НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 94 945
  • 2 412
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 647
Хах-ами не аз махнах картинката!!! Цензурата е навсякъде явно! Wink))

# 31
  • Мнения: 647


И пак ще си напиша коментара, макар че, пак ще ме изтрият:

Имаме си магистрали, за какво ви е майчинство!!!  Wink

# 32
  • Мнения: 10 547
Безкрайно евтино и най-вече нямащо общо с истината изказване. Би ли споделила от какво точно не си доволна и какво искаш да се промени?

# 33
  • Мнения: 647
ВСИЧКО! Като се почне от рушветчийския принцип за прием в детските градини, за мизерията по улиците, разбитите тротоари, мръсния въздух, който дишаме в Пловдив - най-мръсния в Европа! И трябва да съм доволна така ли?! Ние тук, в дълбоката провинция - Пловдив, магистрали не сме видели, за вас - столичани не знам! Но това управление прати Пловдив с 20 години на зад! Прибрахме ви и софийския боклук, и вместо обещаните 20 милиона, държавата преведе едва 2! И искаш да сме доволни?!

Лъжи  и само лъжи от ББ: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/04/22/890989_plovdiv_speshno … ofiiskiia_bokluk/

Но гражданите и фирмите на Пловдив няма да се предадат, ще съдим до дупка и държавата и общината в Страсбург, както за мръсния въздух, така и за незаконосъобразната такса смет:

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ НА БИЗНЕС ЕКСПЕРТЕН СЪВЕТ - ПЛОВДИВ В СОФИЯ ПРЕС ВЪВ ВРЪЗКА СЪС ЗАВЕДЕНОТО ОТ БЕС ДЕЛО ЗА КАВ /качеството на атмосферния въздух в града/.
http://www.bes.bg/userfiles/presskonf.mp3

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 11:51 от little rabit

# 34
  • Мнения: 10 547
Извинявай, но аз разбрах темата като недоволство срещу ниското майчинство. Опитите за политически дискусии не са ми по вкуса. Всичко добро.

# 35
  • Мнения: 647
Извинявай, но аз разбрах темата като недоволство срещу ниското майчинство. Опитите за политически дискусии не са ми по вкуса. Всичко добро.

Ха, политически дискусии, говорим за граждански ПРАВА!!!
Мръсния въздух, който дишат децата ми всеки ден е политика - да! Политика на безхаберие за децата ни, както майчинството и пр.!!!

# 36
  • Мнения: 4 965
Бъркаш различните политики.
Мръсният въздух е важен, цялостната политика на държавата - също, но темата е конкретно за майчинството и за социалната политика. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз лично се разочаровах, просто защото очаквах да е 270 лв, но уви. Не че е голяма разлика, но се получава леко като вратичка, за да не го вдигнат. Ясно, че няма пари и принципно е доста добра системата на фона на другите държави, но не би трябвало да се оправдаваме и с малцинствата. Все си мисля, че могат да се измислят някакви механизми, да се обвърже получаването на парите с някакви условия...

Не за да се формализирам, просто отбелязвам, втората година се води платен отпуск за отглеждане на малко дете, съответно обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Ако получава такова, майката няма право да работи и съответно това е нейният доход, с който реално отглежда и издържа детето си, което е и нейно задължение. Да не говорим, че въпросната майка може и да е т.нар. самотна, и да няма как да разчита на адекватна помощ от втория родител.
Да, по другите държави може да е по-кратко и по-зле платено, обаче пък тук за повечето хора е изключително непостижимо наемането на детегледачка или плащането на детска градина, тъй като държавните такива са почти мираж.

# 38
  • Мнения: 647
Бъркаш различните политики.
Мръсният въздух е важен, цялостната политика на държавата - също, но темата е конкретно за майчинството и за социалната политика. Peace

ОК, щом бъркам, явно трябва да съм доволна и да си мълча! Simple Smile)) Все си мисля, че цялостната политика на държавата включва и майчинството и в това отношение безхаберието е същото, както и във всичко останало!

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Интересен факт, свързан с бедните майчета е автопаркът на рожбетата им- масово 1000 и отгоре лева, дадени за возило са масова практика, както и суми от порядъка на 1000-1500 за раждане. Е, нормално е на 240 лв. да се гледа като на жълти стотинки.
От бебешки автопарк не разбирам, но 1500, че и отгоре за раждане са си напълно оправдани, ако майката все пак мисли и за собственото си здраве и не й е все едно дали след някоя и друга година ще е пациент на повечето хирургии или онкодиспансера вследствие тежки увреждания от изпълнена 'естествена' функция.

# 40
  • Мнения: 647
но 1500, че и отгоре за раждане са си напълно оправдани, ако майката все пак мисли и за собственото си здраве и не й е все едно дали след някоя и друга година ще е пациент на повечето хирургии или онкодиспансера вследствие тежки увреждания от изпълнена 'естествена' функция.

Абсолютно си права, да не вадя тук смъртните случаи от некадърност на "специалистите" в големите пловдивски държавни болници, защото наскоро умъртвиха поредното здраво бебе, понеже пак никой не видял колко едро било и че секциото е неизбежно! Майката беше с опасност за живота, дано поне тя е оживяла!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не за да се формализирам, просто отбелязвам, втората година се води платен отпуск за отглеждане на малко дете, съответно обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Ако получава такова, майката няма право да работи и съответно това е нейният доход, с който реално отглежда и издържа детето си, което е и нейно задължение.
Има право да работи на втори договор и да получава пълния размер обезщетение като добавка. Има право да се върне на работа по основния и да получава половината обезщетение. Варианти много.
А това обезщетение помня, че една година просто случайно съвпадна с МРЗ и оттогава всички приеха, че трябва да върви с нея. Законово обаче не мисля, че са били обвързани някога, не ми се рови из стари закони да проверявам.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 883
Варианти може да има много, но начини малко, бих казала. Реално половината от обезщетението са 120 лв, които едва ли биха помогнали много за детегледачката или детската градина. А с работа на втори договор сигурно единици могат да се похвалят.

В общи линии ако не са бабите, да са живи и здрави, отглеждането на деца става изключително трудно и наистина се възхищавам на хората, които го постигат. И не само през първите 2 - 3 години, ами и след това, когато детето трябва да бъде водено, вземано от детска градина, а след това още по-сложното и на училище, и де факто половин ден не е ясно как се справяш с детето, децата си. Изобщо за хората без възможности и странични помощници е почти безизходна ситуацията и не винаги може да се изтъква тяхната отговорност и задължение като родители. За съжаление успехът в живота и финансовите възможностите не зависят само от личните качества, придобити способности или устременост.

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 12:59 от Елица

# 43
  • Мнения: 647
В общи линии ако не са бабите, да са живи и здрави, отглеждането на деца става изключително трудно

Именно! Добре че майка ми е пенсионерка!

# 44
  • Мнения: 4 965
И с помощ, и без помощ, отглеждането на дете/деца е труден, отговорен и продължителен процес. И е задължение на майката и бащата, а не на бабите, лелите, детегледачките или някой друг.
Затова съществува и т.нар. семейно планиране. Пак сигурно ще прозвуча цинично, но наистина не мога да се начудя на хората, които се затрудняват да се справят с децата си, а все пак раждат /защото воденето и взимането също нямат общо с майчинството, а с вътрешни лостове в семейството/.
Не бих допуснала бабите или гледачка да обгрижва децата ми в извънучилищното им време /независимо по какъв начин трябва ние с баща им да се "разчекнем"/, но всеки сам си знае.

Общи условия

Активация на акаунт