Re: Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит (2)

  • 24 752
  • 777
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 39 747
Боже колко сте изписали.

Някой имаше идея за анкета за следващата тема. Да пише Simple Smile А резултатите от тази мога да пусна в 1вия пост на новата тема.

# 766
  • Добрич
  • Мнения: 795
Имам идея за анкета за следващата тема, не знам кой ще я пусне, но ако му хареса може да я включи анкетата. Обратно на сегашната Коя беше най-непотребната вещ за бебето ви?  Peace

Ето го предложението,на anbibian  Simple Smile

# 767
  • Мнения: 3 736
Истината е, че е най-добре да има разнообразие - космонавт, чувалче с или без крачоли, но с ръкави, просто чувалче и така. Отделно покривалото на количката.

И аз така мисля.

# 768
  • София
  • Мнения: 1 149
Имам въпрос (може би към мамите с по-големи дечица  newsm78 -  Sourcherry, Angel_Dust ....)
Покривалото за крачета на моята количка изобщо не става за в седнало положение. Много е малко. Направили са го за позиция кош за новородено като покривало. На малкия крачетата му изобщо не се събират вътре. И всъщност оставам без покривало... И за това реших да му купя космонавт. Ето и въпроса ми - какъв да му купя? С цип отпред ли, с копчета от двете страни ли.... И понеже никога не съм купувала такова нещо, не знам кои са хубави и топли. И се обличат сравнително лесно, че дзверо много мрази да го обличам и е борбаааа  ooooh! Моля ви дайте ми съвет, ако може и линкове да се ориентирам, че не искам да взема нещо наслуки. На малчо му купувам дрешки като за годинка. И дори и седнал в количката, постоянно е в движение. Благодаря   bouquet
П.П. За анкетата - много ми харесва предложението на anbibian  Peace

# 769
  • Мнения: 15 379
Мелинда, бебето ти е голямо и ти трябва направо дрешка, с която да може да се движи свободно.Например това:


Махат се стъпчиците и може да обуеш обувчици.

# 770
  • София
  • Мнения: 469
А какво ще кажете за столчето за хранене? Искат да ми подарят, а аз нито знам дали ще ми е нужно, нито какви "екстри" са важни  Thinking

# 771
  • София
  • Мнения: 1 456
А какво ще кажете за столчето за хранене? Искат да ми подарят, а аз нито знам дали ще ми е нужно, нито какви "екстри" са важни  Thinking
За мен то е задължително, нашето гледах да е с широки крака в основата, да е по- стабилно, да се маха таблата, за да я мия и да не е много тежко  Peace

# 772
  • Мнения: 3 114
Мелинда, аз лично съм купила отделно грейка и дебело яке на Джаки. Продават се в магазините И за Мама. Ако си от София ще ти обясня къде се намират.
Столче за хранене пък трябва да си купувам пак, защото таблата много лесно се маха и Гоги като я ритне лети. Не си купувайте Кенгуру!

# 773
  • София
  • Мнения: 44 041
А какво ще кажете за столчето за хранене? Искат да ми подарят, а аз нито знам дали ще ми е нужно, нито какви "екстри" са важни  Thinking

за мен е задължително. аз лично ползвах от 6-7месечен до към 3,5 години...или до 4 даже....нещо такова...
За мен е важно да е здраво и стабилно и да има позиции за височина и да се свива компактно...и да е на колелца... Тапицерията да е "найлонова" не знам как точно се води, а не платнена, да се сваля лесно, за да се почиства лесно. Да има поне 3 точково закопчаване, таблата да се маха лесно.

Ако ще захранваш преди 6 месец, т.е. преди детето да седи стабилно, редно е да има и позиции на седалката, в наклон...
Нашият беше Пег Перего примо папа - моят син му беше 3.то дете.... желязно столче...перфектно.


От друга страна, ако ще храниш само на  масата ви, може и едно дървено столче да ви върши работа също.... на някои хора са им удобни.

# 774
  • София
  • Мнения: 1 149
Michael@, от София съм, ще съм благодарна за обяснения!  Peace То яке съм му купила зимно, но не знаех, че още се продават и грейки... Аз имах такава като малка...
Столче за хранене - незаменимо! Просто няма къде другаде да го тупна малкия да седи, без опасност да падне. Моето е на Бертони - иначе неуважавана от мен марка, недоволна съм от други техни неща, но столчето е перфектно! Ето линк: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8330&cat=69
Стабилно, таблата му също, с коланчета... Супер е

# 775
  • София
  • Мнения: 44 041
ооо как без грейки Simple Smile има си ест и скиорски и не.... но са много полезни за обичащо да играе в снега дете...но и космонавт върши същата работа. Но каквото и да избереш за мен поне Х2 трябва да са - якета, грейки и т.н...

но не знам до колко са изваздили всички зимните дрехи, миналата седмица навсякъде ми казваха, че си чакат  зарежданията...

# 776
  • София
  • Мнения: 1 149
Е къде ги тия грейки?  newsm78 Аз къде дрема, че не съм виждала изобщо по детските магазини. Къде ги продават? Ако знаех, щях направо към грейка да се ориентирам, защото малкия яке си има, но бях решила, че не се продават вече.

# 777
  • София
  • Мнения: 39 747
Оставих темата със старата анкета - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404952.0

Общи условия

Активация на акаунт