май недостатъчни Peace, може и аз да не съм смятала вярно)
Билкова отвара - 87 гр.
Глицерин - 1 суп.лъжица
Етерични масла
Затоплих маслата, докато кокосовото се разтопи и добавих емулгатора, като бърках, докато той също се разтопи. Бях подготвила билковата отвара предварително, та я затоплих така, че леко да ми пари, добавих в нея глицерина. Шляпнах отварата при маслата в блендера и го пуснах...ехааа, че се разплиска ooooh! Simple Smile. И не само това, ами си остана течно Sad. Добавих 1 суп. лъжица сусамов тахан и докарах кремообразна консистенция. Тук има снимки на маската и косата ми след маска с емулгатор и преспиване с папилоти Party
https://picasaweb.google.com/DeyanaRacheva/242011?authkey=Gv1sRgCJmzjeeup_PUJg#
Та, експериментите продължават Simple Smile. За добра маска, наред с емулгатор, трябват сгъстители и за маслената и за водната фаза. За маслената мисля да пробвам пчелен восък, а за водната имам идеи за желирана история, взех пектин, макар че идея нямам какво може да стане с него Simple Smile. Другата идея ми дадоха Гиза с техния силикон от червено водорасло. Е, няма да дам толкова пари за него преди да пробвам да си го направя. Ще взема червено водорасло от арабското магазинче и ще се пробвам за желе от него по една рецепта от старата ми билкарска книга. Може да пробвам да сканирам и постна тук страницата, ако поредният експеримент излезе що-годе успешен Thinking?
Между другото, не съм толкова умна и знаеща, за всичко това ползвах джокер "помощ от приятел"  bouquet.

# 52
  • Мнения: 4 586
dragon8 ето тази си купих от индийският магазин http://www.spicesofindia.co.uk/acatalog/A1-Manzoor-Zarqa-Black-Henna-Powder.html уж била с индиго,оставих я да престои 10 часа и стоях с нея 4 часа но нищо не хвана ooooh! а онази 20 минутната си хвана добре и макар че си беше зелена и миришише и тя на билки малко ме съмнява че е истинска -Игълс с червената точка

# 53
  • Мнения: 704
Мда, няма и как да хване, това е чисто индиго, пише ground indigo powder, тоест смляно на прах индиго. Това без основа от къна няма да оцвети. Първо е трябвало къносване, а след него "индигосване" за черен цвят Peace. Още повече, че след престой от 2 часа губи оцветяващата си способност почти напълно, а след 10 часа не е останала и доза истина в него. И на катама, който си купувам, пише черна къна и ако не знам какво е в действителност, бих останала много разочарована. Доста е подвеждащо така...

# 54
  • Мнения: 418
http://www.rosaimpex.com/?step=module_action&modname=priceli … ;order%5B%5D=real

Някои ползвал ли е този продукт и по специално цветовете кестен (5) и шоколад (6)? Интерсуваме най-вече покрива ли единични кичури бели коси и като цяло, всякакви мнения и отзиви?
иланг - иланг  даде отзиви няколко страници по-напред.
нали ти е ясно, че това не е къна, а оцветител, включващ и екстрат от къна
dragon8, ти спази рецепта на giza или само препоръчителните пропорции по отношение на емулгатора?
а мислиш ли да забъркаш и някаква маска за лице  Flutter

# 55
  • Мнения: 704
Не съм следвала рецепта от Гиза, просто все ме избива на импровизация Simple Smile. Само за емулгатора се ориентирах от тях, иначе примерните рецепти за експериментатори ми се виждат не съвсем надеждни, особено след моето изпълнение, просто не виждам какво ще докара консистенцията от снимките newsm78? Маска за лице или крем за лице не бих си направила с този емулгатор. За там бих ползвала само лецитин, екстракт от водорасли, пчелен восък, моя лична преценка Peace. Но непременно ще споделя Simple Smile. Ето интересна страничка с рецепти за козметика, пак на английски ooooh!:
http://www.makingcosmetics.com/formulas-6.html

# 56
  • Мнения: 4 586
dragon8 благодяря че ме светна , това много сложна работа било и отнема цял ден, досега се притеснявах дали съм взела нещо качествено , че да не излезе по вредно от боята , сега пък ме хвана страх да сложа първо червен цвят и после да не мога да се оправя нещо и да си остана червена ooooh!,

# 57
  • Мнения: 418
Маска за лице или крем за лице не бих си направила с този емулгатор. За там бих ползвала само лецитин, екстракт от водорасли, пчелен восък, моя лична преценка :
това ми харесва, защото е простичко Mr. Green
какви пропорции смяташ да е? /тия водорасли мн ме привличат, обаче там има рецепта  само за крем/
а каква е идеята на лецитина?

# 58
  • Мнения: 704
Ами сигурно не е толкова сложно при стабилни познания (каквито нямам), но не е и просто, защото аз си съчинявам рецептата. Иначе изпълнението ми се вижда по-лесната част, но с колко експерименти съм подхранила мивката Simple Smile. Идеята на лецитина е точно да емулгира, тоест да свързва течности на маслена и на водна основа в емулсия.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B … D1%82%D0%BE%D1%80
Освен лецитин, восък и екстракт от водорасли трябват и други съставки. Идеята е следната - ползата за кожата е от активните вещества в маската. Това са глезотийки като масла, плодови или зеленчукови сокове, билки на прах, витаними...Лецитинът ми трябва за да обедини маслата и водния разтвор, восъкът за да сгъсти маслата, екстрактът от водорасли за да сгъсти водния разтвор, така че да стане кремообразна субстанция. Пропорциите ще ги търся по рецепти за маски от нета, днес ще ходя за водорасли и восък. Между другото в моята скъпа книжка пишеше, че желето от водорасли също служи за емулгатор в маслени емулсии, подобно нещо е отбелязано за пектина в статията от Уикито по-горе. Например мога да си забъркам морковено масло Heart Eyes, малко нийм, манджиста и портокалов прах, малко хума, розова вода, глицерин, восък, желе от водорасли, лецитин и етерични масла като лавандула, чаено дърво и кедър. Маслената фаза трябва да е маслото от моркови, лецитинът и восъкът. Водната фаза е розовата вода, глицеринът, желето. Като ги забъркам затоплени, добавям хумата и билките, накрая етеричните масла. На теория бива, на практика ще видя Simple Smile. Знам, че звучи като висш пилотаж, ама чак пък толкова, аз все съм оптимист Peace.

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 12:36 от dragon8

# 59
  • Мнения: 704
Често се чудя дали хидролипидния защитен филм на кожата е емулсия? Нали се състои от секрет на потните жлези, който е на водна основа, и от секрет на мастните жлези, ясно на каква основа Simple Smile. Какво ги обединява? Мисля си, че за да са полезни, кремовете и маските трябва да имитират принципа на този филм Thinking? Трябва да се разтърся за инфо.

Общи условия

Активация на акаунт