Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 окт. 2011, 11:40 ч.

Подарък за таткото-часовник?

• 3 838
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте на всички, 
Търсих във форума, но не открих нищо по въпроса. как смятате, дали е удачен подарък за таткото ръчен часовник? колебая се между Casio и Timex newsm78. Вие какво мислите по въпроса?
Поздрави Grinning

# 1
  • София
На мен би ми харесал такъв подарък, стига моделът да е елегантен и стилен, не нещо префърцунено. И естествено, да е качествен. Като че ли от двете изброени марки, бих се спряла на Casio, но все пак гледай да е произведен в Япония, а не в Китай.

# 2
Само един съвет от мен - какъвто и да е часовникът, гледай долната част с която е затворен механизма, да не е от метализирана пластмаса или съответно дупките, в които влизат патентите на каишката да не са в тази пластмасова част. По тази причина не ти препоръчвам Casio. Синът ми получи скъп часовник с купища екстри и се оказа точно с пластмасова долна капачка. Тъй като самият часовник е тежък, дупките, в които влизат патентите се разшириха, защото пластмасата е некачествена. В последствие се отчупи и парченце. От фирмата не пожелаха да поемат тази гаранция. Купуван е от магазинът на CASIO в МЕТРО. Сега часовникът не може да се носи на ръката, освен в джоба. Rage

(клик върху снимката за увеличение)

# 3
  • София
(клик върху снимката за увеличение)

От надписа се вижда, че само механизмът е от Япония, а е сглобяван в Китай с китайски корпус.

# 4
Ми не знам, магазинът там е фирмен на CASIO... Часовникът е подарък на сина ми от приятели, към 150 лв струва. За мен не е евтин, а изпълнението е ужасно!!! Не съм убедена, че в магазините където се предлага тази марка, ще се намерят много часовници, които са японско производство. Вносителите са тези.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 12:47 от Денонощница

# 5
Аз мисля, че часовникът е страхотен подарък, стига човекът да носи часовници по принцип.  Бяхме подарили на майка ми много елегантен модел, но тя не го носи -  просто не е свикнала и й пречи.
За юбилея на свекъра ми, му подарихме Lorus - доста добър вариант като качество, на поносима цена. Мисля, че беше този, или поне подобен: http://www.watchesbg.com/catalog/product_info.php?cPath=80&p … 61f7743fa6f7df681. Дадохме го в едно златарско ателие, за да го гравират отзад. Така подаръкъкт става още по-личен. Но, ако решиш, попитай предварително, дали гравирането няма да попречи на качеството на часовника или да нарушава гаранцията. 

# 6
Благодаря на всички-много полезни неща научих. Проблемът е, че съм от Благоевград, атук има само 2 магазина за часовници- единият с прекалено скъпи, а другия с тази марка Q&Q.
А поръчам ли от интернет.. вероятността да ми доставят китайска изработка е мноооого голяма.. :ooooh

# 7
  • София
Опитът ми от марката Q&Q е ограничен, но силно положителен - преди години майка ми ми подари, носих го 10 години, работеше изключително точно и безотказно, докато не го изгубих (знам къде, но никой не си признава, че го е намерил).

# 8
Купих преди 4 години CITIZEN от Джулиани - ами като нов е, не е мръднал, аз имам CASIO - на 9 години доволна съм от него

# 9
Всъщност, точно вчера обяснявах на приятелка как у нас никой на може да завъди ръчен часовник - или се развалят, или ги губим. Rolling Eyes Laughing У дома нямаме нито един часовник като такъв предмет. Само на уредбата, на телевизорите, на компютрите и на телефоните...

# 10
  • София
Щях да ти пиша, като Денонощница, на какво да обърнеш внимание, защото сме се сблъсквали със същия проблем....
Иначе подаръкът е приятен според мен.....

# 11
  • 221B Baker Street
Подаръкът е хубав,особено за мъж  Peace
Само не забравяй при поднасянето да вземеш някакви дребни пари от таткото - все едно,че си го купува часовника  PeaceСпоред суеверието,след подарък часовник,той започва да отброява оставащите часове до раздялата ви Embarassed не,че те плаша,или нещо подобно  Peace

# 12
  • София
Да, има го това поверие за раздялата. Затова някой като се пенсионира, или завърши с почести кариерата си в конкретна институция, на изпроводяк му подаряват часовник. Доколкото зная, за да се развали поверието, трябва получаващият часовника да го откупи с някаква символична сума пари.

# 13
Значи заради поверията да съм спокойна, че нашите часовници до сега все са се разваляли или изчезвали. Laughing Вече не купуваме, няма смисъл... Crazy

# 14
Да, има го това поверие за раздялата. Затова някой като се пенсионира, или завърши с почести кариерата си в конкретна институция, на изпроводяк му подаряват часовник. Доколкото зная, за да се развали поверието, трябва получаващият часовника да го откупи с някаква символична сума пари.

Точно така. След като подариш на някого часовник или на теб ти подарят трябва да върнеш пари в замяна. Може и 10 стотинки да са, но това според поверието означава "да откупиш времето си обратно". Аз бих се зарадвала на подарък часовник.  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт