Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 18 окт. 2011, 19:25 ч.

Проблем с Ясмин!

  • 674
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Здравейте,от 11 месеца пия Ясмин,заради киста на яйчника,3 месеца след приема кистата вече я нямаше,но аз продължих приема,чувствах се добре с тях нямах никакви странични действия,но от около месец забелязвам,че вените по краката ми започват да изпъкват повече,или по точно видими са няколко мрежички.Никога не съм имала проблем с разширени вени,и за това първото за което се сетих са хапчетата.Въпроса ми е възможно ли е това да е от Ясмина и да прекратя ли хапчетата веднага или да ги сменя?
В момента съм 1ви ден от седем дневната пауза и се замислям дали да започна въобще нова опаковка!
Също така,какво мога да очаквам след спирането на хапчетата,ще има ли хормонален дисбаланс или някакъв стрес за организма!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте,

По принцип стартирането, продължителността на прием и преустановяването на приемането на хормонални контрацептиви трябва да се назначи и  консултира със специалист гинеколог чрез пряк преглед и при необходимост хормонални изследвания. Като цяло описаното от Вас (разширен капиляри на краката) се среща често при прием на посочения хормонален препарат и не е притеснителна, освен ако не Ви създава прекален дискомфорт или не прерастне в по-тежка реакция.

С поздрави,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 485
Благодаря за отговора,като цяло не ми създават проблеми тези вени,чувствам се добре с хапчетата,но се притеснявам да не се задълбочи проблема с времето.
Искам да попитам може ли да ме консултирате с какви други мога да заменя Ясмина,за да нямам задълбочаване на проблема,и всички други марки ли дават такива странични действия,естествено ще направя консултация и с моя доктор,но просто искам да чуя и друго мнение!

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт