Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 окт. 2011, 09:32 ч.

Конско-варусно ходило?!

• 2 231
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Здравейте.
Станахме родители за втори път на 29. септември на втория ни син,Ивайло.Още след раждането,педиатърката в болницата ми каза,че малкия има проблем с крачетата и е нужна незабавна консултация с ортопед,защото не трябва да се чака и е нужно да се вземат мерки веднага.На 4-тия ден още не ни бяха изписали,защото моето раждане беше най-лошото и тежко раждане,което можете да си представите,почти си бях отишла.Но ме спасиха на косъм,чрез хистеректомия.Както и да е,преживяхме този ад и трите ми операции за 24 часа....Но явно не беше достатъчно,сега се борим за крачетата на малкия.Ортопеда дойде в болницата и на място още постави тази диагноза ''конско-варусно ходило''.Ето линк със снимка.   http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D … lipes-equinovarus
Започнахме лечение веднага след изписването с поставяне на гипсови ботушчета,сменяме ги всяка седмица.АД!Малкия плаче много,но се държи милото.
Искам да попитам има ли майки минали по този път,как протече лечеието,колко време продължи и оправи ли се на 100% детето Ви?В Пловдив горещо ни препоръчаха д-р Янаки Янакиев.Казаха ни,че само той може да се справи с проблема ни.Мнението на лекаря е,че ще изправи крачетата 100%,но не се ангажира с прогнози  за време.Каза,че зависи как поддадат крачетата и също така спомена,че нашия случай е доста тежък.Обясни,че е оправял много по-лоши диагнози и тежки случаи.Дава ни големи надежди,но без операция не би се получило.Обясни,че ще има намеса,но по-нататък когато крачетата са ''готови за нея''.
Много дълго стана извинете ме,но исках да опиша всичко.И пак забравям нещо сигурно.... Embarassed
Всяка информация за конкретни случаи би ми била полезна.Благодаря предварително!  bouquet

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 09:38 от Desert`Rose

# 1
# 2
Детенцето на моя приятелка се роди така,двустранно.В Горна баня -София го лекуваха,проходи на годинка ,в момента е на 3 ,ходи перфектно и ако не знаеш че е имал някога проблем,едва ли ще забележиш.Просто исках да ви успокоя Hug

# 3
  • Анкх-Морпорк
В родилното лежах с една мама, на която първото дете е било с този проблем. Правили са операция, но всичко е наред, по онова време детето беше на около 8 г. Каза, че се движи нормално, спортува и не се различава от децата.
Не се тревожи, ще се оправи!

# 4
  • Пловдив
Много ви благодаря! Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт