Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da (166 Немска тема)

  • 35 365
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 494
Сбъдваща,много то4но Peace
Преди да забравя,не знам,колко от вас имат договор към Base,но днес се наложи да ходя до офиса им и ми предложиха да ми добавят към номера ми и Festnetz номер,както едно време при 02, само 4е тук няма  home zone,а номерът си важи за цяло Де. Страхотно удобство,защото пове4ето ми приятели,които не са към Бейс,имат фестнетцфлатрейт и сега ще могат да  ми се обаждат на този номер без пари Grinning

# 736
  • Мнения: 26
Извинявам се много мами,че така ви тормозя!Но всеки казва различно.А ние не знаем немски и няма как да отидем и да попитаме.Няма с кого,тъй като всичките ни познати там също не знаят немски за съжаление.Ето защо се обръщам към вас.Защото пък в частните аз знам,че може но е доста скъпо и едва ли ще имаме възможност да плащаме за всички.Искрено ви благодаря за отделеното време.Но просто ми е притеснено.

# 737
  • Мнения: 1 636
Вечи, какво си празнувала,РД? На патерици честито   bouquet, не четох назад.
И моят Мартин имаше такива патила в училище преди 2 год. Аз съм го научила да не се оставя да го бият и след като двама започнали, той отговорил. После имах разговор по мое желание с учителката, до днес не мога да я гледам, ама й казах каквото имах.
От немските вицове- в училище учителката пита" Hans, buchstabiere Eis" " e i s ", " Bravo! Klaus, buchstabiere Mama" " m a m a", " Bravo! Ahmed, buchstabiere Rassendiskreminierung" ...
MamaD, и аз бих сменила училището.
Шехи, радвам се, че мина добре. Голямо благодарско и на теб  Hug, заплащането е вече тук.

# 738
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
MamaD, не се оставяй и вместо сега да се напиеш, отидете в спешното, кажете, че днес не сте намерили доктора си, да го освидетелстват детето. Не чакай, не преглъщай. Аз имах подобни проблеми когато малкия тръгна на градина, хем персонала беше смесен от цял свят. Единствената немкиня не понасяше малкия, непрекъснато го тормозеше и наказваше, стигнахме до там, че детето бягаше от градината, като се наложеше да остане само с нея. Говори и с директорката, кажи й, че ще се оплачеш по всички възможни инстанции, че ви дискриминират. И не сме 39та година, да се вземат в ръце Close Оплачи се в полицията за тормоза, говори и с майкат. Голяма работа, че е в родителския комитет. Тук можеш ако не друго, то да създадеш големи проблеми на училището /познато ми е, защото имахме случай в градината от едно оплакване, стигнаха почти до затваряне и отстраняване на учителката/. За щастие при нас не беше реално оплакването, но в случая при теб тормозят детето. И след като се оплачеш където можеш и ги санкционират, премести детето Hug
Шехи, пича е брит, играе предимно в сериали. Има една невероятна роля в North & South - това е най-хубавата му роля, като индустриалец, който се влюбва в дама от Юга - прекрасна любовна сцена, The Impressionists като младия Клод Моне, Robin Hood като Гай от Гизбърн, Spooks - от 7 сезон като Лукас Норт, агент от Британското МИ5 - невероятна роля /малко дълъг, 10 сезона е/ и Strike Back - първи сезон, както и в Captain America: The First Avenger - малка, но сладка роля Mr. Green Личи ли ми много, че съм запалена по него Embarassed Joy  Има най-магнетичните сини очи, които някога съм виждала Heart Eyes
Моля за извинение останалите Hug

# 739
  • Мнения: 3 521
MamaD, nqma kakvo da se plashish na damata ot Elternbeirata - edinstvenoto, koeto q otlichava ot vsqka druga maika ot uchilishteto e che 3 pati v godinata trqbva da peche i prodava Kuchen po praznicite i poluchava po poshta ot Rathaus koi uchitel kakvo raboti - t.e. Papiermull bez krai. Ako imate problem s ezika pomolete za sadeistvie v U- ili Schulamt-a.
sorry za lat.
geia e dala dobra ideq - v notaufname i podramatiziraj malko - che go boli, ne moje da spi i t.n.

Gledata li The Voice of Germany? Rea e ebaaaaasi picha ! Whistling

# 740
  • Мнения: 379
МНОГО ВИ ПРЕГРЪЩАМ И ЦЕЛУВАМ ВСИЧКИТЕ!!!! Hug Hug Hug
Подкрепата ви е безценна в този тежък момент! Ще направя каквото трябва, за да си получат заслуженото в училището, но сърце не ми дава да оставя повече детето там. Искам тормозът да спре, за да не свикне с това, че училището е само унижение и набеждаване, враждебност и тормоз. Със социалната работничка, която наблюдава случая, говорихме много и тя ме посъветва да го върнем в предучилищната група на детската градина - там си има приятелчета и всички ни познават и обичат. Не знам дали съм споменала, че той е на 5 и половина и е в предучилищна.
Така или иначе ние следващата седмица няма да ходим, защото сме наказани, че сме отговорили на ударите и ще имам време да организирам преместването. Вече говорих с Китата - имат места и ни искат, само да се върне директора от болнични да подпишем договора. Единствената ми мисъл сега е как да си запазя детето от излишни напрежения - той и без това много преживя. А после - дупе да им е яко ... Въпреки, че съм сигурна, че те сами ще си го получат. Като си затварят очите за проблема и набеждават друг, проблема няма да изчезне. Но все пак аз ще постъпя като съвестен гражданин - като истинска немкиня   Whistling - и ще сигнализирам де що намеря институция за проблемите там. Вече получих от вас доста идеи, за което още веднъж благодаря. Ако на някой още нещо му хрумне да свирка. Не смятам да жаля усилия и време, че и средства ако трябва. Mr. Green

Айде стига вече съм ви тормозила с мойта грижа. Лека вечер и спокойни сънища, за тези които ще спят   Wink

# 741
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Първо и най-важно - говори с детето си, че никой не трябва да преживява такова нещо, че той не го заслужава, че е най-доброто и умно дете и че в случая те не са прави, защото той се е преместил и не е виновен, че не е научил бързо немски. Обясни му, че даже и възрастните учат бавно езици, че се случва и те да не могат да се справят. И че понякога хората могат да бъдат зли и недоволни и че проблемите им пречат да видят какво добро дете е.
Ако имаш възможност да си го върнеш в градината - върни го, но не оставяй училището на мира Hug
Пожелавам му бързо възстановяване и на теб много сили Hug

# 742
  • Мнения: 9 052
MamaD може да го удрят също защото е малък. Добре, 4е не пратих моето на 5 и нещо.  Успех и наистина се погрижи първо да опазиш детето.
На тези не им се връзвай , 4е ще се активират! Така ги мързи и така не им се занимава с каквото и да било (топло-топло последните 3 дена водих хотлайн  Twisted Evil  )...Така избягват ангажиментите и да взимат страна в конфликти ! Изобщо ще постигнеш само едно 4увство на угор4ение и безсилие. Нищо пове4е.

Според мен опитай да измислиш на4ин детето да се 4увства силно, спокойно и независимо и да няма комплекси. Да се оправя само в подобни конфликти защото от възрастните ще види само скътаване, миене на ръцете и мякане.
И му кажи другия път като ступа другото , да го ступа по-яко и да му каже 4е още по голям бой ще яде ако смее да се опла4е! Да видим дали онова ще гъкне.
Поне като ви наказват да има за какво!

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 22:04 от jabata_

# 743

Общи условия

Активация на акаунт