На вниманието на родители на 6-9 годишни.

  • 5 574
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Няма такова нещо  Stop  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 841
Не смятам да се възползвам от процедурата - нито безплатно, нито платено. Доверила съм се на стоматолога на сина ми, той не препоръчва процедурата, и аз ще се съобразя с препоръката му.
В крайна сметка не става дума за това дали нещо вреди и е рисково, а дали е НЕОБХОДИМО и ПОЛЕЗНО. Аз съм направила своя информиран избор, на база и фамилна анамнеза, и всички други фактори.

Профилактичен преглед на всеки 6 месеца, поддържане на устна хигиена и хигиена на храненето според мен са напълно достатъчни, за да се избегнат апокалиптичните картини с вадене на постоянни зъби поради необратимото им увреждане  Peace

# 17
  • Мнения: 6 226
Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Къде "в Европа"?
За Италия и Швейцария не е вярно.

# 18
  • Мнения: 10 547
Новата мода на силанизирането ме кара да бягам с 300 от тази процедура. Не отричам, че може да има и вероятни плюсове. За мен обаче това си остава все още в сферата на експериментационната медици.
Частните клиники колко ли държавни пари са отвлекли за тази кампания?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 960
Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Къде "в Европа"?
За Италия и Швейцария не е вярно.

Друго се е да каже "в Европа"... Все едно тук нямаме добри и високо квалифицирани стоматолози! Wink

# 20
  • Мнения: 46 434
Много подвеждащо е това с Европа, особено като ти го каже специалист, на който имаш доверие. Но за мен говори за това, че няма никаква идея конкретно по този въпрос.
Никъде не е задължително, в Европа и ваксините не са, няма нищо задължително, всичко става по желание и след съгласието на родителите.

# 21
  • Мнения: X
Национална програма за профилактика на оралните заболявания: http://www.strategy.bg/StrategicDocuments/View.aspx?lang=bg-BG&Id=518
/от 7 до 13 страница в PDF файла пише за флуора и силанизирането/

# 22
  • София
  • Мнения: 3 960
Току що говорих с моя зъболекар - един от най-високо квалифицираните в София. Той ми обясни, че преди слагането на гела зъбите се минават с една твърда четка за да се загруби емайла и да може въпросния гел да се задържи! Каза, че не бил причинил това на нито един здрав зъб!  Peace Имам чувството, че пак някой ще изкара пари на гърба на децата ни! ЗАЩО?

Така, че МИСЛЕТЕ, майки, МИСЛЕТЕ!

За "ползата" от флуора направо ме ми се говори... Sick

# 23
  • Мнения: 3 098

Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Учудвам се как мед. лица в България с такава лекота слагат препоръчителни манипулации в графа задължителни.  Явно не са наясно със значението на думата.
В Испания има такава програма, заедно с флуорната "профилактика", в никакъв случай не е задължителна.
Аз не ползвам нито една от двете програми, смятам ги за опасни за здравето и естетиката.

# 24
  • Мнения: 4 343

Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Учудвам се как мед. лица в България с такава лекота слагат препоръчителни манипулации в графа задължителни.
Aз не видях някъде из материалите у нас да се споменава думата задължително .По желание е.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 960

Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Учудвам се как мед. лица в България с такава лекота слагат препоръчителни манипулации в графа задължителни.
Money! smile3511

# 26
  • Мнения: 3 098

Зъболекарката ми каза, че няма рискове и в Европа това е задължителна процедура при децата.

Учудвам се как мед. лица в България с такава лекота слагат препоръчителни манипулации в графа задължителни.
Aз не видях някъде из материалите у нас да се споменава думата задължително .По желание е.
Става въпрос за зъболекарката на L'Agent, която с лекота посочва за пример Европа, само че информацията е неправилна.
Отделно, наблюдавам как неправилно поднасят информация и за други манипулации. Имам чувството, че безплатно е уравнено със задължително и оттам нататък нещата се опорочават.

# 27
  • Мнения: 4 343
 HugЕ все пак информацията е поднесена по интернет.Това предполага ,че потребителя има достъп и знае да търси.Все пак когато касае децата вярвам като отговорни родители ще се прежалим да отделим малко време да потърсим повече информация...
Аз сирене като купувам се зачитам та...камо ли за детето нещо.
Иначе всеки сам си изгражда позицията.На времето четох в една тема за или против ваксините  #Crazy ooooh!.
Не бих си позволила да давам съвети  Joy hahaha

# 28
  • Мнения: 3 098
Аз не видях тук някой да дава съвети на другите.
Всеки е казал какво решение е взел.

# 29
  • Мнения: 1 127
Темата и мен ме вълнува.

Общи условия

Активация на акаунт