Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 окт. 2011, 13:01 ч.

Падането на колко коса е косопад?

• 885
  • 4
  •   1
Отговори
Знам, че има много изписано по темата за косопада, изчела съм много, но искам да видя мнения относно моят случай, защото просто никой не може да ми каже дали това, което става с косата ми е нормално или не. Косата ми е дълга до кръста, гъста, но от повече от месец сякаш пада повече от обикновено. Не знам дали се дължи на смяната на сезоните, но когато и да прокарам леко пръсти през нея падат по 10тина косъма, а и повече. Вече се видях в чудо и сутринта след като я сресах преброих падналите косми и бяха 50 и отгоре. Мисля, че на ден минавам 100те (нали уж това е в границите на нормалното). Нямам плешиви петна, не пада на кичури или нещо такова, опашката ми си изглежда същата, на места си се вижда, че ми расте "бебешка" коса, а и като цяло косата ми е много здрава и лъскава, подхранвам я. Пия витамини - не помага. Не се храня здравослно, като (за съжаление) почти всеки днешен човек (е, не ям неща от порядъка на Макдоналдс и въобще мазни неща, просто не приемам почти никакви витамини с храната) и винаги е било така, но не съм имала проблем с косата НИКОГА! Стресът може би също оказва влияние... Имам приятелки с подобен проблем и и от тяхно и от мое име ви моля за съвет. Praynig Мисля да си правя хормонално изследване. Не на последно място - на 19 съм. Дали ще спре от самосебе си ? Извинявам се предвавително, ако ви карам да повтаряте и благодаря!  bouquet

# 1
  • Стара Загора
Най-вероятно е от сезона и ще спре от самосебе си . Чувала съм преди , че било нормално да падат толкова косъма на ден  , на колкото  години сте....В момента на всички около мен им падат повече косите , не се притеснявайте излишно! От стрес също може да се получи косопад и авитаминозата може да бъде причина , но все пак изчакайте и ако продължи прекалено дълго - повече от два месеца търсете причината.

Последна редакция: сб, 15 окт 2011, 15:30 от zlatina71

# 2
  • софия
Преди години много ми се чупеха ноктите. Изпих едно http://apteka.framar.bg/13002682/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%86-%D1%81 … B-%D0%B4%D1%80-60 и не само се оправиха ноктите , но и косата ми спря да пада. От тогава се стремя до поемам  всякакви витамини от храната и проблема изчезна.

# 3
  • WonderLand
Щом си на 19 предполагам, че си първа година студентка - извор на стрес и емоции. Сменят се сезоните - сезонен косопад, при мен също е така. 100  косъма е средно число. Ако си преброила 101 косъма не значи че имаш косопад. Можеш да се подкрепиш с витамини, ако искаш - ДопълХерц. МултиТабс или Мерц. BTW като по-малка с майка ми пиехме Мерц и ноктите ми като пощуряха, не мога да смогна да ги скъсявам, а преди много бавно ми растяха.

# 4
Знам, че има много изписано по темата за косопада, изчела съм много, но искам да видя мнения относно моят случай, защото просто никой не може да ми каже дали това, което става с косата ми е нормално или не. Косата ми е дълга до кръста, гъста, но от повече от месец сякаш пада повече от обикновено. Не знам дали се дължи на смяната на сезоните, но когато и да прокарам леко пръсти през нея падат по 10тина косъма, а и повече. Вече се видях в чудо и сутринта след като я сресах преброих падналите косми и бяха 50 и отгоре. Мисля, че на ден минавам 100те (нали уж това е в границите на нормалното). Нямам плешиви петна, не пада на кичури или нещо такова, опашката ми си изглежда същата, на места си се вижда, че ми расте "бебешка" коса, а и като цяло косата ми е много здрава и лъскава, подхранвам я. Пия витамини - не помага. Не се храня здравослно, като (за съжаление) почти всеки днешен човек (е, не ям неща от порядъка на Макдоналдс и въобще мазни неща, просто не приемам почти никакви витамини с храната) и винаги е било така, но не съм имала проблем с косата НИКОГА! Стресът може би също оказва влияние... Имам приятелки с подобен проблем и и от тяхно и от мое име ви моля за съвет. Praynig Мисля да си правя хормонално изследване. Не на последно място - на 19 съм. Дали ще спре от самосебе си ? Извинявам се предвавително, ако ви карам да повтаряте и благодаря!  bouquet

За твое успокоение, провери си щитовидната жлеза, като си направиш хормонални изследвания.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт